Re: Veřejná IP

Je tam, ale tak ono to je koneckonců jedno, aspoň se ví s čím se může pracovat smile Zkusím to zapojit jako switch.
Edit: Tak ten router jako switch zapojit nejde, minimálně ne tak jak jsi popisoval a v manuálu o tom taky není ani zmínka.

Web

Re: Veřejná IP

Tak nic. Já mám malinko vyšší typ - TL​-WR741ND, přeflashoval jsem do něj DD-WRT a s tím to jde. Do tvého DD-WRT nedostaneš. Ale můžeš pokusně vyřadit router TP-Link tak, že kabelem napojíš PC přímo na Mikrotik a zkusit se pingnout ven. Ty tvý časy z #1 se mi teď zdají být velký, jako by byly z noťase na WiFi.

Re: Veřejná IP

Tak hotovo, musel jsem na pc měnit mac adresu smile Bez routeru jsem zaznamenal velké zlepšení na pingu na moje IP(Bylo to 50-100ms, nyní 10ms)... Kamarád už není online, tak to zkus a napiš výsledek smile
Pokud to bude fungovat, tak mne napadlo řešení... Nechat připojený pc přímo na Mikrotik a router připojit přes druhou síťovku kabelem až za pc přes síťový most, přístup k internetu pro ostatní počítače které budou až za routerem by měl fungovat a wifi síť bude taky smile

Web

Re: Veřejná IP

Ping na tebe mám obdobně jako včera asi 40ms, ale já se dopingnu jen na mikrotik, ne až k tobě do PC.
Jak jsi to popsal by mohlo fungovat, ale musel bys mít PC pořád zapnuté.

Re: Veřejná IP

doporucuju nastavit tu ip na routeru tplink (jeho mac adresa je asi tak registrovana na mikrotiku, ze) a "hlavni" pocitac nastavit do herniho modu. vetsinou ten router ma takove nastaveni, ruzni vyrobci to mozna pojmenovavaji ruzne. d-link tomu rika DMZ - pocitac se tvari jako by mel tu statickou adresu primo on... myslim, ze je to nejpohodlnejsi reseni, zadne slozite nastavovani, vetsinou par kliknuti smile

nicmene takto vystrceny pocitac by mel mit aktualizovany a radne zabezpeceny operacni system, firewall a antivir.

Re: Veřejná IP

To vše mám smile momentálně mám pc zapojený bez routeru přímo na mikrotik a stále připojení z venku nefunguje sad. Zkusím ještě nějakou jinou hru, ikdyž mi není jasné proč to nefunguje smile
Když jsem měl před počítačem ještě router, tak jsem zkoušel zapnout DMZ i zadat do routeru static IP ovšem nevěděl jsem jakou adresu zadat na místo brány a DNS serverů. Jelikož tam bylo v závorce napsané "optional" nechal jsem to být, ale připojení ven nefungovalo.

Od support týmu providera mi přišlo že na routeru nemusím měnit nic kromě přesměrování portů...

Web

(upravil Hippo007 2. 11. 2011 15:38)

Re: Veřejná IP

Moc tomu nerozumím, ale myslím, že by to šlo tak, že bys u sebe na stolním PC nastavil nějakou pevnou adresu z rozsahu, ve kterém přiřazuje adresy mikrotik (buď nějakou, na kterou se už při rozdělování adres na PC nedostane, nebo nějakou mimo rozsah rozdělování - když je na mikrotiku nastavená neúplná řada 0-255 přidělování adres) a nechal od providera nastavit na mikrotiku Port Forwarding pro vybrané porty směrem na pevnou IP stolního PC.

Re: Veřejná IP

Já se z toho zvencnu smile Kdybych věděl že to bude tolik práce, tak bych se na to vykašlal big_smile

Web

Re: Veřejná IP

pokud mas za mikrotikem zapojeny primo pocitac, melo by vse fungovat. tobe nefunguje vubec nic (ani net), nebo jen nejake ty hry?
pokud neznas adresu gate a dns serveru, zkus na chvili zapnout dhcp, provider ti neco prideli, to si prectes, opises a pak to tam zadas rucne wink pripadne bys mel mit tyhle udaje taky na nejakem papiru od providera.
pokud neco nefunguje, zkus pohledat chybu i jinde (nastaveni aplikaci, stav firewallu)

to co popisuje hippo mi prijde dost silene, nemam s tim teda zkusenost, ale podle me to fungovat nemuze a hlavne by sis nemel jen tak vzit nejakou snad volnou verejnou IP. to je na trvaly ban ze strany providera, az to zjisti...

snaz se nastavit ten tplink a v nem DMZ pro svuj pocitac, to by mela byt nejjednodussi cesta a z hlediska sitariny celkem spravna.

Re: Veřejná IP

Berry se do mikrotiku nedostane, je zaheslovaný a nastavuje ho provider. Za ním si uživatel může dělat co chce. Mikrotik je nastaven jako normální router bez DMZ, nebo port forwarding (standardní nastavení). Port forwarding by měl fungovat tak, že co přijde z venku na určený port je přímo přeposláno na nastavenou vnitřní IP adresu.

Re: Veřejná IP

V dalším mailu co mi posílá provider jejich technik píše, že veškerý provoz který jde na mou veřejnou IP je z mikrotiku směrován přímo na můj pc. Takže podle providera dělám někde chybu já... Na router se prozatím vykašlu, je to další prvek kde bych mohl udělat chybu, takže ho zatím vyřadím.
jacq: Pokud jsem měl připojený pc za routerem a nastavil na routeru pevnou IP, tak nefungovalo připojení vůbec. Teď když mám připojený pouze pc (nastavený na dynamické IP) přímo na Mikrotik, mi funguje internet, ale herní servery nefungují. Zkusím si dnes pohrát až budu doma s nastavením firewallu a projedu to ještě jednou celé.

Web

(upravil jacq 3. 11. 2011 11:28)

Re: Veřejná IP

hippo: no jasne, mikrotik je od providera. o jeho nastaveni vubec nemluvim, do toho leze (snad) jen provider. muze byt nastaveny prasacky nebo profesionalne, ale hlavne by mel fungovat. a jestli jede net, tak to nejspis funguje a chyba bude nekde od tplinku k pocitaci.
bery: souhlasim s providerem...
ja si myslim, ze by konfigurace beryho site mela byt celkem jednoducha.
kabel z mikrotiku zapojit do wlan (nebo jak se to jmenuje) zasuvky na tplinku. pocitac zapojit do tplinku na lan.
tplink nastavit tak, aby wlan adresu, dns i gate prijimal pres dhcp od providera. zaroven na tplinku zapnout pridelovani dhcp pro lan.
na pocitaci nastavit adresu i dns dynamicky z dhcp.

nyni by se melo stat to, ze si tplink rekne o udaje o adrese providerovi, ktery by mel pridelit tomu tplinku prislusnou verejnou IP. zaroven se pocitac zepta na to same tplinku a dostane nejakou dynamickou adresu vnitrni site. a mel by fungovat internet. nyni bych v tplinku vlezl do nastaveni DMZ a nastavil bych ten pocitac jako DMZ. nevim, jak se to dela, jestli podle jmena, mac nebo IP (to by bylo blbe, protoze je pridelovana dhcp a muze se zmenit - v tom pripade bych v nastaveni dhcp priradil tuto ip napevno k mac adrese sitovky). mely by zacit fungovat hry.

edit. me zmatlo to, ze ti provider primo poslal ip adresu - ale kolega me spravne upozornil, ze verejna ip != staticka ip. tak se omlouvam za uvedeni v omyl.

Re: Veřejná IP

router obdrží od Mikrotiku IP 172.31.99.66... což je jiná než veřejná, nicméně pokud říká provider že je všechen traffic z mikrotiku přesměrován na tuto ip, tak by to mělo být funkční smile DMZ se u mě nastavuje na IP.

Web

Re: Veřejná IP

ono je to vcelku jednoduché, když by dostával ip až k tobě, tak by na každém přeskoku až k tobě ztratil 4 ip - subnet gw ip a broadcast, a protože jsou někteří ISP socielního ražení, tak ti dají standardní neveřejnou a na hlavním routeru mají na jednom iface celý subnet, např 64ip - v těch 64 je jenom jeden subnet a jeden bcast, a všechno co přijde na onou ip dstnatují na tvoji neveřejnou a naopak vše co přijde od tebe až po jejich routrer, kde se toto odehrává zase pomocí dstnatu překlopí zdrojovou ip na onu veřejnou.. funguje to bez problému až na to, že jim na všech routrech běží conntrack, žere to paměť a takové kosmetické mouchy smile

Re: Veřejná IP

Tak sláva smile už jsem to rozchodil smile byla chyba v onom serveru a jeho nastavení... Děkuji všem, máte to u mě big_smile
hrnous: chvilku trvalo než jsem ten tvůj příspěvek přelouskal, ale je to pravda no smile

Web

(upravil jacq 3. 11. 2011 17:41)

Re: Veřejná IP

hrnous: takze je v poradku, ze dostava dhcp stale adresu lokalniho rozsahu... ? ptz. za preklad na verejnou ip se stara ISP? jo, v sitarine jdou delat straslive veci smile pak je ale chyba fakt nekde u beryho, ne?
bery: tak si na tplinku v dhcp nastav, aby tvemu pocitaci (on tam nejspis bude nekde v seznamu jako aktivni klient) nastavil vzdy stejnou IP, kvuli tomu dmz...

edit. super, ja uz se v tom zacinal mirne ztracet. a hrnousuv prispevek plny sprostych slov jsem tez musel cist nadvakrat smile

Re: Veřejná IP

Když se budu nudit, tak před pc ještě hodím router. Zatím to nechám jak to je a router prásknu přes síťový most až za stolní pc smile

Web

(upravil Hippo007 3. 11. 2011 18:07)

Re: Veřejná IP

Zkus na TP-Linku dát směrem k mikrotiku stejné nastavení, jako máš teď na stolním PC (buď stejnou pevnou stejnou IP adresu [Basic Settings - WAN - Static IP], nebo získávat IP adresu z DHCP Serveru  [Basic Settings - WAN - Dynamic IP] - z tvého popisu nevím, jak to máš teď na PC nastavené), pak jdi v TP-Linku do Advanced Settings, v DHCP Settings si zapni DHCP Server, v Address Reservation si přiděl pomocí MAC adresy síťovky v PC pevnou IP adresu pro stolní PC a ve Forwarding si nastav DMZ pro IP adresu stolního PC.