Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


Audioweb.cz » Projekty subwooferů a sestav » Kritik (subwoofer zakázkový TVM ARN-312-00/4)

  Stránky: 1

RSS

Příspěvky [5]

Téma: Kritik (subwoofer zakázkový TVM ARN-312-00/4)

Úvod
Aktivní subwoofer jsem měl v plánu snad 5 let! Použil jsem reproduktor opět firmy TVM Acoustics ARN 312-00/4 - speciál, který má nenalakovanou membránu s vypuklou prachovkou (v podstatě je to originál membrána z ARN 860x).

Konstrukce
Zbývalo nechat si postavit těžkou, masivní, uzavřenou ozvučnici. Samozřejmě z masívu. Zatlumení ozvučnice je provedeno tlumícím materiálem o tloušťce asi 3cm ve dvou vrstvách. Tlumící materiál je na všech stěnách a volně v prostoru, kromě přední a zadní stěny. Uvnitř ozvučnice je třináct masivních hranolků (4x4cm). Jedna velká přepážka zpevněna osmi silnými hranolky s jedním velkým vyřezaným otvorem a šesti menšími otvory (na vrchní časti tři a spodní části jsou taktéž vyřezané tři kulaté otvory). Celá přepážka je uprostřed ozvučnice, na níž je lehce nalepeno tlumící rouno.

Reprodutor je zapuštěn do ozvučnice, pod nímž je nalepeno (na ozvučnici) těsnění. Zesilovač je vmontován do zadní stěny ozvučnice. Zesilovač je celotranzistorový: výkon 250W/4Ω, dělící kmitočet 40-160Hz/12dB, horní propust 125Hz/6dB (jen přípojky reproduktorů), nastavení fázového posunu 0-180°, Bass-Boost 35Hz/5dB, automatické vypínání asi po 20min. Modul jsem si objednal z netu, doporučil mi ho antonio z audiowebu. Tímto bych mu chtěl poděkovat za výborný tip smile.

Zvuk, závěr
Zvuk subwooferu je dle mého očekávání, decentní, přesný a dynamický. Basy zní tvrdě a razantně, cítíte je celým tělem. Nebudu své pocity dále rozepisovat. smile Jedním slovem - fantazie!

Jsem maximálně spokojen se svým aktivním subwooferem, jak se zesilovačem tak s reproduktorem. Rozměry a návrh, jak to má vypadat mi navrhla přítelkyně smile.

http://s19.postimg.cc/uank9pyzz/kritik4_01.jpg http://s19.postimg.cc/wt99aekq7/kritik4_02.jpg

Re: Kritik (subwoofer zakázkový TVM ARN-312-00/4)

Ten, už neexistuje smile Takže to klidně smaž.

Web

Re: Kritik (subwoofer zakázkový TVM ARN-312-00/4)

nn, neznamená, že když neexistuje, že to tady nemůže zůstat jako inspirace wink

Re: Kritik (subwoofer zakázkový TVM ARN-312-00/4)

Ani nápad, spolehni se. wink Kde mimochodem a jak skončil?

(upravil Kritik 10. 3. 2012 18:11)

Re: Kritik (subwoofer zakázkový TVM ARN-312-00/4)

To by bylo pro inspiraci před 10 lety. Dnes je to pasé, reprák jsem prodal Halenovi. Dnes už bych si subwoofer do paneláku asi nestavěl. Subwoofer co mám s 12LX60 je spíš na "okrasu", pouštím ho jen párkrát do roka smile Hudbu poslouchám, většinou přes sluchátka.
edit: Na nenáročný poslech (hlasitost) je 312 dostačující. Zase záleží, jak kdo je náročný smile

Web

Příspěvky [5]

  Stránky: 1

Audioweb.cz » Projekty subwooferů a sestav » Kritik (subwoofer zakázkový TVM ARN-312-00/4)

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£