Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 1 z 7)

Audioweb.cz » Reproduktory » Jaký výškový reproduktor k IRB16

  Stránky: 1 2 3 ... 7 »»»

RSS

Příspěvky [1 až 20 z 140]

(upravil EsoRimmer 17. 3. 2012 12:15)

Téma: Jaký výškový reproduktor k IRB16

Zdravím Vás,

Mám reproduktory IRB16/60... (každý asi ví co je to zač, nekritizujte je prosím. Vím že jsou i mnohem lepší reproduktory, ale stavím to do určitýho cenovýho rozpočtu). Sháním k nim dobrej výškáč, co jsem se dočet tak pro ten IRB16 bude lepší nějakej co půjde dělit nízko cca 2KHz, tak jsem se i zde na foru dočet o DT300, ale někdo ho kritizuje, někdo chválí, a tak jsem na váškách. Ještě mě pak napadl ARV3608. Bude z toho dvoupásmová regálová soustava převážně k TV či PC (takže filmy, hry apod...). Nechci nic náročnýho. Zesilovač bude SPS50.

Cena jednoho výškáče cca do 400,-

Za vzácné rady předem díky.

Re: Jaký výškový reproduktor k IRB16

http://www.dexon.cz/clanky/konstrukce-p … -01-8.html
http://www.dexon.cz/clanky/konstrukce-p … -01-8.html

Web

Re: Jaký výškový reproduktor k IRB16

Ten IRT k tomu právě že nechci, nelíbí se mi vzhledově, to bych radši ARV3608.

Re: Jaký výškový reproduktor k IRB16

Když trochu přišetříš, můžeš k tomu dát Wavecor TW030WA01:
http://czech-speaker.cz/image/data/doku … k_2012.pdf

Na odladění výhybky podle měření jsi předpokládám připraven.

(upravil sagitarius 17. 3. 2012 23:29)

Re: Jaký výškový reproduktor k IRB16

Já jsem k němu použil Monacor DT-99
http://www.ges.cz/cz/vysokotonovy-repro … 04566.html

Web

Re: Jaký výškový reproduktor k IRB16

Na odladění vyhybky jsem se chtěl zeptat až to budu mít nakoupeno. Co všechno na to budu potřebovat?? Našel by se někdo, kdo by mě to polopatě vysvětlil či odkázal na nějakou stránku kde si o tom počtu?

Jak jsi byl s tim DT-99 spokojenej?? Jakou si měl fc??

Re: Jaký výškový reproduktor k IRB16

Poslechni MaBata, ten Wavecor je o třídu lepší a půjde dělit dostatečně nízko, což ta DT-99 nejde. Navíc ho mají za opravdu sympatickou cenu a vypadá moc pěkně...

Re: Jaký výškový reproduktor k IRB16

Dobře, když budu investovat do toho Wavecor TW030WA01 pomůže mi někdo s tou vyhybkou (jen abych si ho nekoupil a pak by mi kvůli vyhybce hrál hrozně)???

(upravil MaBat 18. 3. 2012 16:06)

Re: Jaký výškový reproduktor k IRB16

Nevím sice, co znamená "o třídu lepší", ale nebyl bych tak kategorický. I ta DT-99 bude nejspíš dobře použitelná, možná bude jen potřebovat o něco složitejší filtr.

Měření je nutnost, tzn. buď to nechat někomu, kdo má tu možnost, nebo si koupit elektretovou kapsli, složit jednoduchý preamp a naučit se to sám - i tady na foru je k tomu několik vláken. Pokud se tímhle nechceš zabývat, nedává smysl chtít si sám stavět nové reprobedny. Pak přichází v úvahu jen osvědčená stavebnice, ale těch je jako šafránu.


Popravdě mi není úplně jasné, proč už dávno antonio nenabízí začátečnickou, byť jen minimalistickou, sadu mikrofonu, preampu a návodu pro měření reprobeden (všechen potřebný software je volně ke stažení na webu). Přece společnými silami lidí z fora by tohle všecho muselo jít bez problémů dát dohromady, témeř každý tu něco z toho umí.
Klidně přispěji tím návodem, ale muselo by být zřejmé, že to někam směřuje. Není nic otravnějšího, než trávit spoustu času něčím, co pak využije jeden člověk, a to ještě možná...

Re: Jaký výškový reproduktor k IRB16

Myslím si, že by o jednoduchej článek, jak doladit vyhybky přečetlo vícero lidí, ne třeba hned, ale časem by se k tomu dostaly... Mám k dispozici jak vložku elektretovýho tak dynamickýho  mikrofonu a neni k tomu problém postavit i nějakej ten preamp z OZ či tranzistorů. Jen se bojím toho že PC nebo NTB nebude mít dobrou zvukovou kartu v PC mam C-media a v NTB SigmaTel C-major audio.

Dá se to měřit třeba v LspCADu??

(upravil MaBat 18. 3. 2012 16:25)

Re: Jaký výškový reproduktor k IRB16

S uvolněním HolmImpulse se akustické měření beden stalo opravdu snadným. Na impedance je dobrý Limp. Kvalita zvukovky je až to poslední, co bych řešil. Nepotřebuješ měřit zkreslení, ani odstupy, apod., vše, co potřebuješ, je hrubé měření SPL a pomocí loop-back kalibrace z toho můžeš vliv karty v podstatě vyřadit. A na použitelné měření impedance stačí prakticky jakákoliv karta. V LspCadu z toho pak teprve nasimuluješ výhybky.

Re: Jaký výškový reproduktor k IRB16

No, s tou DT-99 jsem spokojenej, s děličkou není problém. Nechal jsem stejnou jako v těch dvou návrzích na Dexonu- tedy 2.63 kHz se strmostí 18dB na vejšce [podle grafu má rozumnej průběh od 1.5k]. V podstatě jsem použil stejnou výhybku. Původně jsem myslel, že bude třeba tu 99 trošku zatlumit oproti tý IRT, protože má o něco vyšší citlivost, ale zatím jsem to nechal a uvidím, až se bedny rozehrajou. Zatím mi to celkem sedí.

Web

Re: Jaký výškový reproduktor k IRB16

Mabat: promiň, "o třídu lepší" znamená pochopitelně nic konkrétního nebo měřitelnýho... smile Spíš jsem myslel to, že jeho parametry mu dovolují o něco univerzálnější použití (možnost nižší děličky, ...atd.) a že je to technologicky celkem zajímavá výška (v cenový hladině +- 500Kč).

sagitarius: změřeno asi nemáš, co? Docela by mě zajímalo, jak to vypadá... U Dexonu mám stále problémy jim pořádně věřit.

(upravil EsoRimmer 18. 3. 2012 18:54)

Re: Jaký výškový reproduktor k IRB16

Tak fajn, prográmky mám, něco jsem početl a teď bude problém v tom, čim to mám měřit. Jinak řečeno jaký mikrofon bude lepší elektret/dynamický, dát k tomu nějaký zersilovač OZ/tranzistory. Nebo stačí elektret píchnout přímo na zvukovku a bude stačit to zesílit jen v ovladačích zvuku?

Vim že jsem s tim už asi otravnej, ale nenašel jsem nikde žádnej příklad či popis postupu měření...

(upravil MaBat 18. 3. 2012 19:36)

Re: Jaký výškový reproduktor k IRB16

Elektret, 9V baterie, OZ, něco jako tohle: http://www.flajzar.cz/predzesilovace-a- … krofon.htm
Mikrofonní kapsli napojit na delší, stejně širokou trubku (OBI a spol.) a zapojit do line-in vstupu zvukovky.
Je pravděpodobné, že i neznámá kapsle bude do cca 5 kHz víceméně rovná, což pro odladění dvoupásmové bedny stačí, úroveň vršku se vždycky doladí uchem, stačí si připravit, se kterými rezistory ve výhybce pak hýbat. Pořád to bude úplně jiná úroveň práce, než dělat výhybky naslepo podle nějakých učebnicových příkladů.

Sorry, ale není v mých silách prokousávat se tím vším zas od začátku s dalším jednotlivcem, navíc na webu je toho k přečtení dost. Až někdo iniciuje tu realizaci měřícího setu, rád se zúčastním přípravy návodu a úvodu do simulací výhybek, ale takhle nemůžu sloužit...

Re: Jaký výškový reproduktor k IRB16

Jasně, chápu, můžu jen poprosit o nějaký příklad měření či popis co už někde na netu visí jen jsem to nenašel či přehlídl?? Pak si vyzkoušim cosi změřit co už mám doma.

Tak asi nakonec půjdu do tý DT-99.

Takže až to koupim, postavim tak odměřim v bedně ze vzdálenosti 1m, dočet jsem se tu na foru, že by to chtělo více prostoru -> o to se nějak pokusím. Asi změřim zvlášť IRB16 a zvlášť DT-99 (jasně že v ozvučnici) a pak se z frekvenčních char. dá dohromady nějakej návrh vyhybky co se bude dále dolaďovat ne.

Až tedy odměřim tak mi pomůžete s návrhem vyhybky??

Re: Jaký výškový reproduktor k IRB16

První vlákno v sekci měření:
http://audioweb.cz/viewtopic.php?id=11288

Re: Jaký výškový reproduktor k IRB16

Neříkám si to prvně, že by už bylo zapotřebí udělat nějaké to FAQ o akustickém měření. MaBat toho popsal už dost, jen by snad bylo dobré ucelit to všechno v jeden článek (ale pročtené to nemám, třeba to není třeba). Takže budeš-li tak ochotný to nějak dát dohromady, Marceli, budu moc rád, sám s HI mám téměř nulovou zkušenost. Může se to pak píchnout do plánovaného levého panelu s nejdůležitejšími tématy.

Krom ubastlení si vlastního nenáročného setu není nic jednoduššího, než si koupit Megaton M-1 od prodance včetně kalibrační křivky do 20kHz.

Re: Jaký výškový reproduktor k IRB16

Co se týče samotného mikrofonu, M-1 je v pohodě, taky jeden mám, ale pořád zbývá to všechno ostatní... A to se mi sepisovat všechno jen tak nazdařbůh už moc nechce.

(upravil sagitarius 19. 3. 2012 16:49)

Re: Jaký výškový reproduktor k IRB16

to Val.I:
Nee, změřený to nemám. Osobně jsem delší dobu přemýšlel, jestli se mám "na starý kolena" učit další vymoženosti, jako třeba ty měření, ale nakonec jsem to zatím odsunul na neurčito i z finančních a časových důvodů. Posledních 36 let jsem tenhle moderní postup nepotřeboval, tak se bez něj obejdu ještě nějakou dobu určitě.
Tu 99 asi budeš muset oproti tomu návrhu trošku přitlumit díky vyšší citlivosti. Já na horních FRQ už slyším mizerně, takže ti to nemůžu nějak upřesnit.

Web

Příspěvky [1 až 20 z 140]

  Stránky: 1 2 3 ... 7 »»»

Audioweb.cz » Reproduktory » Jaký výškový reproduktor k IRB16

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£