Téma: zháňam dobrý termostat

Zdravím . zháňam dobrý termostat do liahne, máte niekto nejaké skúsenosti, albo typ? Možno používate v teráriách a podobne. Citlivosť 0,1 stupňa C, na zopnutie telesa 230V.

Re: zháňam dobrý termostat

Já si objednávám od flajzara stavebnici digi termostatu, s čidlem stojí jen 500, krabička 90korun. Při -10° až +80°, má přesnost +-0,5°, s lepším čidlem bude přesnost vyšší.

Už se mi nějak zajídá přepálené kafe kdy musím "ručně" regulovat teplotu odpojením termostatu.

Re: zháňam dobrý termostat

U Flajzara som pozeral. Aké lepšie čidlo by sa dalo použiť? Na môj účel je presnosť  pol stupňa nedostatočná. Našiel som niečo lepšie, ale už za 3násobok tejto ceny.

Re: zháňam dobrý termostat

jestli je tam digi čidlo DS18B20 tak teda nic moc.. ty čidla ujedou až o stupeň .. většinou mi ukazují víc, než ve skutečnosti je. A patrně je ovlivňuje i různé světlo

Web

Re: zháňam dobrý termostat

Je tam DS18S20, myslíš že ke kávovaru bude stačit? Jde mi jen o pokusy s nastavováním jiné teploty. Navíc tohle stojí 600 i s krabičkou a origo termostat necele 300.

(upravil luta 11. 3. 2012 22:22)

Re: zháňam dobrý termostat

na kávovar v pohodě..programoval jsem s těmi čidly i nějaké řízení vytápění baráku smile

Web

Re: zháňam dobrý termostat

To DS18b20 je pomaly vo všetkých stavebniciach ,dosť ich je v avelmaku. Ako by mohlo fungovať toto  http://www.tme.eu/sk/katalog#id_categor … 3D4%252C20 ?  Presnosť merania 0.3% to je pri 37 °C-0.1°C  Môže byť také presné aj spínanie? Neviem,ale kde to má čidlo, ci v krabici, alebo von.