Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 19 z 61)

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » Korekční zesilovače, předzesilovače a jiná kurvítka zvuku

  Stránky: ««« 1 ... 17 18 19 20 21 ... 61 »»»

RSS

Příspěvky [361 až 380 z 1,205]

Re: Korekční zesilovače, předzesilovače a jiná kurvítka zvuku

Dík za korekci korektore.

(upravil pslava 17. 12. 2011 13:56)

Re: Korekční zesilovače, předzesilovače a jiná kurvítka zvuku

Pokud tedy použiju na "vlastní nebezpečí" alespoň na zkoužku potenciometry o hodnotě 50Kohm, bude tedy stačit zdvojnásobit hodnoty odporů a zmenšit hodnoty kondíků na půlku v červeně ohraničeném rámečku, nebo ještě někde jinde ?  řeším pouze změnu hodnot potenciometrů na basy a výšky..

http://s4.postimg.cc/iivgnspq1/2201_poepoeet.jpg

j_paseka  #364   ok díky smile

(upravil j_paseka 17. 12. 2011 15:51)

Re: Korekční zesilovače, předzesilovače a jiná kurvítka zvuku

Ano dělá se to tak.

Leoši: S těmi 100k mi bylo jasné, že mě poženeš. Já si seženu ty 25k/N ale nevím kde. EZK je má mizerné, TP163A a spol. ES nedělá kusovky. Tak budu muset zkusit štěstí jinde.

Re: Korekční zesilovače, předzesilovače a jiná kurvítka zvuku

To je, pslavo, taková zkouška na píču. Ono se to chová trochu jinak s potenciometry 25k/N a původními hodnotami, než s 50k/N a "přepočítanými" hodnotami korekčního obvodu. Řekni mi například, jakpak chceš rozpůlit 150n? Chceš to vyskládat z jných hodnot kondíků, aby ses trefil do těch 75n? Nebo tam dáš 68n a vysrat na to?
Buď to udělej pořádně, nebo se na to vyser, protože při takových "přibližných" zkouškách nikdy nedosáhneš toho zvuku, jaký to mámít.
Ale každý svého štěstí strůjcem. že....

Web

Re: Korekční zesilovače, předzesilovače a jiná kurvítka zvuku

zkusíte mi někdo vysvětlit jak funguje odbočka potenciometru? hledal jsem to ale nikde nic o tom není. má stále stejnou hodnotu odporu nebo se mění? zkusil bych originální fyziologii nahradit tou z Au/Ra tam je klasický pot...

(upravil pslava 17. 12. 2011 16:31)

Re: Korekční zesilovače, předzesilovače a jiná kurvítka zvuku

No přiznám se, že jsem  chtěl ty kondíky vyskládat z různých hodnot.  A odpory dát  původní hodnoty vždy dva do série smotat jim vývody a vrazit do plošnáku jako jeden odpor na výšku... jen prozatím, do poslechového testu ... je na tom něco špatně ?
Proto jsem se právě ptal, jestli se to dá přepočítaný použít, nebo to ovlivní zbytek obvodu a bude to na pí..u. Jediný, jak se to dozvědět, je asi postavit obě verze a měřit a porovnat, jenže to to můžu postavit rovnou tak jak to má být s 25K.
Chtěl jsem jen využít ty 50K alpse, co se mě doma válej, když stál jeden skoro pět stováků...

Re: Korekční zesilovače, předzesilovače a jiná kurvítka zvuku

Pánvové,do korekcí bych dal tyto: http://cz.rs-online.com/web/p/trimry-po … y/7293495/
20KOhm,s klikem uprostřed dráhy.

Na volume to bude těžší,ale něco vymyslíme.

(upravil pslava 17. 12. 2011 17:18)

Re: Korekční zesilovače, předzesilovače a jiná kurvítka zvuku

Jej to je mrňavý... vydrží to ?
Tak 20 kilo je určitě menší zásah než 50 ... já jsem pro, ale kdo postaví obě verze, porovná a změří a upraví hodnoty ??

Re: Korekční zesilovače, předzesilovače a jiná kurvítka zvuku

Slávku,je to určením do autorádií,to víš že to vydrží....:D

Re: Korekční zesilovače, předzesilovače a jiná kurvítka zvuku

nejdřív zkusím ty alpse co mám doma a uvidim..

Re: Korekční zesilovače, předzesilovače a jiná kurvítka zvuku

připadám si průhledný smile smile smile

Re: Korekční zesilovače, předzesilovače a jiná kurvítka zvuku

Tak právě se peru s návrhem DPS pro ty Leošovy korekce. Kdyby tady byla hodná duše, která by se chtěla podílet na "naší" verzi desky korekcí, ať se klidně přidá. Zatím to zkusil Dohnalik.

Re: Korekční zesilovače, předzesilovače a jiná kurvítka zvuku

Už jsi našel čas, super, doufám, že nebudeš moc klít smile To vedení jsem tak udělal, protože jsem to prostě nechtěl dlouhé, ale velikostí přibližně jako korekce od EZK.

Re: Korekční zesilovače, předzesilovače a jiná kurvítka zvuku

No popravdě jsem udělal úplně nový návrh i se schématem. Já tam chci ten loudness a chci aby to bylo na jedné desce. Ale už jsem s tím seknul, naházel jsem součástky na desku. Ale stejně budu s nima ještě hýbat, teď jak to je se mi to moc nelíbí.

Re: Korekční zesilovače, předzesilovače a jiná kurvítka zvuku

Hoši,udělejte to prosím na ty ALPSe a vyserte se už jendou pro vždy na ty podělaný TESLA potenciometry......

(upravil luta 18. 12. 2011 13:52)

Re: Korekční zesilovače, předzesilovače a jiná kurvítka zvuku

j_paseka: pokud chceš, můžu zkusit  s deskou trochu pomoct.. nedostanu se na to ale dřív, než zítra večer

Web

(upravil Dohnalik 18. 12. 2011 14:08)

Re: Korekční zesilovače, předzesilovače a jiná kurvítka zvuku

Pošli Eagle knihovnu s alpsema a tvé přání bude vyslyšeno. Mně se snima nechce piplat big_smile

Re: Korekční zesilovače, předzesilovače a jiná kurvítka zvuku

Tady se podívejte...doporučuju návrh pro typy RK 09L a RK097....
http://www.alps.com/WebObjects/catalog. … list1.html

Re: Korekční zesilovače, předzesilovače a jiná kurvítka zvuku

luta: Jo, máš to v mailu.

Re: Korekční zesilovače, předzesilovače a jiná kurvítka zvuku

RK097 vypadaji dobře..tak by to chtělo nějakou domluvu. Ve schématu co mi poslali kluci  jsou momentálně pouzdra na tp163 nebo co to. Já osobně bych se přimluvil k alps. Ale je potřeba se domluvit.. zas tolik času nemám zkoušet to kreslit pro obojí..Mohl by někdo dodat lbr na alpse kdyby se někomu chtělo. Ještě mě napadá, že by to třeba šlo udělat univerzálně - teda záleží jak vyjde pinout smile

Web

Příspěvky [361 až 380 z 1,205]

  Stránky: ««« 1 ... 17 18 19 20 21 ... 61 »»»

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » Korekční zesilovače, předzesilovače a jiná kurvítka zvuku

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£