Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


Audioweb.cz » Projekty sloupových reprosoustav » Alexej (Tonsil GDN 16/50/6,8 a GTC 11/100,8)

  Stránky: 1

RSS

Příspěvky [1]

Téma: Alexej (Tonsil GDN 16/50/6,8 a GTC 11/100,8)

Úvod
Podnětem pro vznik tohoto projektu byla potřeba doplnění sestavy domácího kina o zadní (efektové) reprosoustavy, které by tvarově a z pracováním doplňovaly sestavu domácího kina a které by dočasně mohly plnit funkci hlavních reprosoustav. Původně jsem navrhoval zhruba poloviční stojanové reprosoustavy, ale měl jsem možnost sestavit kino z podlahových reprosoustav a po porovnání s mými současnými stojanovkami jsem se rozhodl pro podlahové.

Reproduktory, ozvučnice
Výběr reproduktorů byl celkem jednoznačný, investice do Seasů v efektových reprosoustavách mi připadala zbytečně vysoká a navíc se v dané době naskytl výhodný nákup Tonsilů od fy Dexon (byly zhruba za 50% ceny, takže jsem nakoupil ještě na jednu zcela jinou reprosoustavu. smile Jako výškový reproduktor jsem zvolil GTC 11/100,8 a středobasový je GDN 16/50/6,8.

Ozvučnice je navržena jako podlahová reprosoustava s vnitřním objemem 27 litrů. Celkový objem je větší, v ozvučnici je několik příček, z nichž jedna odděluje část spodku ozvučnice. Zde se nabízí možnost vyplnění této části pískem. Ozvučnice je zkonstruována z 19mm dýhované dřevotřísky s mahagonovou dýhou (boky) a 18mm MDF (čelo, dno, strop a zadní stěna). Přední stěna je částečně zkosená, hrany na bočních stěnách jsou zaobleny. Bassreflex je umístěn na zadní stěně společně s připojovacím terminálem. Tlumení ozvučnice je řešeno syntetickým rounem a to v celém objemu ozvučnice kromě okolí basreflexu a místa hned za středobasovým reproduktorem.

Výhybka
Dělící kmitočet výhybky je navržen na frekvenci 2700Hz (což je na GTCčko celkem nízko, nepředpokládám však výrazně vysokou zátěž), výhybka je v obou větvích druhého řádu, cívky jsou vzduchové, kondenzátory polypropylenové. Výškový reproduktor je utlumen o 2dB.

Výsledný dojem a zvuk
Vzhledem k pořizovacím nákladům (se slevou reproduktorů vyšly do 3000Kč) bych asi k projevu neměl výhrady, zhruba za 1 měsíc rozehrávání se dostaly na celkem slušnou úroveň projevu, který je poměrně vyrovnaný, s dostatečným objemem basů, zřetelnými středními party a křehkými výškami. Jako efektové reprosoustavy poslouží velice dobře a myslím, že i jako hlavní rozhodně nejsou k zahození. smile

http://s19.postimg.cc/isngd6anj/alexej5_01.jpg http://s19.postimg.cc/kyhr7oe3z/alexej5_02.jpg

Příspěvky [1]

  Stránky: 1

Audioweb.cz » Projekty sloupových reprosoustav » Alexej (Tonsil GDN 16/50/6,8 a GTC 11/100,8)

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£