Téma: Postavme si flaškostroj...

Ano!
Postavme si flaškostroj!
Někdo dodá a vymyslí podklady, jiný zmákne plošňák, další mechaniku, někdo bude zajišťovat materiál...
Moje představa je na tvorbě kolektivního díla či dílka podobně jako zde vznikají v jiných vláknech s polovodiči korekce, konce s IO či diskrétní...
Bude na rozhodnutí každého čím do akce přispěje. Můžeme třeba začít pajcem plošňáků a tím i konstrukcí z Tubecadu, které se za koruny dají udělat levněji než za dolary.
Chtěl bych tímto nahodit nové vlákno, ať si nezasíráme kecáním vlákna jiná.

Kdo by do toho šel???

Re: Postavme si flaškostroj...

Největší problém bude stejně s výstupáky.....:(

Re: Postavme si flaškostroj...

Zrovna jeden flaškostroj stavím, takže pokud by bylo v mých silách něco udělat, tak by se klidně přidal. smile

(upravil hrnous 22. 1. 2012 19:09)

Re: Postavme si flaškostroj...

Dobrý nápad.. co tak s GU50 smile třeba http://www.jogis-roehrenbude.de/Verstae … s/GU50.htm akorát VB408 už je dneska problém sehnat, nebo jeho mutace pro EL34 http://www.jogis-roehrenbude.de/Leserbr … eitung.htm

Re: Postavme si flaškostroj...

Záleží, jak to bude drahé, za pořádný výstupák si asi pořádně zaplatíme...možná bych se taky přidal.

(upravil hrnous 22. 1. 2012 19:30)

Re: Postavme si flaškostroj...

ono by mohlo byt jednodušší využit výstupák M70 nebo 130, univerzální a co do šířky pásma jsou v té "cenové kategorii" jednička.. je zajmavé, že zatím reaguje jenom "zlínská klika" smile

Re: Postavme si flaškostroj...

Tak využití výstupáku M130 by bylo aspoň pro mně ideální, mám tu 2 připravené smile

(upravil hrnous 22. 1. 2012 19:44)

Re: Postavme si flaškostroj...

taktéž, dokonca bych sa přimlůvál za kombinaci 6SL7 a 6SN7 smile opticky nevypadají špatně a jsou taky víceméně bezproblému k sehnání v rozumných cenových relacích, btw podle navíjecího předpisu má M130 trafo při standardním zapojení 2k5

Re: Postavme si flaškostroj...

Zrovna mám na stole asi 10 kusů 6N8S, máš pravdu, jsou opticky zajímavé smile

Re: Postavme si flaškostroj...

Tak snad je důležitá dobrá a spolehlivá funkce a ne "optická zajímavost", ne ?

Co tak na každý kanál 6N2P,  ECC801 a 2x GU50, výstupní trafo z Music 130 (prozatím), ve zdroji je tlumivka pro napájení anod a násobič kapacity v sekci pro preamp a druhé mřížky.

Pokud by byl zájem, u jednoho výrobce leží asi 40ks toroidů se vzduchovou mezerou z pásku 0,2mm,  víceméně ověřovací série, na nějakou malosérii ideální. Bylo to vyrobeno pro cca 60W výstupáky.

Web

Re: Postavme si flaškostroj...

Pokud to bude za rozumnou cenu hrát dobře, pokud bych to zvládnul, asi bych se přidal.

Web

Re: Postavme si flaškostroj...

Dobrý nápad, som za! Pro hodně lidí asi rozhodne dostupnost a cena výstupáků...

Web

Re: Postavme si flaškostroj...

Ahoj, taky bych se přidal. GU50 i patice mám, 6N2P taky. Už jsem s tím nějaké pokusy dělal, ale u mě to vždycky vázne hlavně na mechanice... takže jestli se někde bude nechávat hromadně udělat solidní šasi, moc by mě to potěšilo a jdu do toho smile Výstupáky bych samozřejmě bral taky.

Re: Postavme si flaškostroj...

Tak výstupáky M130 tu mám,GU50 mám taky dost,6SN7 mám taky,takže do tohohle osazení bych šel taky.:) Mám tu i síťáky do M130,škoda toho 12V žhavení na GU50,jinak bych je použil.....

Re: Postavme si flaškostroj...

drzim vam palce. nedavno jsem si rikal, jestli by u nas nemohlo vzniknout neco jako projekt komba ax84. a pevne doufam, ze vznikne smile
se svymi znalostli asi nebudu mit cim prispet, ale pokud to bude postavitelne z dostupnych a rozumne sehnatelnych komponent (elky, vystupaky), rad bych si neco postavil... takze naprosto souhlasim s

reeb napsal:

Dobrý nápad, som za! Pro hodně lidí asi rozhodne dostupnost a cena výstupáků...

byl bych pro, kdyby se ten projekt dal postavit ze soucastek, ktere se daji sehnat v nejakem obchode. a z ceskych obchodu, kde prodavaji elky a vystupni trafa tak rikajic "na pulte" znam jen ges... vite, aby se daly proste jednoduse sehant soucastky, a tim jednoduse nemyslim zrovna shaneni pres inzerat ci ve sbernem dvore.
zatim  nemam ani vystupak(y) z music130, ani patice a ani jednu z uvedenych elektronek sad

jinak co se tyce konstrukce, primlouval bych se spise pro jednocinne acko, mi by stacil vykon kolem 5W smile

Re: Postavme si flaškostroj...

jacq napsal:

jinak co se tyce konstrukce, primlouval bych se spise pro jednocinne acko, mi by stacil vykon kolem 5W smile

Len to nie, lebo ta ukrizuju (a nas tiez).

Ja som za, gu50, soldiny vystupak, oktalovy budic a invertor, co si viac priat.

Re: Postavme si flaškostroj...

To samé co zdenoeddie.. včetně toho srÁčka

Re: Postavme si flaškostroj...

A já bych zase navrhoval začít u něčeho jednoduchého - třeba koncem s ECL či PCL86 na DPS.
Nebo nějakým preampem.
Udělat to jako hotovou konstrukci aby i ti největší žabaři měli radost z dobře udělaného dílka. Něco jako jsou konstrukce konců s IO v jiném vláknu.
Pak můžeme skupinově zkusit něco většího.
Obávám se že to stejně skončí tak že část pléna bude laborovat a makat, část čekat až na hotové výsledky a část to napadat spoutou keců...
Je to asi tak jako že můžu uveřejnit kuchařku některého z mých předzesů či konců. Kolik lidí zkusí toto vylepšit?

Re: Postavme si flaškostroj...

A co třeba navrhnout kvalitní budič a invertor a každý by si k tomu dodělal konec podle svých požadavků?

Re: Postavme si flaškostroj...

no těch variant relativně není neomezeně.. resp co se používá a nepoužívá.. např dost používané je toto http://www.jogis-roehrenbude.de/Leserbr … 50-Amp.htm  nebo jiná varianta sa LTP