Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


Audioweb.cz » Ostatní technika » "dvojkanalovy" preamp (kombo)

  Stránky: 1

RSS

Příspěvky [2]

Téma: "dvojkanalovy" preamp (kombo)

chcem k svojemu elektronkacu postavit nieco ako preamp pre bassgitaru, kt. by bol v podobnej koncepcii ako moj hifi elektronkac aby to vsetko k sebe pasovalo...So schemou ani tak nie je problem, vdaka Betaronovi tu je schem na podobne predzosilnovace kopa.

Skor sa pohravam s myslienkou nepostavit preamp len pre bassgitaru, ale urobit nieco specialne a to urobit preamp kt. bude obsahovat kanal pre basu, so vsetkymi korekciami a vsetkym co k tomu patri + kanal pre klasicku 6-strunovu gitaru kt. by tiez obsahovala klasicke korekcie+gain atd... s tym ze na konci by bol master volume osobitne pre kazdy kanal zvlast na doladenie hlasitosti, tj. nieco ako jednoduchy mixazny pult.

Spachal uz niekto nieco podobne ? ma to nejake nevyhody ? jedine co ma napada je ze tam bude regulacnych curlikov jak nasrane ale to je asi vsetko, alebo to urobi nieco so zvukom ? bude ten zvuk basovej gitary ovplyvnovat zvuk solovky alebo nieco podobne ? predzos by siel do elektronkoveho koncoveho zosilnovaca 2x100W na celopasmove bedne delta12LF+D220ti.

Re: "dvojkanalovy" preamp (kombo)

no jako zasadni nevyhodu bych videl prave tu neodelitelnost.. resp. jinak receno ve spojeni dvou preampu do jedne bedny nevidim zadnou vyhodu, ale spis naopak.. a to v podstate ve vsem.. kdyz uz, tak minimalne kazdej muzikant (vzato z meho pohledu a zksuenosti) ma rad svoji, vlastni aparaturu.. a pokud to myslis jako jen pro sebe (tedy pokud jsem to spatne pochopil a stridas oba nastroje?) pak si stejne myslim ze ma daleko vetsi smysl mit proste preampy dva.. nehlde na to ze pres skutcnej mixak to ve finale pujde stejne, protoze ten prece ma zas svuj vlastni ten zvukar kterej to bude zvucit

jinak ten zvuk by se samozrejme ovlivnovat ovlivnovat nemel, pokud to bude rozume navrzeny..

Příspěvky [2]

  Stránky: 1

Audioweb.cz » Ostatní technika » "dvojkanalovy" preamp (kombo)

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£