Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


Audioweb.cz » Projekty subwooferů a sestav » Kritik (subwoofer TVM ARN-312-00/4)

  Stránky: 1

RSS

Příspěvky [1]

Téma: Kritik (subwoofer TVM ARN-312-00/4)

Úvod
Tento subwoofer jsem si chtěl postavit, protože jsem chtěl použít reproduktor firmy TVM Acoustics ARN-312-00/4.

Konstrukce
Použil jsem dřevotřísku, kterou jsem měl ze staré šatní skříně o tloušťce 19mm. Zatlumení ozvučnice je tlumícím materiálem o tloušťce asi 4cm na všech stěnách kromně čelní. Na čelní stěně je asi 1cm. Uvnitř ozvučnice je jedna příčka mezi levou a pravou stěnou, obalena tlumící látkou. Ozvučnici jsem měl vybranou ze starého katalogu Dexon "basová přímo vyřazující" co byla navržena pro reproduktor Beyma 15K200. Stačilo "naladit" bassreflexy a v tom byl kámen úrazu sad. Původně tam byly tři bassreflexové otvory, později jsem jeden ucpal.

Potřeboval jsem zjistit délku a průměr bassreflexových nátrubků, na konec tam zůstaly dva nátrubky 7x20cm. Jelikož jsem v té době neměl PC a tolik znalostí a informací tak jsem navštívil pana Ing. Tomana z firmy Dexon, který mi ochotně po zadání parametrů ozvučnice a reproduktoru zaslal dopis a v něm rozměry "bassreflexů". Bylo nutno je zkrátit na délku 18cm.

Zvuk, závěr
Po zapojení subwooferu zesilovačem Technics SU-700 byl zvuk takový měkký, jako by ten reproduktor měl pořád málo "výkonu", nešlo ho pořádně vybudit. Jakmile jsem měl možnost zapojit subwoofer na zesilovač Denon PMA-920 tak to bylo úplně o něčem jiném! Basy byly neskutečně mohutné, monstrózní. U akčních DVD filmů jsem měl pocit, že jsem byl vtažen do děje filmu! Takové basy jsem v domácích podmínkach nikde neslyšel! Postupem času jsem zjistil, že těch basů je až až, tak jsem zkoušel experimentovat a ucpal bassreflexové nátrubky a zjistil, že to hraje pro mé uši lépe! Dle mého názoru to hrálo přirozeněji, jemněji, decentněji!

Rozhodl jsem se, že si postavím nový aktivní subwoofer osazen taktéž reproduktorem ARN-312, ale použiji uzavřenou ozvučnici o vnitřním objemu cca 95 litrů. Ten starý jsem daroval sestře smile. Na závěr bych napsal asi to, že to byl takový experiment, který se vyplatil hlavně kvůli zkušenostem.

http://s19.postimg.cc/fc9qt19bj/kritik3_01.jpg http://s19.postimg.cc/781moamwf/kritik3_02.jpg

Příspěvky [1]

  Stránky: 1

Audioweb.cz » Projekty subwooferů a sestav » Kritik (subwoofer TVM ARN-312-00/4)

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£