Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


Audioweb.cz » PA a zvukařina » jak nastavit Limiter? (threshold, decay, hold, atact time)

  Stránky: 1

RSS

Příspěvky [9]

Téma: jak nastavit Limiter? (threshold, decay, hold, atact time)

Zdravim,
nejak si nevim rady jak nastavit limiter. Byla by nejaka srozumitelna rada.
Ja jen ze jsem si pritahl domu DSP Digisynthetic DS34, delay, eq5/3 tohle vse chapu, ale u toho limiteru si nejsem jist a nechci abych ho pochopil opacnym smerem a neco odpalil...

Re: jak nastavit Limiter? (threshold, decay, hold, atact time)

Nikdy jsem s těmahle věcma nedělal, ale z logiky věci bych odhadnul, že:

Threshold: Nastaví úroveň signálu, při které se aktivuje limiter
Decay : Jak moc se má po aktivaci limiteru signál zatlouct
Hold : Doba po kterou je snížení průchozí zisk (signál je tlumen)
Atack Time: Pravděpodobně určení s jakou rychlostí limiter zareaguje na příchozí signál (jak rychle se aktivuje tlumení)

Pokud se mýlím, tak mě opravte, rád se poučím.

TeĎ ještě jak o tom vlastně přemýšlím, tak jsem to popsal spíš jako kompresor dynamiky, než limiter, takže jsem vlastně sám zvědavý, jak to má fungovat. Nebo že by mezi comp. a limit. nebyl až tolik velký rozdíl?

Re: jak nastavit Limiter? (threshold, decay, hold, atact time)

mno tohle ale vim take smile jen nevim jestli threshold kdyz je plusovej, tak jestli zvisim ration a nebo jestli ho uberu a vic to podrzim. Pak ty ostatni parametry jsou od 100 a tak jestli mam nechat minimum a nebo jim pridat. A jstli to pridani ovlivni treshold... Prave si fakt nejsem jist. V tomhle pocasi nemuzu vystrcit PA z garaze a zkouset. Potrebuji si byt pred dalsim zvucenim jist...

(upravil BV 17. 12. 2011 10:47)

Re: jak nastavit Limiter? (threshold, decay, hold, atact time)

V DS34 je limiter, nie kompresor dynamiky, to znamená že od úrovne vstupného signálu, ktorá je nastavená parametrom TRESHOLD, výstupná úroveň viac nerastie, zostáva konštantná. Pod úrovňou nastavenou na Tresholde sa signál nijako dynamicky neovplyvní.
Skutočné úrovne (V rms) pre DS34 v závislosti na nastavení (dBu) sú na obrázkuhttp://www.bvaudio.sk/TEMP/limiter.png, vodorovne je vstupná úroveň, zvisle výstupná pre rozličné nastavenia.
ATTACK TIME- rýchlosť  reakcie na prekročenie tejto nastavenej  úrovne  určuje tento parameter , nastavenie v dB/s. Najpomalšie je 100dB/s, to znamená, že ak sa úroveň prekročí o 10dB , tak to stiahne na nastavenú úroveň do 0,1s, ak je to o 1dB tak do 10ms. Na basy stačí pomalšia reakcia., cca 150dB/s, na stredy a výšky rýchlejšia, napr. 300dB/s
HOLD- je to čas (100ms až 1s), po ktorý sa aj po odznení prebudenia udržuje ešte znížené zosilnenie po akcii limitéru. Ak je to príliš dlhé, tak po prebudení signál počuteľne "dýcha",zostane dlhšie stiahnutý . Najlepšie vyskúšať ...
DECAY- rýchlosť, s akou sa po uplynutí času HOLD vracia zosilnenie (zredukované akciou limitéru) na pôvodnú hodnotu. Je lepšie voliť pomalšiu reakciu, ak je to príliš rýchle a prebudenie časté, tak sa výrazne zredukuje dynamika signálu a rastie tepelná záťaž reproduktorov..
Je dobré sa s tým v kľude pohrať a vyskúšať si to (stiahnuť pritom hlasitosť na koncoch , nie je nutné skúšať na plnom výkone..)v podstate by sa len mala obmedziť maximálna hlasitosť bez (výrazne)počuteľnej zmeny dynamiky. Niečo ako napr. disciplinovaný DJ, čo je utópia, takže aj akcia limitéru je vždy trochu poznať.
Snáď to pomôže.

Re: jak nastavit Limiter? (threshold, decay, hold, atact time)

Odkaz z obrázku nefunguje. Nejde zvětšit.

(upravil BV 17. 12. 2011 10:49)

Re: jak nastavit Limiter? (threshold, decay, hold, atact time)

Ten obrázok má asi 600x400px, uložený je tu , http://www.bvaudio.sk/TEMP/limiter.png , takže neviem, kde je problém. Keď kliknem na odkaz v tomto príspevku, tak sa mi zobrazí presne rovnako veľký obrázok ako v tom príspevku, kde je vložený priamo..

Re: jak nastavit Limiter? (threshold, decay, hold, atact time)

Odkazovalo to na nějaký úložný server a ne na bvaudio.

Re: jak nastavit Limiter? (threshold, decay, hold, atact time)

Dekuji, za obsahle vysvetleni. Ted uz je jen na me jak se s tim poperu a co bude vyhovovat nejvice smile

Re: jak nastavit Limiter? (threshold, decay, hold, atact time)

Pěkné vysvětlení, jinak tvrdě nastavený kompresor je vlastně limiter.

Příspěvky [9]

  Stránky: 1

Audioweb.cz » PA a zvukařina » jak nastavit Limiter? (threshold, decay, hold, atact time)

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£