Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 2 z 35)

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » DPA222 Mk2 s rychlými trandy

  Stránky: ««« 1 2 3 4 ... 35 »»»

RSS

Příspěvky [21 až 40 z 687]

(upravil sinclair 17. 12. 2011 13:43)

Re: DPA222 Mk2 s rychlými trandy

Ondřeji, Ty vidíš nějaký zásadní rozdíl v datasheetových údajích MJE od Fairchildu a od ONS? Myslím tím to zásadní, to jest 150V/8A/50W/30MHz???
Druhá věc je chování těch tranzistorů v reálu, Fairchildy bych se bál použít i pro jeden pár trochu výkonnějších tranzistorů /nap. MJL1302A-3281A/, kdežto ONS v klidu používám i jako koncáky místo "japonců" do výkonu cca 40-50W/8ohm a nebál jsem se zatížit to i čtyřmi ohmy - s ONS se hovno stalo, dokonce to přežilo i náhodný zkrat.
Sami chlapi z Rystonu nám Fairchild ani nenabízeli, sami tvrdili, že jsou to sračky do prvovýroby, vhodné leda do aparátů d měkkou filtrací a měkkým trafem. Poslali nám deset párů, ať si je vyzkoušíme a nepřežily ani jako budiče MJWček v SPV250, při zkratu šly srát. S ONS na místech budičů v SPV250 při zkratu akorát vyběhly pojistky a to byl všecko. Jak jsem už napsal, diametrálně odlišné chování F a ONS je důvodm, proč je ze zásady nepoužíváme, i když jsou téměř o dvě třetiny levnější.
Tobě doporučuju to samý, máme to vyzkoušeno.

Web

Re: DPA222 Mk2 s rychlými trandy

A jak by se chovali ty MJE od ON v DPA223 do 6 ohmu při napájení max +-44V? Hořelo by to jasným plamenem, nebo by to jenom střelilo? Co by to případně ještě vzalo sebou?

Re: DPA222 Mk2 s rychlými trandy

Stačí jenom ty změny viz. první příspěvěk a zbytek polovodičů může být dle původního návrhu?
Jaký to dává výkon do 4?
Jinak je to perfektně zpracované, super! smile
Dík

(upravil hranatybraska 17. 12. 2011 18:44)

Re: DPA222 Mk2 s rychlými trandy

sinclair: Koukám, že o Farschildu obecně kolují zvěsti. smile Ale je na místě paušalizovat to na tvrzení, že úplně všecko od Farschildu je úplně vždycky a v každý aplikaci úplně nahovno? Nevěřím, že by dva páry FJP5200/FJP1943 v DPA223 při rozumným napánení (do 40V) a s pořádným chladičem odešly..
(Ale je fakt, že pro sichrt jsem si koupil více párů. big_smile )

Web

(upravil danhard 18. 12. 2011 14:04)

Re: DPA222 Mk2 s rychlými trandy

To si udělal dobře, Fairchild už je přestal v TO220 pouzdře vyrábět.

sinclair napsal:

Ondřeji, Ty vidíš nějaký zásadní rozdíl v datasheetových údajích MJE od Fairchildu a od ONS? Myslím tím to zásadní, to jest 150V/8A/50W/30MHz???

A který ty tranzistory od Fairchilda máš Leoši na mysli ?

Re: DPA222 Mk2 s rychlými trandy

Leoši nevím co řešíš, FJP5200/FJP1943, které si kluci nakoupili v groupbuy u Mousera, mají 17 ampér a 80W.

Každopádně jsem už typy tranzistorů upřesnil v prvním příspěvku, přiznávám že tam měly být hned od začátku.

Xtomm, s rychými koncáky nutno použít i rychlejší budiče (asi - ani mě nenapadlo dát tam pomalé).

Web

Re: DPA222 Mk2 s rychlými trandy

Sakra, už se na tu DPA223 těším smile Díky za to.

Re: DPA222 Mk2 s rychlými trandy

Jaký nejlépe bez úprav použít? smile
Dík

Re: DPA222 Mk2 s rychlými trandy

Bez úprav kompenzací to přece vůbec nejde.
Např. 2SB649 / 2SD669 jsou ideální, jsou v neizolovaném pouzdře a nemusíš vymýšlet vyfikundace s napájením kolektoru.

!!!Všem, kteří mají dotazy podobného rázu, nicméně důrazně doporučuju osadit DPA součástkami dle návodu pana Dudka!!!

Web

Re: DPA222 Mk2 s rychlými trandy

Ok to stačí, díky. wink

Re: DPA222 Mk2 s rychlými trandy

Tak vše je posláno, doufám že jsem na nikoho nezapoměl, můžete si přes Vánoce vklidu zabastlit..tož si to hezky užijte...:-)

Re: DPA222 Mk2 s rychlými trandy

Děkuji Vám pane Dudku a přeji Vám příjemné vánoční svátky.

Re: DPA222 Mk2 s rychlými trandy

Pokud použijete jako koncové tranzistory MJE15030/MJE15031, případně druhý, napěťově vyšší pár, tak lze konec napájet zhruba +/-55V a se dvěma páry tak dosáhnout výkonu 100W, ovšem pouze do osmi ohmů! Mám to vyzkoušeno s originály ONSemi MJE15032/15033 v SPV100. Pak je ovšem nutné nějakým způsobem zajistit, aby konec nemohl být zatížen čtyřmi ohmy - nadproudovkou to zajistit sice lze, ale není to úplně ideální, ve špičkách činnosti do 8 ohmů začíná nadproudovka zachytávat. Ideální by samozřejmě byly 4 páry, jako jsou v DPA222.
S Aldaxáckou SPV100 jsem zkoušel samozřejmě i ty čtyři ohmy a nebýt proudovek ve zdroji, šly by kakat. Do osmi ohmů je to bez problémů, jak jsem psal, stačí napětí +/-55V a dosáhnete výkonu 100W i do 8 ohmů. Je samozřejmě potřeba vyměnit filtrační elyty za typy na 63V. Pak je nutné vyměnit diferenčák a jeho proudový zdroj za 2N5551,dále pak je nutné vyměnit budiče, rozkmiťák a jeho proudový zdroj rozkmitu za 2SD600K/2SB631K Sanyo, případně 2SB649/2SD669 Hitachi, nebo podobný pár, existují jich mraky, např. 2SA1360/2SC3423 Toshiba, nepochybuju o tom, že i Farnell bude něco od SanKenu nebo Toshiby v pouzdře TO126 mít.
Upozorňuju na možnost kterýkoli z uvedených párů, speciálně 2SB649A/2SD669A objednat přes firmu AME ze skladů Pioneeru nebo Onkyo, jsou to NOS originály a cena tomu pochopitelně odpovídá. Zapomeňte na Lhotského, běžný sklad AME, běžný sklad Avelmaku nebo cokoliv jiného - je to druhovýroba buď  PMC, CDIL nebo jiné, které se ani nedají identifikovat. Na téhle produkci už jsem si několikrát natloukl držku. Jediné, co skutečně a doopravdy funguje, jsou NOS originály z uvedených skladů.

Web

(upravil marda 25. 12. 2011 11:51)

Re: DPA222 Mk2 s rychlými trandy

Je to tak, navíc na ebay najdete asi 30 prodejců 2SB649/2SD669 i s logem Hitachi, ovšem už dle fotek jsou to VŠE counterfeity.

(upravil dawsoo 27. 12. 2011 15:32)

Re: DPA222 Mk2 s rychlými trandy

sinclair:
Leoši co blázníš? současnej Fairchild je naprosto bezproblémovej výrobce, pokud je to originál koupenej u spolehlivýho dodavatele (mouser,digikey apod) ,neměl jsem s trandama od Fairchilda nikdy sebemenší problém,ba naopak, kam se sere STM a Onsemi s konzistencí z jedný tyče ...je to stejná kvalita jako japonská výroba...  používám je zcela běžně a nikdy jsem neměl sebemenší problém... VAS,Budiče (podotýkám že ccokoliv koupím okamžitě otestím na SOA Uceo Betu a časem bude snad i něco na způsob charakteroskopu,myslím si naopak že dpa 222 když se udělá s pořádným matrošem a překompenzuje se ala opamp bude to špičkovej zesák kerej rozseká na cucky kdejakou 380 s IRF ..... druhým faktem je že pokud se tvoje kritika tejká konkrétně MJE340 / 350 tak tady beru zpátečku protože u nich nemam vůbec žádný srovnání, neb takovejhle hnůj stejně jako Béefka, BDéčka a spol do mých audio věcí jednoduše nesmí ...

apropos: na AME velkýho bacha, zrovna budu vracet tři kousky MT-200 sankenů  cca 3-10 nižší kapacity B-C a B-E  ohledně 2SB649A/2SD669A se obávám že již přes 5let je nelze mít v origu,a to ani zvenku ač jsem si naivně myslel že mam alespoň 2SD669A (starý kousky 7let) originál Hitachi,avšak jeden jsem obětoval a porovnal s vyletovaným starým kouskem z práce a nestačil jsem se divit je to pajc a hodně povedenej ... páč sedí závěr a i SOA test vyrží,ale nesedí kapacity a nemá absolutně průběh bety a Ft jako originály které mají docela jäsně definovanou betu s Ic což tady ty nemají vadnou k vyšším proudů a origoše mají mimochodem šedý pouzdro nikoliv černý. Zde jsou nejlepší volbou v TO-126 pro aplikaci mimo dpa kde musí bejt nahatej zadek ... KSA1220A/KSC2690A od fairchildu... kde je jistota že člověk ví co kupuje a parametry sedí zcela přesně včetně tý ultra rovný bety....


PS: chlapi radím vám ... udělejte si zásoby nebude z čeho stavět během roku max dvou... (menší trandy od sanyo,toshiba,hitachi,panasonic už nejde koupit ani v USA) všechny tyhle součástky jsou nebo brzo budou obsolete... taková je realita.

marda: Velká pravda a nejen tyhle co píšeš ... na ebay může polovodiče kupovat jen bohatej blázen big_smile

Není co dodávat...

Re: DPA222 Mk2 s rychlými trandy

dawsoo napsal:

myslím si naopak že dpa 222 když se udělá s pořádným matrošem a překompenzuje se ala opamp bude to špičkovej zesák kerej rozseká na cucky kdejakou 380 s IRF ....

Tak na to si počkám .... mad

Re: DPA222 Mk2 s rychlými trandy

Já jsem to ještě bohužel neslyšel, ale od majitele mi přišel už třetí nadšený e-mail smile Chválí čisté výšky, detaily, dynamiku i hloubku, sílu a přesnost basů. Vlastně chválí úplně všechno. Tak jsem docela zvědav.

Web

Re: DPA222 Mk2 s rychlými trandy

Ondro, co tam máš přesně za budiče a v rozkmitu? Má tu ještě 2 konce 222 nedodělané, tak to zkusím a porovnám s původním osazením.

Re: DPA222 Mk2 s rychlými trandy

Doplnil jsem to do prvního příspěvku.

Web

(upravil petrh 8. 1. 2012 20:02)

Re: DPA222 Mk2 s rychlými trandy

Ahoj všem
Tak jsem se konečně rozhoupal jako nový šťastný majitel výše Ondrou popsaného zesilovače trochu posat svoje dojmy.Tento DPA 222 nahradil mnou dříve užívaný
HK 970,který asi netřeba představovat.Pořizoval jsem jej s tím,že samozřejmě chci další zlepšení a to se podařilo na 200 %.Zvuk je o dvě třídy jinde a nahrávky,které jsem
se domníval,že znám jsem evidentně neznal.Celé spektrum je fantasticky detailní,nic tam nechybí a každý detail je tam kde má být.Dinamika zvuku je až z toho mrazí.Nahrávky,které jsem dříve moc neposlouchal jsou najednou parádním zážitkem.Ondra se dnes zastavil a společně jsme poslechli napříč žánry od folku přes klasiku až k rokové muzice vše co jsme již slyšeli s původním zesilovačem a rozdíl je neskutečný.Hraju přes Foobar,exter.zvukovku EMU 404 usb,DAC od Tomáše,DPA 222 a třípasma
viz. http://audioweb.cz/vase-petrh2.htm.  Toliko omluvte moje nadšení a díky Mistrovi za konstrukci a Ondrovi za skvělou stavbu a vyladění.
   Příjemný poslech v novém roce přeje Petr.

Příspěvky [21 až 40 z 687]

  Stránky: ««« 1 2 3 4 ... 35 »»»

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » DPA222 Mk2 s rychlými trandy

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£