Téma: Mizerný bassreflex za 800,-

http://www.rapid-autohifi.com/bassrefle … 7456.html#

Kdyby náhodou někdo byl tak šílenej a chtěl si koupit bassreflexovej nátrubek za 790,-, bude silně zklamanej. Je to samej otřep, bassreflex je ze tří částí - dvě příruby a trubka. I ta trubka je lisovaná ze dvou částí, který sice hezky lícujou zvenku, ale zevnitř ne. A ve spojích trubka-příruba je nutný ubrousit zhruba 1mm materiálu, protože je tam "schod" na obou stranách. A protože se vnitřní povrch leskne jak psí kulky, bude to broušení potom zatraceně vidět.

No aspoň cenná zkušenost, že i plastová trubka která stojí osm stovek může bejt šmejd.

Re: Mizerný bassreflex za 800,-

Jojo, zlatá trubka k záchodu. A stojí to pár korun smile

Re: Mizerný bassreflex za 800,-

Ja som kupoval tieto. Pacili sa mi.

http://www.autoradia.sk/azaudiocomp-ar-100v

Desktop: EVE Audio SC203+ sub EVE TS107, Asus Xonar. HT: ELAC AM180, Pioneer VSX-924-K

Re: Mizerný bassreflex za 800,-

No vidíte kluci, já většinou dělal bassreflexy s průřezama přes 150 cm2 jako "štěrbiny". Jednou jsem chtěl hezkej tovární výrobek a po týhle zkušenosti se vracím zpátky ke štěrbinám:-).

(upravil dbmax 1. 2. 2013 9:16)

Re: Mizerný bassreflex za 800,-

Aj napriek tomu, že je to starší príspevok, musím sa podeliť o praktické skúsenosti, všimol som si, že pri nízkych ladeniach pod 30Hz a veľkých objemoch aspoň nad 90L čím väčšia ústiaca plocha na koncoch nátrubku, tím lepšie, kľudne aj keby to mal byť aspon dvojnásobok prierezu rúry. Já zase nie som kutil - teoretik na vzorcoch, ale pripadá mi to na tak veľké zvukové vlny, že jednoducho takýmto nátrubkom prejdú oveľa ľahšie, tým pádom dochádza k menšiemu skresleniu a silnejšiemu výslednému akustickému tlaku, takže sem si z hajzeltrubkou človek veľa nepomôže, práveže naopak, uškodí.
Moderné tzv.´´aeroport´´ nátrubky sú nie len pomerne slušne zaoblené, ale sú vyrábané tiež z hrubého pevného materiálu, zatiaľ čo hajzeltrubka jej stena je hrúbka len 2mm, aeroporty majú hrúbku zvyčajne 4mm a to je už dosť tuhý nátrubok. Možno má KarelXth zlú skúsenosť, záleží od výrobcu, no z cieľom postavať kvalitný subwoofer, ktorý bude hrať a vyzerať výborne sa oplatí investovať.
Aj štrbiny sú veľmi dobrá vec, človek si presne zvolí požadovaný prierez aký chce v závislosti s konštrukciou a ladenie je tiež jednoduché upílením/predĺžením priečky s náležitým meraním, ale štrbiny sú kvôli estetike skôr používané v profi, je tiež trošku tažšie ju pekne opracovať zvnútra, to je troška nevýhoda.

Web