(upravil milavla 10. 1. 2012 20:26)

Re: (prohraná) bitva o decibely

http://s13.postimg.cc/nl0ilppk7/ending_the_loudness_war.png

...pokud většina hudby nevyužívá dynamického rozsahu, jaký jim digitální média nabízejí, ztrácí se důvody, proč vyvíjet a rozšiřovat novější a kvalitnější hudební formáty?

Návrat do pekla

Re: (prohraná) bitva o decibely

Jsem znechucen! :-/

Re: (prohraná) bitva o decibely

Vznikají databáze interpretů, aplikace pro měření....

No tak má pocit že celá pleasuremusic je taky pěknej kšeft, on-line dynamic range za kolik tisíc? To má být free, to je základ..
A už vidím lidi jak studují dynamický rozsah pro svojeho mp3-mana  z Tesca.. hraje dost hustě..slyšíš ten výkon? bééééé
http://ekolist.cz/fotobanka/albums/userpics/10014/z_Flock_of_sheep.jpg

(upravil filip.186 11. 1. 2012 18:14)

Re: (prohraná) bitva o decibely

A kdopak z vás by si někdy poslechl toto? Už při prvním poslechu jsem zjistil, že je něco špatně, tak jsem si pustil audition, otevřu ten soubor a málem jsem spadl ze židle, když jsem to uviděl...

hue hue hue

Web

Re: (prohraná) bitva o decibely

Aby se neřeklo, že všechny mastery jsou dneska na hovno (i když svatá pravda >90% je), tak jsem učinil objev (možná nic závratného), ale Morcheeba má některé své skladbičky velmi dobře zpracované. Z těch co tady mám bych vyzdvihl nejvýše asi Easier said than done. Naprosto neskutečná dynamika, která dokáže dobře kopnout. (Podobných písniček Morcheeby s obstojnou dynamikou jsem ještě objevil asi 5).
Ukázka jak ta písnička vypadá:
http://i41.tinypic.com/2i6gnc3.jpg
Kéž by takových podobných bylo víc.

Kde vlastně mohu shánět podobně kvalitní hudbu? Nejsem zaměřený žánrově, pokud je to dobrá hudba, nepohrdnu téměř ničím. CDčka dneska vůbec nejsou co bývaly, na netu se dá stáhnout plno značně pochybných materiálů a nakonec znám už jen LPčka. Vážně už jiný zdroj kvalitní hudby není?

Za prozkoumání určitě stojí tato stránka: http://www.audiodrom.cz/audiofeel/dynamicon.html
Rád poslouchám i Rockovou hudbu a občas i Metal; Velmi trefné mi přišlo vyjádření někoho z pisatelů na výše zmíněné stránce, že Pokud se zaposloucháte do kopáku (ano, přesně ten nástroj, který normálně naživo ucítíte až v žaludku) zjistíte, že víc než dynamický nástroj připomíná plácání klackem o stanové plátno.
Představitelů takové hudby tu mám v zásobě mnoho. Poslouchat se to dá leda v MHDčku ve sluchátkách. Doma na HiFi je to katastrofa a na PA to zní děsně směšně.


filip.186: Připomná mi to tak trochu jeden z posledních výplodů Mr.Gaga... Když jsem teď nedávno zvučil jedno vystoupení, součástí jakéhosi výstupu byl tanec na (amatérsky) sestříhanou hudbu, kde originální rip Abby vystřídala skokově bez přechodu mistryně Gaga, která musela snad lidem v prvních řadách vyzout boty, než jsem to za tu půlvteřinu stihl udusit tak o 12dB.

(upravil Jurawood 12. 1. 2012 13:38)

Re: (prohraná) bitva o decibely

Jan16: ta Morcheba musí být původní, projel jsem celo diskografii, stará DR14-16dB. Všechno novější kolem těch 6dB..
Smutné že to je pořád jednooký mezi slepými...
Měl jsem cca 80Gb hudby, skoro všechno jsem smazal. Nekompromisně pryč, mp3-125kbps, vše s DR méně než 6-7.

Re: (prohraná) bitva o decibely

Jurawood: Když ti řeknu, že tuhle morcheebu //viz ten "graf"// jsem stáhl jako mp3 z youtube, tak mi to asi nebudeš věřit, což?  Ono mp3 je sice ztrátový formát, ale při rozumném bitrate to není zlé, a když je obsah mp3 původní nekomprimovaný //viz morcheeba// tak to zní luxusně a řekněme nekvalitní audioformát je převážen hudebními kvalitami záznamu.

mazat mp3 jen kvůli bitrate mi připadá trochu zvrhlé... Ta morcheeba byla konvertovaná z originálního formátu (myšleno stáhnutý soubor co byl někým uploadovaný na youtube) do formátu mp3 192kbps 44k1 2ch.  Takže mp3 != vždy hrůza. Hrůza je skoro dycky provedení nahrávky, myslím že ten formát za to až tak moc nemůže //teď neberu extrémy jako třeba klasickou hudbu v mp3 26kbps, kterou tu taky někde mám jako ukázku blevajsu).

Kde se vůbec dá sehnat více hudby s podobným DR ? Jeslti to teda dneska ještě vůbec jde...

(upravil Jurawood 12. 1. 2012 21:31)

Re: (prohraná) bitva o decibely

Osobně mp3-256 vs. flac nepoznám, 125 ale už slyším na výškách, však to hraje jak z telefonu.

Ale zmršenou dynamiku poznáš na čemkoli, např. Thrust za 99,-Kč

Re: (prohraná) bitva o decibely

Tak jasné, 128kbps mp3 je slyšet, to tvrdím že poznám i já. smile

Mno a kde lovit kvalitní hudbu tušíš?

Re: (prohraná) bitva o decibely

Jan16

Google>Název alba a za to flac ulozto. Na klasiku doporučuji supraphon.

(upravil filip.186 13. 1. 2012 8:46)

Re: (prohraná) bitva o decibely

Pokud sháníte něco ve FLAC, doporučuji rutracker.org, sám tam chodím už dva roky a nestalo by se, že bych tam nenašel to, co hledám smile Ale jestli nemáte rádi torrenty, pak se dá hledat i na FilesTube, taky dobrá věc.

hue hue hue

Web

Re: (prohraná) bitva o decibely

Jan16:  Avaxhome.ws  Seřazeno podle žánrů smile

Re: (prohraná) bitva o decibely

Ta stránka avaxhome je zajímavá... to rozhodně. Už mám soslý jedno album (Antalio - Cosmic Nostalgie  prostě to první co na mě vypadlo v elektronický hudbě) a poslouchám. Rozhodně to neni zlý. Sosám už další dvě alba (Rock), ale leze to jako schneck.

Re: (prohraná) bitva o decibely

Avaxhome je sice super, ale často se mi tam stává, že když chci stáhnout něco, co tam bylo přidáno třeba dva měsíce nazpět (a občas ani to ne), tak linky už jsou dead...

hue hue hue

Web

Re: (prohraná) bitva o decibely

Už jsem odtud nasál 4 alba (hudba super, to se musí nechat..), na vadnej link jsme zatím nenarazil. A doufám teda že nenarazím.
Takže Juro, díky za správný tip wink

Re: (prohraná) bitva o decibely

Neil Young: "Zvuk súčasnej hudby ma len rozčuľuje, sme v 21. storočí a máme najhorší zvuk, aký sme kedy mali."

Re: (prohraná) bitva o decibely

Medzi bitrate mp3 a DR nie je žiaden súvis. Skladba v mp3 môže mať kľudne dynamický rozsah 20dB.

Re: (prohraná) bitva o decibely

Jen  takový postřeh: "Filesonic a Fileserve končí <> SOPA" ....  já jen že většina hudby na avaxu je na těhle serverech..

Re: (prohraná) bitva o decibely

co jsem projel za poslední měsíc tak je všechno na filepost¨.. asi to nějak přesměrovali či co

Re: (prohraná) bitva o decibely

tato vec: http://www.kvraudio.com/product/3714 ide dat do foobaru ako VST plugin.. je to perfektne na posudenie dynamiky