Téma: Monacor STA-500 vs. RH Sound SP400 QL

Zdravim, som tu novy a tak neviem co a ako tu chodi. Ide mi len o vas nazor pri porovnani tychto dvoch zosilnovacov. Tak vas poprosim dristy typu nekupuj to jeden aj druhy je cinsky shit, alebo kup si stavebnicu JPA..., ci kup TESLA AZK 220 si nechajte. Tak k zosilnovacom, k Monacoru som nasiel odfotene vnutro no pripada mi to biedne,  s RH nemam ani skusenosti no RH ma vahu 13kg a Monacor 9kg. Rozmery su v podstate rovnake takze to dava vediet ze je pouzity vecsi toroid , ma subsonicky filter, da sa mostit. Dakujem za kazdy nazor od 10rocneho po - 70rocneho clena fora.

Re: Monacor STA-500 vs. RH Sound SP400 QL

Správně, budeš rád za jakoukoli odpověď, hlavně nepohledět pravdě do očí:)

Re: Monacor STA-500 vs. RH Sound SP400 QL

Tak myslim si ze tomu RH nieje za tu cenu za aku sa predava absolutne co vytknut, chladenie ma dobre, zaruka tam je 2roky doma pod stolom mu bude dobre  smile

Re: Monacor STA-500 vs. RH Sound SP400 QL

K čemu ten zesilovač budeš používat (jeden nebo druhý)?

Re: Monacor STA-500 vs. RH Sound SP400 QL

Jsou to sračky obě a ani jeden se nevyplatí, možná zadarmo. roll Pokud jsi toto čekal, tak to nečti, ale nedá se jinak.
Ano všeobecně můžeme pro lepší pocit tyhle sračky nazvat "stroje dostačující svému použití za rozumnou cenu při nesplnění napsaných parametrů". Pokud se posere, tak ti na záruce stejně řeknou že jsi ho určitě přetížil a nedají ti nic, stejně jako ti nikdo nenahradí spálené repro.

Web

Re: Monacor STA-500 vs. RH Sound SP400 QL

Zosilnovac som chcel pouzivat doma, sem tam na chatu. Tak poradte nieco ine do 200 €, okrem stavebnic ALDAX a spol., nieco hotove. Nic ine nieje. Akurat ten digital od Behringeru NU1000. Ci aj ten je taky shit ?

http://www.hometheatershack.com/forums/ … 55xxxx.jpg

Re: Monacor STA-500 vs. RH Sound SP400 QL

Kup si u Thomanna Behringer EP1500 za 185eur, žádný zázrak to není, ale je to aspoň stroj splňující udávané parametry a s nějakou výdrží.

Re: Monacor STA-500 vs. RH Sound SP400 QL

Tak napis, k jakym to chces bednam.

QSC, EV, Turbosound, X32, SiEx3, DL1608 atd.

Re: Monacor STA-500 vs. RH Sound SP400 QL

Na chatu  v pohodě, pokud se tím nehodláš živit tak jo.

(upravil George222 7. 12. 2011 13:23)

Re: Monacor STA-500 vs. RH Sound SP400 QL

Ne, chcem ho v podstate na "hobby" pouzitie doma. To RH s 13kg je podla mna urcite lepsie ako nejaky "Holywood" alebo ten "Skytec" (to je uz uplne dno) co ma 5-6kg neviem co je potom dnuka.  Tych 2x200W by to dat mohlo aj ked uz pri nejakom tom skresleni, co myslite ?.....a ten digitalny Behringer co som hore spominal ? Bedne k tomu niesu profi, ale JAMO S718. Teraz k tomu mam JVC receiver ale je to slabota, koncovy stupen je tam tvoreny 2x STK****.

(upravil Kreuz 7. 12. 2011 19:03)

Re: Monacor STA-500 vs. RH Sound SP400 QL

Já bejt tebou, tak vezmu nějaký bazar - třeba zde: http://hudba.bazos.sk/inzerat/11802337/ … 000-BM.php - Zesilovače BV Audio jsou zde velmi chváleny pro svojí robustní konstrukci, dimenzovanost trafa a vůbec pro svoji poctivost, které se u RH,Omnitroniců a podobných věcí nedohledáš...

A například to PA 2000BM ty tvoje bedny rozseká na kousky, pokud nebudeš s volume opatrný...

Vím, že je to na "domácí Hobby použití" celkem přepálený, ale rozhodně by ses s tím nemusel stydět ani venku...

Re: Monacor STA-500 vs. RH Sound SP400 QL

No ja viem ze RH je RH, nasiel som na nete aj ine "znacky" ktore maju rovnake zosilnovace ( no creva v nich skor), cieze to kupuju z ciny a len nato lepia svoje znacky, ale zas to som si vsimol aj pri Monacore a urcite aj viac znaciek by sa dalo najst mozno aj Behringer, ale ten BV 200€ bazarovka, nikto nevie co nato napajal a ako bolo s nim zaobchadzane, a vykon ako si uz pisal mi tie JAMA zomelie aj na polovicnej hlasitosti cize zbytocne platit za nevyuzity vykon (plati sa aj za spolahlivost ja viem). Asi vezmem aj napriek recenziam to RH ale 850QL, ten ma 16Kg tak uz nieco musi tam byt. JASNE ZE TYCH 2X425 /4OHM OD NEHO NECAKAM, ALE 2X 300W BY VYTLACIT MOHOL. (POCUVATELNYCH) 

http://www.rhsound.sk/sk/sp-850ql_zosil … hd.410.htm

Re: Monacor STA-500 vs. RH Sound SP400 QL

Mám doma ten zosilňovač od RH sound, máš pravdu je to z číny a dali si na to iba svoju značku, nemá to ani dva ventilátory ako je na obrázku, má len jeden, s tým ma maximálne nasrali že zavádzajú, zosilňovač neobsahuje softstart, ale to ani napr. palladium 100 ktorý je kvalitnejší a drahší a ešte jedna chyba tej 850tky že má filtráky iba 2x 10 000uF. Ale za tú cenu sa tomu ani nečudujem. Ochrany ako je písané má, živím s ním 15 palcové profi bedne ktoré majú maximálny reálny výkon asi 2x 300W a ešte sa mi nestalo že by pri maximálnom basse začalo niečo chrapčať alebo sa niečo odpálilo. Myslím že keď mne zatial stačí a to robím s ním menšie akcie tak tebe na doma a chatu bude stačiť aj tá 400vka. Každopádne ak máš možnosť a peniaze kúp si niečo kvalitnejšie. big_smile

(upravil tictom 22. 2. 2012 10:51)

Re: Monacor STA-500 vs. RH Sound SP400 QL

Umel by sis sam vyrobit bedynku s celnim panelem a tak? Pokud ano, tak bych na Tvem miste zvolil e-bay a zhruba tuto sestavu:

SMPS zdroj od connexelectronics +-72V 500W-1000W - 100USD
IRS2092 - moduly L20D od autora LMJ_LMJ se tesi popularite na dyi audiu - 50 USD
Blokovaci kondy do L20D vzit nejake low ESR - 10USD
deska ochran - cca 10 USD (treba zase od LMJ_LMJ)

A mas zesik 2x250W do 8 ohm splnujici specifikaci a z dobrych komponent smile

Edit: ted jsem kouknul na datum a ono nejspis s krizkem po funuse, pardon smile