Re: Drevena dyha

pravda,zvolil jsem blbej tón,ale jak řikám,experimentuj si s lepidlama jak chceš,třeba postup vylepšíš,což pochybuju.

(upravil drimacoustic 13. 7. 2007 13:10)

Re: Drevena dyha

v tej drevone maju dtd, mdf a preglejku, bukovu aj jasenovu ci jaku, ale dyhy nie a predavaju tam len cele kusy.v baumaxe sice rezu ale len dtd...

Re: Drevena dyha

Dokken:
No, fajn, hlavně když se domluíme. Prostě jsem zkoušel z věcí co jsem měl po ruce, ani jsem nepočítal s tím, že by to bylo napoprvé na 100%, na nic si nestěžuju. Ten pojebanej Alkaprén si budu muset objednat bůhví odkud, tady to prostě nemaj, s tím teď nic nenadělám.

Re: Drevena dyha

mi neřikej že ho nikde nemaj,spíš zkus ty malý drogerie barvy laky než ty megashopy,to už poznáš ten rozdíl v lepivosti na prstech na rozdíl od chemiče

Re: Drevena dyha

K sehnání je jenom Alkaprén 50. Kdyby jste někdo uspěl se 140, dejte vědět.

Re: Drevena dyha

My vedeme s otcem(nebo spíš  jen on) prodejnu barvy laky.A normálně máme ten Alkaprén k dostání.

Web

Re: Drevena dyha

Už jsem ho sehnal ve velkoobchodě. Ale zase mi neprodali toluen kvůli tomu, že je nějaký nařízení, které požaduje živnosťák roll Naštěstí pro fetky v drogerii s toluenem problém nedělají.

Re: Drevena dyha

JJ to sem taky slysel. Prej to maji omezit. Kua ale ja bych tym fetakum nacpal hlavy primo at necuchaji vypary ale primo kapalinu. Kvuli takych si nemuzu kupit redidlo na redeni barvy na okapy. Asi jim budu muset donest povoleni nebo ucet od okapu ze nejsou natrene.

Web

Re: Drevena dyha

Ano je to kvuli feťakum a hlavně aby to nekupovaly děcka takže pokud tě prodavačka nezna tak po tebe bude chtít předložit živnosťák.Ale pokud nemáme zrovna na dílně toulen tak běžne ředíme alkáče ředidlem C6000 (aceton) a ten koupíš běžně.

Re: Drevena dyha

Brehowicz: Me to pripada ujete. Preci u decek se pozna ze je decko tak mu to neprodam. Fetaka jde na 99% taky rozeznat. To jen zakonodarci si neco vymysleli at maji co delat.

Web

Re: Drevena dyha

Ano jsme stát kde se za mé peníze a nás všech co odvádíme nemalé daně řeší samé chujoviny,nicméně to nemění nic na tom že se da toulen nahradit acetonem.A někdy si říkám že se snad zas vracíme do totače když nam zase vznikají podpultovky.

Re: Drevena dyha

No já třebas tak trochu vypadám jako feťák, ale nejsem tongue

Re: Drevena dyha

Frank: smile

Re: Drevena dyha

Brehowicz
Chcel som vyskusat morenie dyhy, tak som kusok dyhy Chemoprenom nalepil na DTD. No vlastne som nemoril, pouzil som lazuru Bori. Ani suche to nebolo, ked sa mi dyha zacala odliepat. Je nieco ako Bori pouzitelne na zafarbenie dyhy? Alebo lazura obsahuje nieco co reaguje s Chemoprenom?

Re: Drevena dyha

bubu-jak tě to vubec napadlo mořit dřevo něčím co je do exterieru a co je nejhorší něčím co je na vodní bazi to co ti udělalo je jen zařny přiklad toho jak dřevo pracuje takže došlo k tomu že po napuštěni tim moř. dřevo natahlo  do sebe vodu a došlo k nabobtnání a při vysychani k opětovnému smrštěni dyhy ale s tim rozdilem že to už je dyha na mnoha mistech strhnuta z lepeného povrchu.Takže pro přište mořit jen mořidly na aceton. bazi a tak samo barvy BEZ VODY !!! a to poznaš  podle toho čím se to ředí a myje štětce.Takže žadne BORI !!!Ale jinak každa byť špatna zkušenost je k něčemu dobra smile

Re: Drevena dyha

Nastastie som to len skusal. Nic take som zatial nerobil. Ale niekde som cital, ze ide bukova dyha namorit na strukturu makassaru. Je nieco take mozne? Origo dyha by sa dala zohnat (aj by to bolo krajsie), ale ta cena.

Re: Drevena dyha

Odstin pujde chytit ale typickou kresbu dřeva makassaru nenahradíš ničím,ale jestli se nehodlaš dělat ty bedny ve velkem a ta dyha se ti libi tak to zas není plocha fotbal. stadionu abys do toho nešel.A ještě k tomu lepení pokud je použito dvouslož. lepidlo určene přimo na dyhy na bazi močoviny tak lze s dyhou dělat v podtatě cokoli protože toto lep. prosakne do dřeva hloubkově u dyhy je to mnohdy uplně skrz ale kontaktni lep. typu chemop., alkapren atd. jsou lepidla povrchova.

Re: Drevena dyha

Ked prenikne skrz nevadi to potom bruseniu a povrchovej uprave? A aky je postup lepenia? Pri lepeni s Chemoprenom som dyhu pritlacal valcekom.

Re: Drevena dyha

Nevadi lepidlo je prusvitne jak sklo ale musi se brousit pasovou bruskou je to dost tvrde lepidlo a lepene plochy se davaji do lisu.Jinak postup pro chemop. maš dobry jini to dělaji i teplou žehličkou.

Re: Drevena dyha

A ked nemam lis? Mozem pouzit valcek? S pasovou bruskou som zbrusil aj Epoxy z parkiet. Ale celkom pekny a rychly vysledok som dosiahol s rozbrusovackou a brusnymi kotucikmi na suchy zips.
Kde by som mohol zohnat to lepidlo.