Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » Aktivní výhybka pro subwoofer

  Stránky: 1

RSS

Příspěvky [9]

Téma: Aktivní výhybka pro subwoofer

Zdravim, tak mám pro jednou otázku zase já. Nemáte někdo ověřenou konstrukci aktivního sub filtru s nastavením dělící frekvence a přepínačem fáze (není nutností)? Potřebuju něco nenáročného do mého maleho dunítka pro kamaráda k PC (jeden ARN6614, kterému bude posílen magnetický obvod, UNI50 a utěsněná kostka o objemu 30l). Líbí se mi něco na způsob stavebnice z EZK, ale od nesymetrického napájení se nic neslibuju, navíc nechci vyhodit tolik peněz, když si to můžu postavit sám se šuplíkových zásob (ostatně jako celý tento projekt). Předpokládám, že budu potřebovat alespoň trojitý potenciometr, pro strmost 18dB/okt...kde jej sehnat? Raději bych se mu ale vyhl úplně. Díky

(upravil DJ_Rix 2. 11. 2011 7:32)

Re: Aktivní výhybka pro subwoofer

Kup si tu z metronixu....je to se čtyřnásobným,je dobrá......s dvojitým bys byl na 12dB,to je strašně málo.....

Re: Aktivní výhybka pro subwoofer

Co mi vlastně určuje strmost?

(upravil DJ_Rix 2. 11. 2011 13:29)

Re: Aktivní výhybka pro subwoofer

Počet za sebou zařazených filtrů. Každá sekce je +6dB na strmosti. Mrkni na stránky linkwitze,má tam i jednouchej soft ve kterým vše spočítáš. Ale za cenu té z metronixu se neoplatí to soplit,lepší to koupit udělaný.

Re: Aktivní výhybka pro subwoofer

OK, Díky. Asi teda vezmu tu z Metronixu...stejně by mě ten potenciometr vyšel draho... Ještě se zeptám, jaký je rozdíl (zvukový) mezi 24db a 12db? A subsonický filtr předpokládám odfiltruje frekvence, které už není schopné repro přenést, ne?

Re: Aktivní výhybka pro subwoofer

Rixi, nikdy nevíš jakou strmost nebo charakteristiku budeš potřebovat. A cosi jako 24dB/oct lze vytvořit i s pomocí DIL patic pro zasunutí součástek a dvojitého potenciometru. Dokonce to je "obratnější".

(upravil Benazi 7. 11. 2011 13:54)

Re: Aktivní výhybka pro subwoofer

Mohu ti nabídnout tuto http://www.flajzar.cz/zesilovace/prelad … yhybka.htm
Leží mi doma nevyužitá. Je to hotový modul.

Re: Aktivní výhybka pro subwoofer

To je ta stejná z metronixu.

Re: Aktivní výhybka pro subwoofer

Taky se zajímám o nějaký filtr výše vypsaných parametrů , v záloze nic nemáte pánové ?

Příspěvky [9]

  Stránky: 1

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » Aktivní výhybka pro subwoofer

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£