Téma: Matej (TVM ARN-188-05/4 a ARV-104-03/4)

  • Určení: 2pásmové stojanové reprosoustavy

  • Datum realizace: Březen 2005

  • Orientační cena: 5500Sk

  • Technická data: Bassreflexová ozvučnice, (šxvxh) 228x525x219mm, Objem 15.5l, Příkon 60W, Citlivost 86dB, Frekvenční rozsah 45-18000Hz, Impedance 4Ω, Bassreflex Ø46-50x120mm (45Hz), MDF 19mm, Hmotnost 10kg

  • Autor: Matej

Výroba
Drevo som si objednal v nábytkárstve, kde mi ho aj presne narezali. Potom prišla tá zaujímavejšia časť, a to vyrezanie otvorov pre repro, misky a BR. To išlo úplne v pohode priamočiarou pílou, problém nastal až so zapustením. Keďže frézku nemám, prišlo na rad dlátko, orezávač na gumu, a brúsny papier. Aj keď to bola riadna babračka a výsledok určite nie je taký ako s frézou, myslím, že to celkom ujde smile.

Celá bedňa je iba lepená, šrúby sú použité iba na pritiahnutie bočných stien ku hranolom (2x2, 3x3 a 3x4cm) na vrchu a spodku. K záverečným úpravám - hrany zkosené priamočiarou pílou na 45° a zbrúsené, 3 vrstvy bezfarebného laku, každá jemne prebrúsená.

Zvuk
Presvedčil som sa, že pomer cena/výkon majú TVM dobrý. Hrajú čisto, výkonovo tiež akurát, ale nedokážu spraviť "priestor", cítiť, že to hrá "sprava a zľava", a všetko je trochu zliate dokopy. (ale myslím, že to od meničov za 450,- Sk/kus nikto nežiada smile. Mal som predtým výhybky BS Acoustic, teraz som tam dal Pekry - rozdiel hlavne vo výškach, aj celkovo sa zvuk prečistil, je to úplne o inom. Občas trochu pohučievajú - zišlo by sa trochu viac zatlmiť. Celkovo: spokojnosť.

Možnosti vylepšení
Zišiel by sa trochu väčší priemer nátrubku, ale nič rozumnejšie som nezohnal, pri vyšších hlasitostiach a nižších frekvenciách (40Hz smile to dosť "vetrá", pri normálnom signále je to v poho.

http://s19.postimg.cc/fppj5l1tb/matej1_01.jpg