Téma: Kritik (TVM ARN-226-05/8 a ARV-104-03/8)

Konstrukce
Reprosoustavy jsou vyrobeny ze surového dřeva. Chtěl jsem si postavit něco co nemá každý a co bude originální.

Použil jsem reproduktory firmy TVM Acoustics, které jsou co se týče poměr výkon, cena, kvalita dle mého názoru bezkonkurenční! Reproduktory včetně připojovacích terminálů jsou zapuštěné v ozvučnici. Zatlumení ozvučnice je tlumícím materiálem o tloušťce 3cm ve dvou vrstvách. Zatlumeny jsou všechny stěny, na čelní stěně je tlumící materiál o tloušťce asi 1cm. Uvnitř ozvučnice je jedna příčka mezi levou a pravou stěnou obalena tlumící látkou.

Použil jsem výhybku od firmy BS Acoustic, typ CN 02-2-12/8, protože má ideální dělící kmitočet pro tuhle kombinaci měničů.

Srovnání
Reprosoustavu jsem testoval po zahoření asi 10 hodin a poslouchal různé hudební žánry např. metal, rock, house, koncert a filmy na DVD. To jsem srovnával s regálovou bassreflexovou dvoupásmovou reprosoustavou o vnitřním objemu asi 12 litrů. Basový reproduktor o průměru asi 14cm značky Magnat, výškový reproduktor značky Audax (kmitací systém chlazen ferofluidem). Samozřejmě, že to tyto dvě reprosoustavy nelze srovnávat. Mě šlo o to, jestli ty mé reprosoustavy budou "směrovat". A jestli se nějak výrazně bude měnit zvuk od osy, tzn. když jsem prošel kolem reprosoustav, tak se zvuk vůbec neměnil! Naopak mě to srovnání velice překvapilo.

Zvuk
Zvukově se reprosoustava vzhledem k použitému 20cm basovému reproduktoru jeví velice vyrovnaně a neutrálně. Basy znějí přesně bez náznaku dunění. Střední pásmo zní jasně a zřetelně bez jakéhokoliv směrování basového reproduktoru. Výšky jsou sametově jemné, měkké, což při tvrdším hudebním žánru (metal, rock) není to pravé ořechové. Záleží na vkusu posluchače.

Upgrade
Asi po půl roce jsem nechal provést na výhybkách "tunning", tzn. vyměnil kondenzátory za fóliové. Cena původních bipolárních kondenzátorů je směšných 3Kč/ks (Accucap). Nové kondenzátory značky ESO stojí 40Kč/ks. Takže celková výměna mě vyšla cca na 300Kč/pár včetně práce a poštovného. Zvukový rozdíl reprosoustav po výměně kondenzátorů byl poznat již při prvním poslechu. Celé zvukové pásmo se vyčistilo, zvýraznilo. Hlavně výšky jsou detailnější, čistější. Střední pásmo hraje daleko lépe výrazněji, přirozeněji. Basy zní decentně. Při vybuzení na max. výkon reprosoustav nebylo slyšet tak extrémní zkreslení zvuku jako před úpravou výhybek. Investice do výhybek se opravdu vyplatila. Doporučuji těm kdo mají tyto výhybky provést výměnu kondenzátorů. Na závěr můžu napsat jen to, že jsem se zvukem mých reprosoustav velice spokojen a mile překvapen s celkovým výsledkem.

http://s19.postimg.cc/wyd0k2s1b/kritik1_01.jpg http://s19.postimg.cc/uv76q5hm7/kritik1_02.jpg http://s19.postimg.cc/v98ipr1pr/kritik1_03.jpg

Re: Kritik (TVM ARN-226-05/8 a ARV-104-03/8)

Jo to byly časy big_smile Myslel jsem si, že nic lepšího není big_smile Spíš jsem nechtěl vědět/vidět, že něco lepšího je ... 
Každopádně by to chtělo, změnit celý text.

Web

Re: Kritik (TVM ARN-226-05/8 a ARV-104-03/8)

Jedno je ale jisté, nikomu se nepovedlo dát tuhle kombinaci do hezčí bedny. Jinak s odstupem času, jak hodnotíš tu výměnu kondů, nebylo to placebo?

PS: Pro kompletní řadu by to chtělo přidat ještě Iduny.

(upravil Kritik 10. 3. 2012 18:39)

Re: Kritik (TVM ARN-226-05/8 a ARV-104-03/8)

Nevím jestli placebo, ale chyběly tomu středy jako prase lol
Iduny bych tady dal, ale bez měření je to takové nijaké. Sám jsem zvědav jak na tom jsou.
Tam jsou středy někde jinde ve srovnání s 188/226.

Web