Téma: profi dvojpasmo k lampacu

Zdravim, chcem postavit nejake dvojpasmo kt. bude krmene elektronkacom s vykonom 2x100W(8R) a ktore bude viac menej pouzivane prevazne na domaci posluch hudby. Kedze uprednostnujem profi reproduktory a ich zvuk a razancia sa mi velmi paci chcem postavit nieco co bude mat 15" basak a nejaky tlakovy vyskovy driver. Mal som doteraz odskusanu kombinaciu EM delta12LF+D220Ti a zvukovo sa mi to velmi pacilo(az na trosku slabsie basy)nanestastie som tieto reproduktory predal z dovodu ze som potreboval peniaze na studium sad
Ale teraz sa casy zlepsili tak planujem nejake vacsie profi dvojpasmo na doma. Mam rad hudbu, ktora je plna dynamiky a pritom je jemna - apson mam taky pocit ze to tak zneje pri pouziti elektronkaca a profi reproduktorov.

To sa mi pacilo presne pri tych predoslych repro... ked sa skombinuje profi repro s elektronkacom ma to velmi, aspon pre mna ved kazdemu sa paci nieco ine, kvalitny ale pritom razantny prejav vdaka vysokej citlivosti. Chcem teraz postavit nieco vacsie co pojde trosku hlbsie, neide mi o vykon ale skor o dynamiku a citlivost.

Zvazujem urcite nieco co ma odmerane prodance aby nebol problem s vyhybkou ale prosim o radu, pretoze ani jednu z dole uvedenych kombinacii som este nepocul:

EM delta15LF+D220Ti - cital som tu na fore ze je to sice horsie na basoch ale naopak ma to velmi pekne vyladene stredy.

EM kappa15LF+D220Ti - vsimol som si ze prodance odladil vyhybku v septembri/2011 aj na tuto kombinaciu repro... pocul to uz niekto? cital som kdesi ze vraj to ma trochu blbe podanie stredneho pasma, zase kladom su pekne a plne basy...

pripadne poradte nieco ine, pripadne od B&C, alebo podobne co by sa vmestilo do cca 500-600e len za reproduktory/2boxy.

Re: profi dvojpasmo k lampacu

B&C Speakers 15HPL76 + DE250 + Megaton A7570 , alebo basovejsie B&C Speakers 15HPL76W + DE500 + Megaton A7570 by malo do tej sumy vojst.
mozno aj prijemne hrajuce B&C Speakers 15NDL76 + DE400TN + Megaton A9090.

(upravil Wili 11. 11. 2011 19:46)

Re: profi dvojpasmo k lampacu

ok pozriem merania na tie repro... dik za tip zatial

pozeram ze ta 15HPL76 je proti 15HPL76W o dost citlivejsia yikes alebo sa mi to len zda ?

Re: profi dvojpasmo k lampacu

W verzia ma nizsiu citlivost no lepsie podanie basov - hra viac odspodu, naproti tomu 15NDL76 ma vyssiu citlivost aj krajsie podanie stredneho pasma pocut najme pri speve. Neviem co je pre teba viac prioritne...