Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » hotový zesilovač..

  Stránky: 1

RSS

Příspěvky [8]

Téma: hotový zesilovač..

Ahoj,
musel jsem zkončit s autohifi a zbyl mi subwoofer šasi Phase Evolution Select 12" . Nechci se ho vzdát a tak jsem přemýšlel, že bych zkusil pokus a postavil bych si aktivní sw. k domácímu kinu, vzhledem k jeho velice preciznímu a pro mé uši nejlepšího zvuku. (už jsem pár sw slyšel, a to počítám jen ty, které byly v řádně nalazené ozvučnici. Samozřejmě bych nechal dle Ts parametrů spočítat ozvučnici. Již nějaké zkušenosti mám,ale většinou s autohifi,kdy montáže hotového hifi jsem jeden čas prováděl aktivně do všech druhů aut.
Chtěl bych se optat na zesilovač. Aldax má zajímavé moduly,ale já nedokážu ani poskládat na desku oživený modul. Buď jestli by mi to někdo celé sestrojil, jen vzít a namontovat do ozvučnice, nebo jsem tu našel alespoň výkonově stejný http://www.dexon.cz/katalog/profesional … ovace.html .  Kterého se docela bojím, neboď ani v autohifi není Dexon zrovna jednička.
Díky za každé rady.

Re: hotový zesilovač..

Zesilovače Dexon jsou skutečně mimořádné v tom smyslu, co jejich dodavatel dokáže nakecat potenciálnímu zákazníkovi. Nevynikají ani spolehlivostí, takže to bych asi vypustil. Pak je ve hře ještě suvwooferový modul Conrad Sub 150 /pokud se pod tímto názvem ještě dodává/, ale to je dost z bláta do louže, ostatně na Aldaxu visí v Archivu  recenzní článek na tento modul a já konkrétně jsem byl nad tím modulem dost zděšený, když se mi dostal do rukou.
Poslední ve hře je subwooferový modul Aldax prakticky libovolného výkonu a výbavy, s výbornou spolehlivostí, ovšem jaksi nejsou lidi...je to dost velká hromada poměrně přesné mechanické práce, má-li to k něčemu vypadat /teď nepočítám složení a oživení samotných modulů, to se jaksi předpokládá samo sebou/, takže výsledná cena subwooferového modulu s vybavením transformátor-SPV250P-Audioswitch-SubSenior může se započítáním hodinové sazby klidně dosáhnout i částky 12-13.000,-Kč. Výsledkem je ovšem dokonale spolehlivý, výkonný a funkcemi dobře vybavený subwooferový modul, který v podstatě nemá na českém ani slovenském trhu vůbec žádnou konkurenci. Ale jak jsem napsal, nejsou bohužel lidi, já sám na to absolutně nemám kvůli servisu čas, můj parťák z Aldaxu Pierre je rovněž časově zasekaný a tak jediná šance je požádat uživatele OndraCh /Ondřej Chlupáč/, který už podobný modul několikrát dělal, zda by nestvořil např. do Vánoc ještě jeden, abys to měl pod stromeček:-)
Ondra naše moduly /Aldax/ velmi dobře zná, mnohokrát už je skládal a oživoval, nástrojově i přístrojově je velmi dobře vybavený a je to HLAVNĚ velmi šikovný člověk - ovšem teď je otázka, jak je na tom s časem on. Takže mu zkus napsat a pokud nepořídíš, zbývá jediná šance - že Ti to poskládám já, ovšem nejdříve až na jaro a až vyřídím všechny resty ze servisu, které jsem si ne tak vlastní vinou nadělal. Stačí trochu vážněji onemocnět a je na průsery zaděláno...nikoho ani tak moc nesere, jestli Tě doktoři vysekávali z rakoviny, nebo jsi měl obyčejnou angínu - chtějí svůj opravený přístroj co nejdříve zpět, někteří ani neváhají vyhrožovat trestním oznámením a je jim zcela jedno, jestli se vůbec můžeš hýbat nebo dokonce pracovat, dneska se to valí všechno přes hromady mrtvol a každému je všecko jedno...Ale to jsem odbočil, kam jsem původně ani nechtěl, tak nějak mi to vlezlo do rukou při psaní skoro samo.
Někde by měly existovat fotky subwooferového modulu, který vyráběl OndraCh, pokud ty fotky nemá on sám, tak je má zcela určitě kolega Pierre z Aldaxu. Byl to modul podle výše uvedené výbavy se sinusovým výkonem 250W/4ohm  /skutečný výkon SPV250P+ je daleko vyšší, ale raději nebudu psát kolik/, takže by s tím Phase Evolutionem docela slušně zacvičil. Jen pozor na impedanci, některé modely od Phase Evolution /a ještě předtím PhaseLinear/ měly jen asi 3 ohmy, konstrukce koncového zesilovače by se tomu musela přizpůsobit.
Takže volej, mailuj - třeba se Ti podaří někoho zodpovědného a šikovného uhnat a Aldax SW modul Ti složí. Možná se Ti zdá částka poměrně vysoká, ale uvědom si, že ani samotné moduly nejsou moc levné, protože jsou stvořeny výhradně ze značkových součástek a navíc je tam hodně velký podíl mechanické ruční práce.
Odměnou Ti bude prakticky to nejlepší, co v těchto dvou republikách /ČR+SR/ lze vůbec sehnat.

Web

Re: hotový zesilovač..

Zdar. Riešenie viem ponuknuť aj ja. robil som už viac takých zastavbových modulova aj do aktívych PA  a Hifi systemov, na cene sa dá dohodnuť, treba si poslať emajl. pre predstavu o našej praci: https://picasaweb.google.com/1119349464 … novacLeach
https://picasaweb.google.com/1119349464 … 21PASystem

Web

Re: hotový zesilovač..

http://www.bsacoustic.sk/zosilnovace-vypredaj/psb-ss7e/

....třebas by to stačilo ? psb byla/je docela slušná kanadská firma....

http://www.psbspeakers.com/products/sin … subwoofers

Re: hotový zesilovač..

Ak je PSB bola a je slušná firma tak tie zastavbover moduly čo predava BS acoustic, musia byť odpad, čo im vypadlo s pásu.....

Web

Re: hotový zesilovač..

Veď to nemá chladič! A ževraj 330W RMS.

Re: hotový zesilovač..

O to ani tak nejde, může to být i třída D...

Re: hotový zesilovač..

JJ,spínanej zdroj,spínanej konec......

Příspěvky [8]

  Stránky: 1

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » hotový zesilovač..

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£