Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 2 z 3)

Audioweb.cz » Projekty sloupových reprosoustav » Kocour (Scan-Speak 18W/8530G00 + 12M/4631G00 a Vifa XT25TG30)

  Stránky: ««« 1 2 3 »»»

RSS

Příspěvky [21 až 40 z 49]

Re: Kocour (Scan-Speak 18W/8530G00 + 12M/4631G00 a Vifa XT25TG30)

wow yikes
První konstrukce? Nevěřím

(upravil Kocour 1. 12. 2011 9:35)

Re: Kocour (Scan-Speak 18W/8530G00 + 12M/4631G00 a Vifa XT25TG30)

Chtel jsem ukazat co se da postavit i bez predchozich zkusenosti. Pravda kdyz jsem zacinal tak jsem si moc nepripoustel jak to bude narocny. Ted uz bych takhle slozitou bednu delal jen na nejaky top projekt a spoustu bych nechal udelat na CNC. Ale zamerem bylo si to vyzkouset, hodne se clovek nauci, minimalne trpelivosti big_smile

Doufam ze se pak domluvime na tom mereni.

ruzne DIY repro

Web

Re: Kocour (Scan-Speak 18W/8530G00 + 12M/4631G00 a Vifa XT25TG30)

Prvý projekt? Klobúk dolu,ale čo, rovno zahodiť.

Re: Kocour (Scan-Speak 18W/8530G00 + 12M/4631G00 a Vifa XT25TG30)

S měřením teď na Juru netlač. Naštěstí teď nemá čas, nebo jak to říct.
Jinak na mouchy ve vzhledu ... Akustika místnosti má mnohem! větší váhu. Room EQ wizard se zdá býti Mocným nástrojem. Ozvu se čau.

Re: Kocour (Scan-Speak 18W/8530G00 + 12M/4631G00 a Vifa XT25TG30)

Nádhera. Kam se prděj profíci. Navíc první projekt .... Nemá to chybu.

Re: Kocour (Scan-Speak 18W/8530G00 + 12M/4631G00 a Vifa XT25TG30)

jj Jurawood mi psal,ma ted jine radosti

ruzne DIY repro

Web

Re: Kocour (Scan-Speak 18W/8530G00 + 12M/4631G00 a Vifa XT25TG30)

Parada! Nic netreba dodavat a celkem rad bych to slysel nazivo, no wink

Re: Kocour (Scan-Speak 18W/8530G00 + 12M/4631G00 a Vifa XT25TG30)

Výběr měničů skvělý, mám od SS i výšky.
Bednička snad ještě lepší. Krásné zpracování a o chybce víš jen ty.
O zvuku jsi psal že s porovnáváním s Koskami PRO... a to jsem nepochopil.
KOSS mám také a jak to nyní po opravě zesilovače vychází?
Myslím, že kanál byl vadný i před opravou a při poslouchání sluchátek.
Jak se to mohlo po opravě zesu vylepšit?
Hezčí bedny jsem neviděl i když je to pajc. Od Trola.
Obávám se toho, že jsme na stránce truhlářů.
Koupit ideální výhybku k těmto repro určitě nemohlo být snadné.
Rozepiš se prosím o zvuku, porovnávání  se sluchátky...třeba výhybce, ladění,
Nebylo něco špatně v původním návrhu od Trola?
Děkuji

Re: Kocour (Scan-Speak 18W/8530G00 + 12M/4631G00 a Vifa XT25TG30)

Čau tak gratuluju, trvalo to teda dost dlouho, ale toto je jeden z TOP projektů zde. Za bratru 50 tisíc to musí být super a většina zde může tiše závidět. A na to zpracování nemám slov, na to že sis to dělal samo-domo.

Re: Kocour (Scan-Speak 18W/8530G00 + 12M/4631G00 a Vifa XT25TG30)

Nádherná truhlařina,klavírní lak se mi moc líbí. Někdy bych si to rád poslechl. Chce to ještě lepší zes!:)

Re: Kocour (Scan-Speak 18W/8530G00 + 12M/4631G00 a Vifa XT25TG30)

Muth: Kossy byla moje prvni moznost tak nejak kvalitnejsiho zvuku, takze jsem byl na bedny zvedavej a ocekaval jsem neco podobneho co se tyka rozsahu, dynamiky, basu,.. Neslo o porovnani sluchatek a beden. Jinak bedny posloucham radsi, pro me je to rekl bych plnohodnotnejsi zazitek. Sluchatka posloucham z mp3 plejeru, ne pres zesilovac.
Zatim se spis ucim poslouchat a vnimat rozdily, nemam moc prilezitosti na soustredeny poslech. V tuto chvili je hodne veci spatne a nemam naposlouchano abych odhadl co presne. Posloucham mp3 pres bidny zesilovac, v temer prazdne mistnosti.

Kazdopadne bylo slyset zadunivani, pridal jsem tlumeni zhruba do stredu ozvucnic, stredy byly takove hodne dopredu, tak jsem vic zatlumil komoru pro stredak, a uz mi to prijde lepsi. Vysky v podstate zatim vubec nehodnotim, nijak na sebe neupozornuji.
Napriklad album Smetana od Tata Bojs ma hodne smyccu, na Kossech to zni ok, na bednach ale jakoby znely falesne a hlas zpevaka ma divnou barvu.Pred chvili jsem poustel Maggie Railly a jeji hlas mi prisel v poradku. Budu muset zacit chodit do studii a proste poslouchat jine sestavy abych mel srovnani.

Vyhybka zatim ok, na poprve jsem ji zapojil spatne u jedne bedny, ale hned jsem na to prisel premerenim odporu.

Truhlar nejsem, jen jsem mel moznost od malicka pracovat s naradim takze nejaky zaklad mam.

Snad jsem ti odpovedel. A jak vypadaji tve bedynky?

ruzne DIY repro

Web

Re: Kocour (Scan-Speak 18W/8530G00 + 12M/4631G00 a Vifa XT25TG30)

Začnu od konce:
http://wohl.rajce.net/Bednicky
Dělal jsem je z části i v posteli, jak je i vidět.
S nářadím pracovat umím také, ale takto dokonalý výrobek nezvládnu. Je to paráda.
Sice nevím jak špatně jsi ji zapojil, ale přeměřením odporu zjistíš jen parametr u basáku. Asi jsi omylem prohodil za středy, nebo víšky, které jsou blokované kondenzátorem.
Porovnávání s Kosskama není špatné. Ucho je schopno se po čase přizpůsobit. Podobně jako oko, jen uchu to déle trvá.
U bedny musíš dosáhnout linearity v celém zvukovém spektru bez použití korekcí na zesilovači. Měly by hrát podstatně lépe než Kossky i když je krmíš ze stejného, podle tebe, špatného zesilovače.
Do studií určitě choď, i když myslím,že tím jsi měl začít / nic ve zlém/ ,protože bedýnky vypadají opravdu skvěle.
Hlavně netuň bedny podle MP3. Dnes snad není problém najít na netu kvalitní nahrávky v ukázce a ve vysokém rozlišení, aniž bys něco kupoval. Třeba:
https://www.hdtracks.com/index.php?file=newest
Každý má jiné uši, ale toto slyší všichni. Až zjistíš, že Kossy již nepotřebuješ, máš nakročeno k lepšímu zesilovači.
A začneš znovu. Hezké bedny si to zaslouží.

Re: Kocour (Scan-Speak 18W/8530G00 + 12M/4631G00 a Vifa XT25TG30)

No ty jsou pekny, ten vyskac je 9700? To je komplet tvuj navrh?

Ohledne te chyby ve vyhybce, tehdy jsem ji na rychlo zadratoval na koberci, merenim na svorkach mi jedna bedna ukazovala 1.8 Ohmu, druha dvojnasobek, chybku jsem hned nasel.

Co se tyka zdroje signalu, premyslim nad Squeezebox Duet, na reseni typu Juli+DAC od TomaseT zatim nejsou prostredky.

S tunenim pockam az na vysledky mereni.

ruzne DIY repro

Web

Re: Kocour (Scan-Speak 18W/8530G00 + 12M/4631G00 a Vifa XT25TG30)

Zdravím, chcel by som sa opýtať, ako ste robili alebo merali to zakrivenie bedne smerom dozadu. Laboroval som nad tým, ako by to bolo možné geometricky urobiť a naozaj dodržať presnosť bude ťažké. Tento Troelsov projekt mám tiež v merku, no návrh mám s inými meničmi a aj rozmery mierne upravené s tým, že dizajn bude skôr typu Sonus Faber a k tomu tento tvar. Máte so stavbou už cennú skúsenosť a preto bude rada, ako začať s mechanickou konštrukciou, od vás pre mňa cenná. Ďakujem

Re: Kocour (Scan-Speak 18W/8530G00 + 12M/4631G00 a Vifa XT25TG30)

Bocni profil jsem nakreslil od ruky na ctvereckovany papir, muj profil se zacina zuzovat drive nez jak ma Troels, takze me ozvucnice jsou asi o dva centimetry hlubsi. Na papire spocitas ctverecky a mas plochu. Myslim ze presnost teto metody je postacujici. Snad ti to takhle pomuze.
Zajimalo by me jestli nektere programy umi spocitat cisty objem.

ruzne DIY repro

Web

Re: Kocour (Scan-Speak 18W/8530G00 + 12M/4631G00 a Vifa XT25TG30)

Dik, ja mám podstavu navrhnutú ako zrezaný elipsoid a objem viem vypočítať presne aj bez potreby integrálov. Otázkou som mieril skôr na fyzickú realizáciu bedne. TEda, ak by som mal urobiť tento lodičkový tvar kolmý k podstave, teda že by sa reproduktor nenakláňal dozadu, je mi jasné, ako na to. Narežem laťky a "oblepím" ich ololo tvaru podstavy. Keď však chcem, aby sa celá "lodička" nakláňala dozadu, tak ako ste si pomáhali pri tom, aby ste dodržali rovnaký uhol náklonu a potom správnu rovnobežnosť dolnej a hornej podstavy reproduktora. Asi by som to mal nakresliť radšej...

Re: Kocour (Scan-Speak 18W/8530G00 + 12M/4631G00 a Vifa XT25TG30)

Bocnice jsou asi 20 cm rovne , pak se teprve zacinaji zaoblovat. Takze jsem narezal bocni ctyri steny, metr dvacet vysoke se sklonem pet stupnu. Tohle se da udelat dostatecne presne. Na tyto bocnice jsem lepil jednotlive vyztuhy takze vznikla kostra.

Pokud je tvuj profil zaobleny po cele delce, tak mas praci tezsi. Asi bych nejdrive slepil vse na pravy uhel, pak si udelal nejaky pripravek kterz bych namontoval na bednu a podle nej serizl zesikma.

ruzne DIY repro

Web

Re: Kocour (Scan-Speak 18W/8530G00 + 12M/4631G00 a Vifa XT25TG30)

Aha, jasné, takže tie prvé ploché sekcie slúžili ako to, čo to držalo pod správnym uhlom pri montáži zaoblenia. OK, ja som počítal cca 12 cm bočnej steny môžem aproximovať plochou doštičko ua až potom musím lepiť úzke laťky, aby vzniklo zaoblenie.

Dik za vysvetlenie. smile

Re: Kocour (Scan-Speak 18W/8530G00 + 12M/4631G00 a Vifa XT25TG30)

Trochu jsem si to tak usnadnil, chtel jsem to take puvodne udelat zaoblene po cele delce.

ruzne DIY repro

Web

Re: Kocour (Scan-Speak 18W/8530G00 + 12M/4631G00 a Vifa XT25TG30)

Tak jsem mel konecne cas sednout a poslouchat postahovane flacy. Tohle uz zacina znit zajimave, zmizela deka, objevily se basy, vsechno je vice konkretnejsi, zivejsi. Napriklad me nikdy nezaujal Nightwish, vcera jsem to ze zvedavosti pustil a vydrzel jsem u celeho alba, parada, neunavujici zvuk, porad jsem mel chut zvysovat hlasitost.

ruzne DIY repro

Web

Příspěvky [21 až 40 z 49]

  Stránky: ««« 1 2 3 »»»

Audioweb.cz » Projekty sloupových reprosoustav » Kocour (Scan-Speak 18W/8530G00 + 12M/4631G00 a Vifa XT25TG30)

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£