(upravil Milan 28. 11. 2011 17:21)

Re: Co je s Checkem

Svým způsobem máš asi pravdu, jen když se zamyslíš nad tím, jak to vlastně  dopadlo, tak to tak veselý už není. Sice si dosáhnul svýho, ale když si vezmu, co se tu řešilo před pár rokama a co se tu řeší teď, tak kam to forum vlastně spěje? Škoda slov. Veškerý aspoň průměrný projekty odsud zmizely a lidi, kteří opravdu něco věděli sem už vůbec nepíšou. Jako ono se není moc čemu divit, proč taky, že jo. Na dexon forum asi taky nechodí...

Web

Re: Co je s Checkem

Tak pokud můžu ještě já něco říct...souhlasím s tím, co řekl DJ_Rix : stavba a prodej skutčně kvalitních hifi reprosoustav není obecně velmi úspěšný biznis. Stačí se jen mrknout, kolik takových firem se udrželo. A ty co existují, rozhodně nevykazují žádné ohromující zisky, spíš naopak - jsou silně zadluženy a přežívají ze dne na den. Celý tohle jde do kopru. Zájemců o skutečné hifi schopných investovat víc, než 10 000Kč je jen velmi malá hrstka a ta je rozebrána mnoha výrobci. O neznámého výrobce - nebo diyera? - je zájem ještě menší. Když budete na bazaru prodávat odfušovaný 2-pásmový sloupky Jamo za 5000Kč a pak svoje doma udělané a možná poctivě odladěné 3-pásmo za stejnou cenu, co asi prodáte dřív? Odpověď je jasná. Takže tolik k "rozjíždění ve velkým".

Další věc je co napsal Antonio, že všem se zavděčit nejde. Je to naprosto tak. Jde o soukromý web a tím nastavená pravidla. Každý je chytrí, ale kdo se odváží založit si a platit takový web? A řešit tyhle debilní situace, kde jako admin je mezi dvěma mlynskými koly? Jedna skupina, co tvrdí jednu a druhá skupina, co tvrdí druhý? Jak vyhovět všem? Ne vždy to jde - ani za použití kompromisů se člověk nezavděčí všem. Pokud bych já měl s někým osobní spor obdobný charakteristiky, taky bych ho na svým webu nestrpěl. Proč taky? Taky ve svým autě nebudu vozit někoho, koho nemusím jen proto, že ho má půlka ulice ráda. Že se se mnou ta půlka ulice nebude bavit? Tak to je jeiich problém. A s tím upadáním fóra to zas nevidím tak černě. Já myslím, že zdejší začátečníci pokud budou makat se můžou dostat na úroveň, že můžou radit mladším. Nemůžeme teď vyplakávat, že se nehneme z místa, protože tu už není check, nebo že dawsoo tady už přispívá minimálně. Pro nás nezkušené je sice škoda, že nám už nerozdávají rady, ale místo toho, abychom tady brečeli Antoniovi u nohou, že kde je máme, tak prostě musíme začít dělat i bez nich. Někdy je to bez rady moc těžké, ale jde to.

Re: Co je s Checkem

TheLastUnicorn napsal:

Někdy je to bez rady moc těžké, ale jde to.

Bez rady, která je zhusta kontraproduktivní, to zas taková tragedie není. Příkladů můžu dohledat spoustu.
Na webu je dnes už docela dost hodnotných informací, stačí se problematikou nějaký čas systematičtěji zabývat a za chvíli není problém rozlišit zrna od plev. Pak už to jde mnohem snáz. Že by byl kdokoliv odkázaný na rady kohokoliv na internetových fórech, je nesmysl, správně jak říkáš.

Re: Co je s Checkem

Tondo buď v klidu ti lidé co to dávají za vinu tobě ví kulový očem proč a jak to ve skutečnosti bylo je a i bude...

tenhle web se posral ve chvíli když místní sopli ze začátku trošku povyrostli vyrostli,a začlo tu přeměřování pindíků.... to samý se děje uplně na všech forech bez rozdílu vždy se utvořej kliky těch co si naivně myslí že ví všechno a co je jinak je špatně a pak spolu válčí a předvádí svoje onanie výsledkem většinou nikdy není nic dobrýho..... vím moc dobře o čem píšu chvilku jsem se taky do tohodle hnoje nechal zatáhnout ale nakonec vše zlý k něčemu dobrý, jsem rád že mě už tyhle věci nezajímají a neztrácím tí čas a energii...  nevýhodou audiowebu je to že je ze všech fór nejvíc sociální (neustálá snaha z hoven plést biče) přeberte si to jak kdo chcete doba kdy mě to trápilo je dávno pryč.

Jak to tak čtu vidím že tu již dávno nejde o koníčka z kerýho maj lidi radost ale vybraní bystřejší rychleji učící se jedinci si zde rádi díky zbytnělému sebevědomí a víře ve své nadpřirozené schopnosti nárokují to tu pomalu řídit do všeho se srát a vše co není dle jejich vidění světa odsuzovat model I nejvíc obtěžující hmyz... ,nebo varianta II z různých fór si udělat odbytiště svýho bordelu či model III překupníci šrotu a sraček ze smetí s tím že když to někdo náhodoupotebuje tak nasadíme .... to se přiznám že ani na jednu z těchto věcí neslyším... Leoš ať je jakejkoliv tak tohle vždy u vybraných jedinců ihned odhalil (luxování ,sbírání informací a zkušeností druhejch a efektivní přeměna ve svůj zisk model II) protože u typu lidí jako jsou jmenovaní dávno nejde o žádnýho koníčka ale ryze o kšeft,pozná se to snadno (poměr mezi brrát -dávat)  Benazi to napsal správně i jako vedlák to jde a na úrovni jen se o tom moc neví protože takoví lidé nemaj potřebu onanovat nad tím a vystavovat to na netu když si to staví pro sebe... pokud je to pro zábavu a radost. problém je jinde v momentě kdy to přeroste z pro kámoše a pro jejich kámoše na zákazníky a pak se samozřejmě takovýhle podnikání aby nebylo nelegální Řádně ZDANĎ a po dosažení většího objemu to poběží pak standartně přes síť prodejců i s jejich maržemi,(kšeft a inženýring nikdy nejdou dělat v jednom a když tak jen v hodně malým) tak je pohádky konec, neprodá se nic, neb konkurenční výhoda ceny zmizne jak pára nad hrncem je z toho jen obyčejná další garážovka by't ta věc může bejt sebelepší   bohužel na to aby hoši prorazili ve velkým nejsou ještě nikdo z nich zdaleka dost dobrej, chybí tý porevoluční agresivní generaci pár zásadních věcí a tou jsou tradice,slušnost,takt,pokora a vize ... trh oveček žeroucí slogany jsme nejlepší se nasytí cobydup a ti co maj peníze jdou vždy trošku jinou cestou =  tam je důležitější než výsledek vždy trio "Tradice,Značka,Jméno" Tohle je zásada č.1

Podotýkám že já jsem zde nikdy svoje věci nepropagoval a ani neprodával,takže si mohu dovolit takhle mluvit , a když tak jako každej jinej pouze jen repráky (měniče) ... kerý zbejvaly takže proto jsem asi od Tondy nedostal nikdy banána ač jsem uměl bejt taky hustej a nepříjemnej na modely kteří mě pili krev a srali. smile jednou stejně vydám paměti s přílohou "dawsoo hate blacklist" a napíšu tam o všech vocasech na kerý je třeba vyndat Thorovo kladivo... smutný je že je jich tady je docela hodně a přitom dřív když tu byla stará garda tu byla pohoda a nadšení ... čím to asi bude.

To jen tak pro začátek doba bude zlá a pro hifi přímo katastrofální...

PS: Tondo ač sem už moc nechodím, tak máš můj obdiv a uznání že na tyhle kecy o ničom a osočování máš nerva... já za tebou stojím myslím že to tu vedeš jak nejlíp umíš a jak to cítíš... Změnila se doba a lidi se chovaj k sobě obecně nejen na netu jako dobytek v tom je jedinnej problém... v ničom jiným.

Není co dodávat...

Re: Co je s Checkem

antonio napsal:

(nic se nemaže reebe)

Ale, a kam zmizlo vlákno DPA330 kam jsem přispíval?

Web

Re: Co je s Checkem

puvodni otazka byla myslim davno odpovezena, nechcete to smazat?

Re: Co je s Checkem

Víš co je smutný reebe, že pokud se má nějakým způsobem utnout jednomu tipec, dostanu takovým člověkem tip na dalšího, proto.

Re: Co je s Checkem

Já proti tobě nic nemám, kočíruj si to tu jak chceš..jen když se tady někdo nevinně zeptal proč tu někdo není, tak jsem mu prostě a jednoduše odpověděl co si myslím. Neříkám tím že mám pravdu a že ty jsi špatný, křivák atd. to už si domýšlíš. Nechci za Checka ani nikoho jiného orodovat, ale z toho mála co jsem s nim komunikoval tak absolutně no probem, nějaké jaho věci jsem slyšel a ten kluk UMI... Proto jsem špatný, že jsem napsal co si myslím?

Web

(upravil Hippo007 28. 11. 2011 23:04)

Re: Co je s Checkem

reeb napsal:

Ale, a kam zmizlo vlákno DPA330 kam jsem přispíval?

Reebe, psal jsem, že by se tu mazat nemělo. Tento problém se tu letos řešil ve vláknech "Zrušenie registrácie..." a "Proč foto pouze pro vážné zájemce?" a závěr je ten, že se mazat nebude. Od té doby jsem nezaznamenal smazání ničeho, co by mne aspoň trochu zajímalo.

K tvému dotazu - zkusím ti trochu osvěžit paměť. Před rokem - v listopadu 2010 - byla vlákna
DPA330Mk4
VMA-II: Dexon IRB20, Tang-Band W5-704D, Vifa BC25SC06-04
VMA-I: Peerless SLS 10, SB15NRXC30-8, Wavecor TW030WA01//Vifa XT25SC90
P.R.C. + předzesilovač HYPA300SE - info strana 6
Audio buffer
3 pásmo 10/7/1 by pistole

přesunuta do sekce Komerční projekty a po několika dnech adminem odstraněna.

EDIT: Snad bych ještě dodal, že antonio uveřejnil pravidla, za kterých by vlákna zůstala na audiowebu, ale nikdo ze zakladatelů vláken na ně nepřistoupil.

(upravil reeb 28. 11. 2011 23:11)

Re: Co je s Checkem

Dřív zmizlo Měření zesilovače SPV... a nějaké další kromě tebou uváděných

Nedávno zmizlo vlákno o Actidamp mk3 ,4

Web

(upravil Hippo007 28. 11. 2011 23:42)

Re: Co je s Checkem

Co zmizelo dřív nevím. Actidamp mk3,4 myslíš tady tohle vlákno? http://audioweb.cz/viewtopic.php?id=6491&p=6

EDIT: já, co se o actidamp poslední rok zajímám, byla zde hlavní 2 vlákna. Spolu s výše jmenovaným ještě http://audioweb.cz/viewtopic.php?id=9099

Re: Co je s Checkem

Ne jiné, už nevim kde to bylo...ale to je jedno, nechme toho..

Web

Re: Co je s Checkem

Moc to někteří prožíváte, a málo si uvědomujete, že nikoho nebaví dokola řešit stejné triviální dotazy, které se rok co rok opakují. Pokud někdo touží po Checkově radě, může se mu ozvat, jistě najde kontakt.

Web

Re: Co je s Checkem

Obávám se že forum s takovýmto přístupem skončí u nekonečných diskuzí o "PROBLÉMECH" které se mlaďoši "zapomněli" naučit už ve škole.
Vidím to sám na vláknech která jsem založil. Místo abychom směřovali k vytyčenému cíli tak se rozpatláváme v banalitách.
Ale ani se nedivím těm kteří něco umí že je nebaví donekonečna vysvětlovat elementární záležitosti.
Roky mě živily opravy elektroniky až jsme dospěli do stádia kdy už nemá smysl téměř nic opravovat. Kdo chce něco pořádně dělat musí si svůj vývoj i ufinancovat a to nemalým penízem. Pokud chceme takové lidi blokovat můžeme jen čekat kdy přijde veliký Číñan. Vy starší možná pamatujete když se kdysi v sedmdesátých letech říkalo "...přijdou číňané a utlučou vás čepicema..."

Re: Co je s Checkem

bobobrod:Ale takhle končí většina diskuzí,a nejen tady.Začínal jsem na lopuchu,pak jsem zkoušel Slovanet a skončil tady.Všude to najdeš.Pitvání se nepodstatných detailech,poukazování na zbytečnosti.A to samé se dá říci i o webech s jinou tematikou.
Sendy má taky pravdu,odpovídat pořád dokola na triviální dotazy unaví,a to brzy.Problém je v tom,že nebude trvat dlouho,a nebude mít kdo odpovídat.

Re: Co je s Checkem

Na netu je tolik informací a vyhledávání funguje natolik dobře, že snad není nutné 10x řešit to samé, pokaždé s odstupem půl roku až roku.

Web

Re: Co je s Checkem

Ještě byste se asi divili, co všecko se opravuje. Jen když nějaký levnější produkt dojde k zákazníkovi, tak se na to už kašle, support a servis není, protože servisní zásah si dnes žádá tak neuvěřitelný management, často kvůli součástce za Eurocent a pět minut práce, že se to nevyplatí tím systémem znovu hnát.
Ve světě je problém přebytku zbytečných pracovních míst, které všichni platíme v ceně produktu.

Re: Co je s Checkem

Tak s těma triviálníma dotaza už jsem se sklidnil, ale máte 100% pravdu. Co mě spolužák začal buzerovat s vánočním stromečkem s NE555kou, tak jsem mu vysvětloval všechno možný... Ale teďka už mě ty dotazy začínaj sr*t taky. Například když mu řeknu, ať udělá stromeček se zapojenejma LEDkama a dolu pod to tu 555ku a ať z toho stromečku udělá společnej + a dvě "žíly", na jedný katody zelenjch a na druhý katody žlutejch LEDek, a on to udělá naopak a to mi za ty odpálený věci, plošňáky atd. nedal ani korunu.

Re: Co je s Checkem

Anti: Souhlas,.. a většina lisí je takovej typ: Nebudu to hledat na netu kašlu na to, napíšu to na fórum on mě někdo odpoví,..

Yeayer: seš trošku mimo mísu, ale je fakt že ses konečně trošku sklidnil a už to tady není yaeyer forum,.. ale pořád by sis mohl najít někoho kdo o tom opravdu něco ví protože nevíš nic a internet na tyhle věci není uplně ideální místo na učení,..

Re: Co je s Checkem

Paull_25: dyť už jsem si našel zukiho smile. Ale ty jsi proti mě tak trošku hodně vysazenej, alespoň to tak z tvých příspěvků vyplývá... roll