Re: DPA 222

Každopádně bude srovnání 220/222, jestli tenhle DPS projekt vyjde.

S tim teplem jsem to asi přepísk.


Kdo chce dál? smile

(upravil kazzatel 15. 4. 2007 5:53)

Re: DPA 222

Já vše napsal už do " starýho příspěvku ", kterej byl ovšem smazán, takže mi nezbývá napsat to znova..
Tahle nabídka je moje reakce na přetrvávající sháňku po původní " Amatérský " řadě. Tu odmítám křísit, protože vycházela z tesláckejch součástek a já nechci aby jste tam pak museli dávat nějaký náhrady, s nimiž zpravidla bývá problematická stabilita. Protože tento typ je pro mě pasé, mohla by to být lepší náhrada předchozích. Ale rozmyslete si to dobře, tohle vyjde dráž než Leošovi věci a já, na rozdíl od něho, jsem už z charity vyrostl.
Musel bych k tomu napsat ještě nějaký idiotfest návod, což něco zabere a musely by se udělat i nový podklady. Nákupní cena ( pro mě ) podobně zpracovanýho plošňáku není zrovna malá, to není žádná jednostranná mršba vyleptaná kdesi v kůlně. Koneckonců můžete se poptat, rozměr je 245x95x1,5 ( 35 mikron, potisk, maska, frézování, zlacení, testování atd. ).
Velice drahý jsou ty zlacený měděný hranolky, i když by se dal i použít hliník. Elyty jsou průměr 25, nejvyšší hodnota která se dělá je 10 G, ale lze použít i 4G7 a 6G8. Díky předimenzování konců ( BD 911/912 ) je to ale ultraspolehlivý - z několika set vyrobených modulů jsem nikdy žádný neměnil..
Ale nechci lézt Leošovi do zelí, neboť jeho objektivní parametry budou přibližně asi podobné a cena nesrovnatelně nižší ( já mu vždycky říkám, že je blázen, že to dává tak lacino... big_smile )
Tož tak...

(upravil Frank 14. 4. 2007 21:34)

Re: DPA 222

Nemám pozměnit cenu DPS na cca 2000?

Re: DPA 222

Cena bude podle toho, kolik vás bude...ale tolik ne...

Re: DPA 222

Zatim je nás zájemců na 6 desek.

VOX, chceš taky dvě?

Re: DPA 222

Mně tam Franku napevno ještě nepočítej, prosím.

Web

Re: DPA 222

Nepočítám a nepočítal, je nás 6 desek bez Tebe tongue

(upravil VOX 14. 4. 2007 23:08)

Re: DPA 222

VOX by taky chtěl 2, optimálně 4, ale teďka jak na potvoru když se jedná o tak vyjímečnou nabídku, není zrovna moc love. Ony zase budou tak od června a dál no problemo. Je otázkou za jak dlouho by byly k dispozici. Ach jo  hmm

To Frank: rozmýšlím, rozmýšlím, chce to vědět cenu, ale 4 budou stačit i do budoucna.....

Web

(upravil Frank 14. 4. 2007 23:02)

Re: DPA 222

Myslim, že to dřív stejně nebude... Uvidíme, jak se k tomu vyjádří Mistr.

Rozmysli si to dobře, ještě potřebujem sehnat cca 7 zájemců o pár desek...

Jestli vemeš 6, tak už sehnat jen 4 lidi a to myslim, že pude v pohodě.

Re: DPA 222

Pavle, nelezeš:-).Tohle je jiná kategorie a opravdu by si měl každý rozmyslet, zda do desek půjde-je třeba počítat s tím, že pokud to celé ve výsledku má funkčně a esteticky sekundovat jedno druhému, tak jen černý chladicí profil od Fischerů vyjde na cca tisícovku kus. Mohly by to být ty profily /tuším SK74??/, co má koupený Ondra na DPA220 a přírodní myslím stály šest kil, jestli se nepletu.
A mám takový pocit, že se bude muset domluvit víc lidí-Fischer některé věci a zrovna jak na sviňu tento profil dodává až od jakéhosi množství. Já je cca před 3 lety kupoval, černé a v páru, bez potíží, ale ve firmě se mohlo v tomto směru leccos změnit. Takže jeden sestavený výkonový blok 222ky /bočnice zesu/ může klidně vyjít na čtyři litry, jen to fikne. I s tímhle je třeba počítat.

Chtěli jsme už dřív s Pierrem vzít na sklad aspoň pár nějakých standartních, jakžtakž univerzálně použitelných typů profilů, třeba k SPV100-250 do subu na zadní stěnu apod. Ve Fischeru se s námi ale bavili stylem, jak kdybychom byli malí smradi a bylo cítit, že je objednávka za 20 prutů čtvrtletně moc nebaví...
Nakonec to asi dopadne Žiarem nad Hronom, pokud se už naučili tahat profily bez ohavných otřepů a rovně. Třeba ten známý profil, co má Michal na subu s SPD600 se musí zásadně používat prošroubovaný co největším počtem pevných šroubů na  3-4mm tvrdém duralu, aby se trochu srovnal-jinak má nechutný bachor.  Pokud si toho nevšimnete, nebo na to serete, tak místo jakéhosi chlazení zesilovač upečete, i když bude přitažený Lko hafo šrouby.
Já se co nevidět pustím do sestavování Ondrových bloků DPA220. Je to pěkně na hromádce nachystaný a schválně si to stopnu, kolik to zabere času, mechanicky to vzhledně udělat.

Web

(upravil opamp 15. 4. 2007 7:05)

Re: DPA 222

sinclair napsal:

Já se co nevidět pustím do sestavování Ondrových bloků DPA220. Je to pěkně na hromádce nachystaný a schválně si to stopnu, kolik to zabere času, mechanicky to vzhledně udělat.

Díky Mistře!!!!!!

2 all:
Profil, který jsem kupoval, je SK101-85. Vzhledem k tomu, že 85 mm není standardní katalogový rozměr, dělají u Fischera drahoty (ve všech významech toho slova) a pokud ještě chcete černý elox, musíte vzít těchto profilů aspoň 5 kusů. Na což jsem tehdy neměl a vzal tedy ne-elox. 2 kusy stály cca 1100 Kč včetně poštovného a balného, poslali mi to PPLkou. Od objednávky do doručení uběhl cca měsíc.

Web

Re: DPA 222

Ad Fischer: to se docela divím, já asi před rokem sháněl 20cm L profilu a odpověděli mi celkem rychle a ochotně, i když jsem psal, že toho chci 2 ks. A vůbec jim nevadilo, že hodlám udělat "kšeft za 500 ročně". Pravda, nebyla žádná láce, takže jsem nakonec koupil U od Seacu a říznul ho vejpůl...

Re: DPA 222

Měl bych také zájem o dva kousky desek ale teď nejsou prachy tak záleží kdy by se ty desky řešily. Zato bych mohl možná od Fischera sehnat levněji a bez daně (pssst!) ty chladiče, krabice a jiné věci. Dělám u fy. pro kterou Fischer hejbne zadkem. Věci z ECOMu zrovna tak.

Re: DPA 222

Chladiče nemá jen Fischer, ale třeba i Semic Trade, což jsou chladiče italský firmy Pada ( mrkněte se na ně)...

Re: DPA 222

Jaký je asi tak termín realizace výroby desek? Takto podle obrázku to nepoznám, ale má ten modul pomocný zdroj pro předzesilovač?

(upravil luikas 15. 4. 2007 10:08)

Re: DPA 222

ja veskarej hlinik beru v Alupe a nemam si na co stezovat. jediny co je trochu problem jsou profily s vetsi sirkou, vetsinou jsou tak do 180mm maximalne. maji prakticky skoro vsechny co prodava treba EZK+ spoustu dalsich, akorat cena je vyrazne nizsi (cca 150Kč/kg). kvalita rezu je prvotridni, vyber taky, jen jim nekdy ten rez vyjde malinko nakrivo, ale neni to kriticky. uz jsem tam hlinik kupoval nekolikrat a vzdy jsem se dockal profesionalniho pristupu, i kdyz jsem nakoupil jen za par stovek. zadny boule jsem na tech chladicich nezpozoroval. davam ********* z 10. myslim, ze posilaji i na objednavku, ale neni nad to si vybrat presne co chcete, prohlidnout material, jestli neni nekde otriskanaj nebo odrenej, za par minut spokojene odhazite vasim hinikem.
jinak ta 222 vypada uchvatne, jeste bych se chtel zeptat, kde se prodavaji medeny profily?

Re: DPA 222

Měděné profily(hranoly,plocháče)prodává třeba fa NETT Žebrák,mají i jiné zajímavé materiály.Bez problémů posílají i na dobírku,komunikace rovněž naprosto bezproblémová.Co se týká Alupy,opravdu profíci,mám s nimi asi 10ti letou zkušenost.Ovšem zvlnění materiálu se občas vyskytne,konkrétně u chladících profilů ZH 0610 a hranolů 30x30mm.

Re: DPA 222

Měděný hranolky koupíš ve Feroně, cena je cca 200 Kč/kg - je to rozměr 20x10x125, takže si váhu můžeš spočítat, znáš-li měrnou hmotnost mědi...Jinak na modulu je na vstupním konektoru vyvedeno napětí +/- 15 V, takže nějaký jednodušší předzes se dá tím napájet ( tak 3-4 operáky )...

Re: DPA 222

Tak to je skvělý. Že bych si tam přecijen dal tu symetriku? Nuž, uvidíme.

ALL: Věty typu "nevim kdy budou prachy" jsou celkem mimo. Bylo by dobrý se do krátký doby rozhodnout a rozjet to. Mistr do toho svý prachy dávat nebue, takže se to naposílá předem.

Nevadí Vám, Mistře, že tu tak mluvím za Vás?

Re: DPA 222

Sakra Franku, máme tu teď Mistra Sinclaira a Mistra Kazzatele smile Začíná být přemistrováno smile

Nestálo by za úvahu udělat ty desky na DPA222 z 70um matroše (v celkové ceně se to skoro ztratí)? A nestálo by za domluvu třeba i společně koupit ty hranoly a nechat to někde přesně nařezat, navrtat, pozlatit smile ?

Kde se ty desky budou dělat? Vynikající zkušenosti máme s CUBE, ovšem jsou taky bezkonkurenčně nejdražší.

2 Kazzatel: Je šance, že bude podobně velkodušně nabídnuta i výroba desek na DPA386?

Web