Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


Audioweb.cz » Ostatní technika » Výměna OZ u zvukové karty

  Stránky: 1

RSS

Příspěvky [11]

(upravil Dohnalik 12. 10. 2011 19:44)

Téma: Výměna OZ u zvukové karty

Zdravím, mám Creative X-Fi Titanium osazenou OZ 3x 4558C na center, sub, zadní, boční a 1x 4556A na přední repro. Chtěl bych je vyměnit za lepší a má otázka zní, ideálně za jaké a jak to provést? S SMD nemám moc zkušenosti. Bylo by dobré vyměnit ještě něco, když už v tom budu?  Díky
https://lh3.googleusercontent.com/-ELOZ2vgvsgc/TVRE5ytb14I/AAAAAAAAAIo/6jHP4xT5O2A/s912/P2100224.JPG

Re: Výměna OZ u zvukové karty

4556A tam nechej, pokud tím budeš krmit sluchátka - má vyšší zatížitelnost než klasické operáky.

4558 (a pokud tím nekrmíš sluchadla, tak i výše zmíněný 4556) vyměň za něco normálního, mě se osvědčily třeba LM833 od National (mají v RS Components), určitě potěší i 4580 (bral jsem je párkrát v PS Electronics a byly OK). No a nebál bych se ani NE5532.

Ono je snad všechno lepší než srágorky 4558.

Web

Re: Výměna OZ u zvukové karty

Jojo NE5532 velice to moje oblíbené operáky. A hojně používané. Nebál bych se jich.

Cokoliv když stavím a je potřeba OZ používám výhradně NE...

Re: Výměna OZ u zvukové karty

On to neni zadny zvukovy zazrak, ta 5532, ale jako upgrade uplnych hnoju je vynikajici.

4580 je zvukove o chlup lepsi (muj subj. nazor).

Web

Re: Výměna OZ u zvukové karty

OK, díky za rady, vyměním vše za 4580 (sluchátka stím sice krmím, ale mají vlatní zesilovač). Jen ještě jeden dotaz, jak nejlépe odpájet bez poškození desky? Nemám žádnou horkovzdušnou stanici, bohužel. Mám jen obyčejnou mikropájku.

Re: Výměna OZ u zvukové karty

Nasaď na ni co nejširší "dláto" abys prohřál celou řadu vývodů naráz... pod pouzdro strčit jehlu / pinzetu / hodinářský šroubovák a po prohřátí jemně páčit.

Nebo naopak, jemný hrot na pájku, hřát vývod po vývodu a daný vývod po prohřátí páčit od desky.

Web

Re: Výměna OZ u zvukové karty

Mne sa celkom osvedčil spôsob "podrezávať" pomocou smaltovaného drôtu. Čiže prevlečieš smalt. drôt pod nožičkami, jeden koniec niekde prichytíš a druhým postupne "podrezávaš" nožičky ktoré nahrievaš spájkovačkou.  Tuším, že o tomto spôsobe som sa dočítal v AR.

(upravil Dohnalik 13. 10. 2011 17:13)

Re: Výměna OZ u zvukové karty

Tak jsem si na nějaké steré grafice prozkoušel tu možnost se smaltovaným drátem, funguje to celkem dobře, takže díky za rady a půjdu objednat ty 4580. Vezmu nejspíše od farnella.

//tak u farnela jsem SMD verzi nenašel, myslíte, že budou mít v EZK origo?

(upravil Bina 24. 10. 2011 12:55)

Re: Výměna OZ u zvukové karty

Osvědčený způsob je nahřát lokálně desku obyč. horkovzdušnou pistolí s regulací teploty, ideálně s úzkým nástavcem, aby se zbytečne neohříval velký kus desky. Je to šetrnější než páčit nožičky jednu po druhé.
Brouka po ohřátí odebereš pinzetou.

Re: Výměna OZ u zvukové karty

v pohode to odpajkujes obyc. odporovou pajkou. na kazdu stranu oz pridaj viac cinu aby sa spojili vsetky nozicky. a potom to naraz odsajes odsavacim pasikom. alebo bez pasika ale to vypacis nejakou ihlou alebo tym hodinarskym srubovakom. samozrejme je to len alternativa k hore spomenutym sposobom. chce to skusit na niecom starsom. skus na youtube vyhladat nieco ako smd soldering a strach ta prejde smile

(upravil Dohnalik 6. 11. 2011 13:44)

Re: Výměna OZ u zvukové karty

Tak jsem úspěšně vyměnil OZ, jiná liga, ta původní svině co tam byla, nestojí za řeč...koupil jsem NJM4580 od JRC za 15Kč kus, obrovská investice se vrátila v mnohem lepším zvuku. Zmizel šum, basů přibylo, ne na objemu, ale na razantnosti, jdou teď ještě o kapku níže. Středy perfektní, přesné...Výšky také lehce přibyly a minimálně jsou přesnější...Celkově v hudbě přibylo plno dalších nástrojů a zvuků, kterých jsem si předtím ani nevšiml. Nečekal jsem takovou změnu od IO za 15Kč. Odpájení původního mi sice dalo zabrat, ale nakonec se podařilo. Natvrdo jsem mu vypáčil nožičky jednu podruhé špendlíkem, nechtěl jsem za žádnou cenu poškodit desku...

Příspěvky [11]

  Stránky: 1

Audioweb.cz » Ostatní technika » Výměna OZ u zvukové karty

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£