Re: Doporučte miniauto

megane přece více, golf je golf,...

Re: Doporučte miniauto

jojo, je to tak. čim novější auto, tim větší sračka. Zlatý devadesátky....

Web

Re: Doporučte miniauto

Benazi: Co Ti na to říct...mégane 1.9DCI 81kW, rok 2005 - najeto 340 000km, krom nějakých čepů, kotoučů, vadných stahovaček oken, snímače teploty chlad. kapaliny a zacpaného DPF filtru nic...naprosto bez problémů. Golf 1.9TDI 74kW rok 2005 - najeto necelých 200 000km, turbína, 2ks vstřiky, zaseknutý hydroštel a od něj sedřená vačka, DPF. Mercedes C250CDI Blue Ef., rok 2008 - najeto 140 000km - roztrhnutej rozvodovej řetěz (motor KO), řídící jednotka automatu, vstřiky (všechny), vysokotlaký čerpadlo, airmatic. U těchto posledních dvou jsem už nějaký spotřebák ani nejmenoval.
Sám osobně nemusím francouzská ani italská auta, jsem zatížen na Němce a Japonce, ale prostě člověk nemůže být slepý k tomu, jak se to s těmi auty vyvíjí. Dneska sice i miniauto za 7000€ může mít výbavu vlajkové lodi BMW, ale tak to i vypadá. Na všem se musí šetřit a neobešlo to žádného výrobce. Když byl před několika lety Lexus vzorem toho, jak má elektronika v autě fungovat, tak to už dnes bohužel neplatí a není na tom o nic líp, než vyhlášení elektroničtí sráči - Audi a Mercedes. Takže já bych to shrnul tak, že koupit dneska auto je vyložená loterie a je už +- jedno, jakou značku. Jen jedno pravidlo pořád platí - nekupovat auto vyrobené v pondělí nebo v pátek. big_smile

Re: Doporučte miniauto

a čo tak Fabia s automatom ? tie nové ešte bez faceliftu sa predávali s 1.6 16V motorom a tiptronic prevodovkou. Živé to celkom je, a ten vuk motora aspoň znie ako motor smile
Jednu takú v žltej farbe mám, keby si chcel podrobnosti wink

Web

Re: Doporučte miniauto

http://auto.bazos.cz/inzerat/12553853/V … golf-3.php
za hubičku.

Re: Doporučte miniauto

Do města, pro řidičku bez zvláštní afinity k automobilové technice, to chce atmosférický benzínový čtyřválec 1,2 l až 1,4 l se servisem a náhradními díly za rozumné peníze na dosah (VW, ŠKODA). Snad ještě i spolehlivý japonský vůz. Je dobré připomenout zvyk, že ke šrámům z parkovišť se viníci nehlásí, a mladá rodina má další nutné výdaje. R.v., výbava, počet ventilů, a stav km pak dle peněženky a jistých příjmů. Statisticky půjde o prodělek, je jedno zda nutný. Když dosáhnete alespoň subjektivního optima, lze si gratulovat.

Re: Doporučte miniauto

Do toho vowoetuněnýho golfa bych nešel big_smile

Re: Doporučte miniauto

Já bych nešel do žádnýho votuzidla. smile

(upravil Benazi 6. 11. 2011 18:23)

Re: Doporučte miniauto

Tak pak už jedině škoda 120 gls.Jak se to pojebe,spravíš pravda na ulici.:O

Re: Doporučte miniauto

traboša, tam stačí jeden šrobovák a pixla lepidla smile

Web

(upravil ondra Ch 13. 11. 2011 19:58)

Re: Doporučte miniauto

Jojo das auto......."náhradní díly za rozumné peníze na dosah", sakra proč vlastně na světě existujou i ostatní automobilky, vždiť by nám stačila modla všech čechů VW grupa  lol

Michale myslím si že taková C2 v nějaké slušné výbavě by neudělala ostudu..........

Web

Re: Doporučte miniauto

Stilo Abarth 2.4 není V5 ale R5. Prošlo mi rukama a až jako druhé Stilo,a tak mohu říct, že nebrat. Stilo je fajn auto i s 1.4 16V ale bohužel na automat.
Vcelku fajn povoz za solidní peníz a solidní kvalitou je Grande Punto. Ale asi by musel být ústupek od automatu, a nebo brát funglovku.

Re: Doporučte miniauto

Doporucil bych starsi Opel Corsa nebo Nissan Micra. Obe auta jsme meli (Micru stale mame) v rodine a spokojenost.
Cena mirna, spotreba miziva, vykon vzhledem ke hmotnosti slusny, jen je potreba vybrat s odbornikem.
Nejvetsi problem byl s plecharinou (rez).

Re: Doporučte miniauto

Nojo, když máte auta z plechu, tak se nedivte, že reznou. smile

Díky za postřehy. Trošku jsem přehodnotil postoje a v tuto chvíli vítězí auta typu RAV4. Něco trošku odolnějšího, co si poradí s občasným obrubníkem, kolejema, kostkama a vůbec s nástrahami pražské jungle.

Re: Doporučte miniauto

No jdeš na to dobře wink Malý "offroad". Velikostně to není o moc větší než klasické osobáky a přitom tomu nevadí rozbité cesty, obrubníky a podobně. Docela peklo tohle vybírání auta co? lol

(upravil right13 6. 12. 2011 12:38)

Re: Doporučte miniauto

hej RAV4 som tu aj ja písal ,prípadne Hondu CRV alebo Subaru Forester - ale to už je veľké, ale som to potom po sebe editoval.  Tuším  CRV sú len dvojmiestne , také malé škatulky, niekde som tu videl po meste aj RAV4 dvojmiestnu . Jediný problém je že na to budú drahšie gumy, ale tie sa zase nekupujú každý deň

Web

Re: Doporučte miniauto

Jojo, RAV4 a CRV tu zaznělo už dřív a došlo mi, že to je možná víc ono, než nějaký píďa typu C1. Vzhledem k mému primárnímu kcháru budou gumy na RAV4 apod určitě cenově přijatelné. Vzhledem k očekávanému nájezdu tak max 15/r to zas až tak neřeším. Spíš od toho požaduju trvanlivost časovou, než kilometrovou.

Nemáte někdo v rodině něco takového? Bazary jsou vždycky až poslední možnost...