Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 4 z 35)

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » DPA222 Mk2 s rychlými trandy

  Stránky: ««« 1 2 3 4 5 6 ... 35 »»»

RSS

Příspěvky [61 až 80 z 687]

(upravil mph 23. 1. 2012 10:37)

Re: DPA222 Mk2 s rychlými trandy

Tak už to funguje ako hodinky. Doli to blbé zenerky v diferáku. big_smile

Re: DPA222 Mk2 s rychlými trandy

http://img38.picoodle.com/s51m/bubuxin/ugyg_c7c_u8tw8.jpg

Re: DPA222 Mk2 s rychlými trandy

Pěkný smile Jaké jsou dojmy oproti originálu?

Web

Re: DPA222 Mk2 s rychlými trandy

Hore je to čistejšie, zlepšila sa lokalizácia. Za pár éčiek mám nový koncák smile

Re: DPA222 Mk2 s rychlými trandy

Pěkné pěkné...

Re: DPA222 Mk2 s rychlými trandy

Dohnalik: Máš nejaké nové informácie ohľadne súčiastok z Aldaxu?

Re: DPA222 Mk2 s rychlými trandy

Bohužel, nedávno jsem se ptal, do teď nemám odpověď.

Re: DPA222 Mk2 s rychlými trandy

cca 2 týždne podľa toho, čo mi pán Popelka písal:D

(upravil mph 25. 1. 2012 13:17)

Re: DPA222 Mk2 s rychlými trandy

Vyslovujem Vďaku autorovi P Pavlovi Dudkovi  za tento výborný Zosilňovač a aj opampovi za ďalšie vylepšenie. Hrá to naozaj krásne.;););)

Re: DPA222 Mk2 s rychlými trandy

Nějaký výsledky s toutéž úpravou 223 ? Tutéž fintičku s odporem můžete udělat i zde, jen to chce použít odpor se silnějšími vývody, aby se v konektoru nevaklal, ideální by byl třeba TR192 nebo TR161...já na to ještě neměl čas...a co ostatní, kromě Bubuxina ?

Re: DPA222 Mk2 s rychlými trandy

Rad bych vyzkousel, samotneho mne to hodne zajima a mechaniku uz mam vsechnu doma, ale stale cekam na Aldax protoze jsem si objednal sadu s tim, ze to bude rychlejsi nez shanet po kusech (chyba a ted bych mel vsechno 2x) a myslim, ze v tomhle nejsem sam. Alespon jsem diky tomu zacal s 330, na kterou soucastky mam hmm

Re: DPA222 Mk2 s rychlými trandy

Shánění součástek po kusech je poslední zábava, která v DIY zůstala. V součáskách si můžeš libovat a svobodně vybírat dle typu, tolerance, ladit do barvy pouzder!, vybrat kvalitnější keramiku, vhodnější zdrojové elyty ... Takhle od fa ti to příjde sterilní v pytlíku a nuda veliká, tomu zařízení nedáš nic ze sebe. A ještě čekat do jara? Děkuji nechci.

(upravil The_P 2. 2. 2012 9:28)

Re: DPA222 Mk2 s rychlými trandy

Zabava mozna, ale nakladna (x krat postovne) a ne zrovna casove a nervove nenarocna. Jako low-level-bastlir nemam rozpocet koupit si 100x nejaky druh trandu dopredu s tim, ze proste tolik koncu postavim, pac nepostavim. Takze na mne zbyde nejhorsi cena a od Mouseru napriklad i mastne postovne. A pokud treba nemam 223 vubec jako prioritu a stavim si ji spise pro porovnani a pro zajimavost nez na 'hlavni poslech', pak Te takove shaneni soucastek pro 3 druhy koncu najednou kdyz i tak mas bezne prace az nad hlavu rychle prestane bavit (alespon mne tedy ano).

Jasne, neni to dobre a samotneho mne to mrzi, ale to je tak vse, co s tim nadelam, holt muj zivot ma i jine priority. Navic, ja to nevezmu z pytliku a nehodim rovnou na plosnak, samozrejme nejake soucastky si 'vylepsuji', vybiram, paruji, menim za lepsi typy a podobne - ale je to jednoduse hezky zaklad, ke kteremu je mozne se vzdy vratit, coz se hodi. wink A co se cekani tyce, nu coz, na DPA desky jsem tez cekal roky a k te 330 jsem se dostal vicemene nahodou, takze nejakych dalsich par mesicu mne nezabije. Myslim, ze tohle obecne jsou duvody, proc spousta lidi se s tim tak 'patla'... sehnat material proste trva, zvlaste ten kvalitnejsi a v rozumnych cenach.

Vsak jen kolik group-buys se tu posledni dobou kona na to ukazuje. Kdyby tu existoval kameny kram s orig. soucastkami a alespon slusnym sortimentem, ale takhle mas kondy z Ecomu, tranzistory z Farnellu a Mouseru, neco z EZK, neco z Aldaxu, neco z Gamma Aluminium, necoz z Alucadu a uz jen logistika zabira proste cas, ktery ne kazdy ma, bohuzel...:/

Jako zabavu jsem to bral kdysi ale ted se priznam, ze me vsechno to objednavani a 'nemame' a vzit tenhle trand nebo tenhle trand uz spise ciste stve, kez by se to zmenilo a uprimne Ti zavidim, ze Te to bavi i dnes, kdyz ty blbe LM317/337 musi jeden brat z Farnellu pac jinde jsou pajcy co sumi/brumi/kmitaj/topi a vypadaj jak vyvaleny v blate.

EDIT: Chapu, ze to zni 'rozmazlene' a 'za komunistu' bych nesehnal nic a dobre mi tak, ale ja opravdu rad BASTLIM, pajim, merim, zkousim ale ne shanim soucastky po vsech certech, hlavne kdyz jde i o ty zakladni hmm

(upravil hranatybraska 2. 2. 2012 10:10)

Re: DPA222 Mk2 s rychlými trandy

Nu ono kamenný krám existuje, třeba ten Ecom ho má. Můžeš jim dokonce mailem napsat, co potřebuješ a přichystají ti to. Většinu součástek na DPA223 mám z Ecomu a nemám problém smile
Dále neplatí, že třeba Ges má vždy pajcy. Mám od nich např. origo 2SA1371/2SC3468.
A také ne každý netový prodejce si účtuje poštovné stováka, např. Jura80 je ochotný posílat v obálce za 10kč známku, když si to vemeš na vlastní riziko (a je to pár součástek).
Pak jsem tedy využil hromadku na rychlé tranzistory tu na audiowebu, jiná cesta neexistovala.

Dále když nechceš platit poštovné, nezbývá než pověřit známého, který jezdí kolem nějakého toho města, kde je nějaký obchod.
Holt si nějak poradit člověk musí.

Inak pokud jste znechucení že si do audio DIY nedáte nic ze sebe, nastává čas naštudovat si nějakou tu literaturu, pořídit si nějaké to měření (nebo sehnat zdatnějšího kamaráda) a zkusit si něco navrhnout a postavit sám.

Ale jsme OT.

Web

(upravil The_P 2. 2. 2012 10:15)

Re: DPA222 Mk2 s rychlými trandy

Ale samozrejme (ackoliv to si rovnou muzu vse nechat zaslat postou), jasne GES nema vzdy pajcy, ale ma jich dost a meni se to, o GME nemluve. Jeden nakonec ty soucastky vzdy nejak sezene - o to nejde, spise tohle neni TO proc bastlim, to je cele wink

Jinak co se studia tyce, ted jsem presel od starych knizek od M. Syrovatka (Nízkofrekvenční tranzistorová zapojení apod) k Audio power amplifier design handbook od Douglase Selfa a moc se mi libi, jak ukazuje ruzna reseni a vylepseni vzdy se stejnym zbytkem, jejich prakticke dopady a zduvodneni. Tohle kdyby bylo tehdy na stredni ci alespon na te vysce, byt osekane, kde by jeden byl ;/

Ale mas pravdu, jsme OT

Re: DPA222 Mk2 s rychlými trandy

Kazzatel: Pracuje se na tom! A možná se to obejde i bez base stopperů.

Web

Re: DPA222 Mk2 s rychlými trandy

Bude to s těmi FJP?To by mě zajímalo,mám jich pár doma...

Re: DPA222 Mk2 s rychlými trandy

opamp napsal:

A možná se to obejde i bez base stopperů.

Možno preto sa nikto neponáhľa, ja to ešte možno budem musieť prerobiť.

(upravil MilanTuma 2. 2. 2012 20:27)

Re: DPA222 Mk2 s rychlými trandy

K 223. Jsem zatím asi jediný s 223 a rychlými trandy, provedeno během listopadu po prvním kolem hromadné objednávky z Mouseru. Je to stabilní i bez těch base stop odporů, v tu dobu mě je ani nenapadlo použít. S nimi to může být ještě asi i lepší, nevím, už to nechci rozdělávat, měřit a ladit. Zvukově je to jak napsal bubuxim u 222, zlepší se střed, vršek a zní to slyšitelně lépe. Kompenzace mi vyšly následující, C12 33pF - podstatně ovlivňuje překmit na náběžné hraně, s 22pF již cca 10% překmit. C11 47 pF, vše bez C paralelně ke zpětnovazebnímu odporu. Měřeno samozřejmě bez C2 a před tlumivkou. Nevím také jestli je to subjektivní, ale výměna C13 za typ MKP (Mouser) zlepšila "ticho" a jakoby spřesnila a zrychlila doznívání tónů, nedávno jsem to psal.

Re: DPA222 Mk2 s rychlými trandy

Milan Tůma: Asi by stálo za to poladit i C7, C8.

bubuxin: To se týká jen DPA223!

Web

Příspěvky [61 až 80 z 687]

  Stránky: ««« 1 2 3 4 5 6 ... 35 »»»

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » DPA222 Mk2 s rychlými trandy

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£