Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


Audioweb.cz » Projekty elektroniky » Zosilňovač 2+1 (2xUNI50 a JPA100)

  Stránky: 1

RSS

Příspěvky [5]

Téma: Zosilňovač 2+1 (2xUNI50 a JPA100)

Dobrý den, po dlhšom čase sa mi podarilo dokončiť môj prvý zosilňovač, ktorý je tvorený modulmi tranzistorových zosilňovačov od bratov Grolmusových.

Transformátor je objednaný zo stránky vinuta.sk podla parametrov udávaných na stránke zosilnovace.eu

Všetky DPS-ky sú robené bratmi Grolmusovými, pretože som nemal možnosť ani čas si ich spraviť sám a navyše som mal spoľah že ich plošáky mi budú fungovať.

Hliníkové chladiče spoločne s predným panelom som objednával z gamaaluminium. Následne boli upravené na CNC fréze
Zadný panel spolu s vrchným a spodným plechom som navrhol v programe Solid Edge a následne nechal vypáliť na laséry
Cena celého zapojenia sa pohybuje okolo 300 eur (záleží či si kúpite všetky súčasti alebo nejaké máte doma)
Chcel by som sa hlavne poďakovať bratom Grolmusovým hlavne Jožimu, ktorý mi usilovne odpovedal na moje nekonečné otázky a vyleptával plošné spoje.

Na záver prikladám link na fotografie, za ktoré vďačím mojej sesterničke Zdenke:D

http://s1056.photobucket.com/albums/t37 … C19997.jpg

Re: Zosilňovač 2+1 (2xUNI50 a JPA100)

Pekne spracované, verím, že aj dobre hrá. Jedinú vec, čo by som vyhodil, sú tie sivé obaly na káble. (Viem, je to praktické, no škaredé smile ) Inak je to na jednotku smile

Web

(upravil antonio 4. 3. 2012 10:55)

Re: Zosilňovač 2+1 (2xUNI50 a JPA100)

DeadMAN: ďakujem

Re: Zosilňovač 2+1 (2xUNI50 a JPA100)

Pěkný, líbí se mi to. Jen je trochu škoda použít UNI50 na satelity, když nejsou bůh ví jak rychlí čerti a rychlé JPA na SUB. Spíš bych použil JPA50 a UNI100/JPA100

(upravil DeadMAN 5. 3. 2012 19:38)

Re: Zosilňovač 2+1 (2xUNI50 a JPA100)

To máš pravdu, keď som to zistil, bolo už neskoro (po vojne je každý generál:D)
Už by som to robil inak a ako som spomenul je to môj prvý zosilňovač.
Človek sa učí na vlastných chybách big_smile

Dohnalik: Ale musím sa priznať zvukovo ma tento zosilňovač nadchol
prevýšil moje očakávania big_smile

Příspěvky [5]

  Stránky: 1

Audioweb.cz » Projekty elektroniky » Zosilňovač 2+1 (2xUNI50 a JPA100)

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£