(upravil DJ_Rix 16. 1. 2012 9:12)

Téma: ESR Měřič

Chlapi,co používáte na měření ESR?

Zajíc mi připadá moc orientační......

Zaujalo mě tohle,byli by jste někdo ochotnej mě naprogramovat ten jendočip? Nedisponuji vybavením/znalostmi....

http://mcu.cz/news.php?extend.1242.3

Zájemci:
Millano
reeb
Hippo007
PavelTl
Fox_25
bobobrod
Cvrkajs
Tonda
Yeayer
Hajtek
Benazi
Hairman
ivaW

Re: ESR Měřič

pokud by si to stavěl, měl bych zájem o druhý kus ...

" Vědět a znát to každý by chtěl, ale učit se nechce ... "

Web

Re: ESR Měřič

Ten funguje dobře, chystám se na jeho většího bráchu..

Re: ESR Měřič

no kdyz se s tim stavis a prineses si program, PIC-e ti naprogramim, - pokud jsi z daleka udelej si programator: 

http://www.belza.cz/digital/jdm.htm

..a stahni SW (ja pouzivam picprog800 nebo ic prog);)

(upravil DJ_Rix 5. 1. 2012 16:22)

Re: ESR Měřič

Mám pro tebe jiný návrh: Co kdyby jsi mi koupil ten uP,naprogramoval a poslal? Samozřejmě že ne zadarmo,zaplatím předem.;)

Millano:objednávám display z ebaye(on tam použil modul s výškou 36mm a všude tady maj jen 44mm),desku ještě zkouknu až otevřu ten návrh,zbytek není kritický.

(upravil luta 5. 1. 2012 18:29)

Re: ESR Měřič

když si seženeš něco s AVR tak bych programátor měl a mohl ti to naprogramovat.. ten PIC možná taky..ale musel bych ještě mrknout jak budu doma jestli tento typ můj starej bastl na LPT podporuje..popř jak budu v práci tak přes pickit..nebylo by to ale hned..časově mám poslední dobou na pilno smile

edit: myslim že 36mm LCD má ecom - výrobce bolymin 1602A - použil jsem ho na palubák v autě a je menší než ta čajna z gme

Web

Re: ESR Měřič

Pokud by někdo byl ochotnej to naprogramovaný zaslat, taky bych požádal o jeden naprogramovanej čip.
Tohle už mě kdysi zaujalo, ale nikdy jsem neprogramoval, takže jsem od toho upustil.

(upravil reeb 5. 1. 2012 20:15)

Re: ESR Měřič

Taky bych do toho šel.. beru uP, displej, DPS..

Kamarad to nahraje do čipů smile

Web

Re: ESR Měřič

Tak,teď už jen najít někoho kdo zajistí uP,naprogramuje je a rozešle.:)

Já nechám udělat desky,objednám klidně displaye......

Re: ESR Měřič

Pokud se to rozhodnete dělat pro více lidí tak si mě taky zapište.

(upravil luta 5. 1. 2012 20:28)

Re: ESR Měřič

teď koukám že je to v assembleru lol pokud to nepojede tak bůh pomáhej .. chtělo by to projekt, kterej není uplně mrtvej , je to v C a nejlíp na AVR smile kvůli editovatelnosti

Web

(upravil DJ_Rix 5. 1. 2012 20:34)

Re: ESR Měřič

Nestraš....

reeb: OK,takže uP si bereš na starosti?:)

Re: ESR Měřič

jop, kamarad to ma postavene a je spokojen..

Web

Re: ESR Měřič

Hmmm,.. tohle zní moc dobře na kolik to celý cca vyjde ?

(upravil Nitram 5. 1. 2012 22:49)

Re: ESR Měřič

no kdyz zrovna tuhle mrchu sezenu (mam tu tak zbezne F88 F74 12F576ky vse v SMD + par dalsich kousku ale F87x nevedu), proc ne smile jinac LCDcka jsem kupovaval z ebaye a pak me jeden cinan nabidl abych je bral od nej primo, vychazelo to jeste levnejs, ale uz dlouho sem nic neobednaval.. zkusim kouknout co to bylo za firmu a hodim edit.. nejaky 2x16 tu mam G, B/W i R/R ale vsechno je to 1x16pinu v rade na horni strane..

E1: tak v asixu zel bohu nic sad GMe ma 109,-/ks.. po cinanovy s LCD kouknu vecir(resp. v noci kdyz tak koukam na hodiny..)

Re: ESR Měřič

to by mě také zajímalo na kolik to vyjde celé ?  ( uCPU, DPS, Display, ostatní součástky )

" Vědět a znát to každý by chtěl, ale učit se nechce ... "

Web

Re: ESR Měřič

uP kolem 100+naprogramování,DPS odhadem 200,Display +-150,ostatní smetí odhadem kolem 250.

Re: ESR Měřič

mno hele, naprogramit PIC-e ve smyslu nacpat do nej uz hotovej a odladenej kod trva asi minutu, max dve, navic prizivovat se programovanim ciziho programu neni vyvojarsky zrovna dvakrat eticke :| ..podstatne vetsi opruz bude sjet do toho GME a nasledne na postu takze proto sem psal prve ze kdyz se stavis tak ti to naprogramuju (v takovem pripade zadara samozrejme) smile

Re: ESR Měřič

Hlásím se taky jako zájemce.

(upravil luta 6. 1. 2012 22:02)

Re: ESR Měřič

ti rusáci se činí http://vrtp.ru/index.php?showtopic=15087&st=0  lol

Web