Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


Audioweb.cz » Ostatní technika » Jak vlastně funguje univerzální dálkové ovládání?

  Stránky: 1

RSS

Příspěvky [16]

Téma: Jak vlastně funguje univerzální dálkové ovládání?

Poprosil bych o vyjádření k pro někoho vcelku stupidní otázce.
K věci:Mám doma zesilovač SONY TA-FA710R a nedisponuji dálkovým ovládáním.Jsou možnosti použít nějaký ten učící se?Dokážu s tím ovládat alespoň hlasitost?Případně,doporučíte nějaký univerzál který by to mohl umět?

Re: Jak vlastně funguje univerzální dálkové ovládání?

Každé DO používá určitý kód. Univerzální ovladače mají u sebe knížečku kde jsou uvedené používané kódy jednotlivých značek a ještě je to rozdělené na TV, VHS, DVD, SAT a podobně. Ty zadáš kód a ovladač bude spolupracovat. Osobní zkušenost říká, že je potřeba vyzkoušet několik kódů od dané značky, než vůbec bude přístroj reagovat. Trefit se na všechny funkce původního ovladače je prakticky nemožné a nebo budou funkce pod úplně jinými tlačítky..

Pak jsou univerzální DO s možností učení. DO se pořád chová jako klasika univerzál, tedy jsou potřeba kódy, ale je možné pomocí starého ovladače naučit ten univerzál. Když máš v obýváku TV, Video, věž, DVD, settop box a podobně, tak máš ke všemu ovladač. No a tady vzniká možnost vzít univerzál, pomocí snímače v něm nasnímat jednotlivá tlačítka z originálních ovladačů a používat pouze univerzál.

Já mám doma Emgeton C3Pro a díky dotykové obrazovce je možné měnit rozmístění tlačítek, přehazovat je, mazat, měnit je a podobně. Dále se umí ovladač učit a nabízí možnost automatické vyhledávání kódu. To znamená, že namíříš na zesilovač, spustíš hledání a čekáš než zesilovač nějak zareaguje. Pak si pohraješ s úpravo tlačítek a funguješ. Já ho kupoval a používal společně se zesilovačem SONY TA-F419R, CD Philips CD712 a TV Daewoo. Na všem se mi podařilo dohnat všechny funkce, i když to dalo hodně práce a zkoušení. Baterie vydrží velmi dlouho, displej je podsvícený. Bohužel jsem na internetu četl, že je to docela zmetkové zboží. Já ho koupil nový na aukru asi za 500,- a používám ho už pár let bez problémů.

Re: Jak vlastně funguje univerzální dálkové ovládání?

Díky za osvětlení.
Právě že jsem slyšel,že k tomu "učícímu se" je potřeba originální dálka na naučení.Pokud by měl klasický univerzál v seznamu kódy pro ten zesilovač,postačil by také.Ten zes je určen pouze pro televizi a proto mi stačí jen hlasitost.Zkusím se podívat po tom Emgetonu...

Re: Jak vlastně funguje univerzální dálkové ovládání?

Na to učení se jsem naletěl při koupi toho Emgetonu. Bláhově jsem si myslel, že se ovladač nějak naučí ovládat všechny funkce tak nějak sám jenom s malou pomocí. Až po koupi jsem zjistil, že je potřeba originální dálka a s její pomocí naučit pracovat.
Na hlasitost a vypínání s největší pravděpodobností fungovat budou. Problém většinou nastává u přepínání vstupů a podobně.

Re: Jak vlastně funguje univerzální dálkové ovládání?

Já mám univerzál od Logitechu Harmony 525 a s tím nemám nejmenší problém, co jsem potřeboval vždycky jsem našel - u Logitechu to funguje tak - mají na internetu databázi hromady přístrojů, od ovladače na světlo po zesilovače, jenom si stačí vybrat typ zařízení, výrobce, zadat modelové označení, a ovladač vše ostatní zařídí... je podsvícený, a lze s ním dělat velkou hromadu věcí

Re: Jak vlastně funguje univerzální dálkové ovládání?

Takže pokud by to někoho zajímalo:
Zakoupil jsem jednoduchý čínský stroj za bratru 90 Kč s názvem URC22B,a světe div se,funguje!Naladil jsem TV,DVD,zmíněný zesilovač a dokonce i mikrověž od Aiwy co mám k PC.Prostě vše co jsem potřeboval...

Re: Jak vlastně funguje univerzální dálkové ovládání?

Jelikož mě podobné kejkle také trošku živí, pokud byste potřebovali naučit nějakou univerzální dálku nějaké IR kódy, můžu pomoct. Mám docela kompletní sbírku nachytaných DO od různých zařízení. Ale spíš světovější značky.

(upravil stiglitz 1. 6. 2016 18:53)

Re: Jak vlastně funguje univerzální dálkové ovládání?

Odporoučelo se DO. Takže jsem nastrouhal tuhu, trošičku vazelíny, smíchal, a na každý čudlík zespodu špejlí tečku tohoto. Udělal jsem dobře? Teď funguje...Nový momentálně nehodlám koupit, zkusím to zachránit.

Re: Jak vlastně funguje univerzální dálkové ovládání?

Co bude až ta grafitová vazelína spojí plošky trvale na DPS?

Re: Jak vlastně funguje univerzální dálkové ovládání?

Už jsem to zase odstranil. Dnes mi to nemyslí. Viděl jsem vodivý lak, a trochu jsem hledal, možná to zkusím.

Re: Jak vlastně funguje univerzální dálkové ovládání?

Až bude v Lídlu univerzální DO za dvě stovky, tak ho kup a přehraj kódy ze starého.

Re: Jak vlastně funguje univerzální dálkové ovládání?

Ale jo, ono to tak asi dopadne. "Grafitku" jsem setřel vatičkou, a nemyl jsem to v lihu, ono to funguje dál, zůstal tam film. Uvidím.

Re: Jak vlastně funguje univerzální dálkové ovládání?

stiglitz:

http://www.tipa.eu/cz/gumicky-na-opravu … vladacu+se

Re: Jak vlastně funguje univerzální dálkové ovládání?

Díky za tip.

Re: Jak vlastně funguje univerzální dálkové ovládání?

Když se vyhazujou spousty starrých dálkáčů od TV, VHS, kalkulaček, mobilů, tak by toho měly být kvanta v SD nebo v těch vymrdaných kontejnerech Asekol, snad by se daly ty plošky transplantovat na nefunkční ovladač? jak se jmenoval ten exot co tu machroval s kýblema kádéček že to bagruje v pracovní době v Asekolu? ten musí mít ovladačů plnej bazén.

Re: Jak vlastně funguje univerzální dálkové ovládání?

Taky používám ty gumičky co postoval Rix a funguje to naprosto spolehlivě a dobře.
Skalpelem odžíznu původní kontaktní gumu a nalepím novou, ještě se mi žádný ovladač nevrátil na reklamaci.

Příspěvky [16]

  Stránky: 1

Audioweb.cz » Ostatní technika » Jak vlastně funguje univerzální dálkové ovládání?

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£