Re: nefukční blesk (nabíjení kodenzátoru)

Jak psal Ondra - zapálená výbojka představuje pro kondenzátor skoro zkrat, tečou tudy proudy sice krátké /několik desítek až stovek us/, nicméně v řádu stovek ampér, to abys byl v obraze.
Měl jsem podobný problém s východoněmeckým bleskem Metz, po cca pěti letech používání zničehonic při 350V narostl svodový proud skoro až na 20mA a nehnul se dolů ani při několikanásobném přeformování. Důsledkem bylo, že se prodlužovala doba mezi nabitími a pokud jsi ho neodpálil hned potom, co ztichl měnič, napětí letělo vlivem svodu dolů a po pár sekundách blesk už nezapálil. Tehdy jsem nový kondenzátor objednával kdesi v Kovoslužbě Praha, kde opravovali blesky nejrůznějších značek, byl to západoněmecký kond Frako 800uF/400V a stál přes 500Kč /asi rok 1992/.
Mám doma po tátovi funkční japonský blesk National s ulomenou kolejničkou, kterou se nasunuje blesk na foťák, takže je nepoužitelný. Kdybys kondenzátor nesehnal, tak z tohohle blesku by určitě šel vykuchat. Dej vědět.

Web

Re: nefukční blesk (nabíjení kodenzátoru)

divnypocit: kond na 1300 uF v blesku? yikes. Já jsem teda ze dvou foťáků kuchnul taky kondy k blesku, a byly tam 150uF/330V, Rubycon, v obou. To se nedivim že při 1300uF se nabíjí 10s big_smile. Mužu ti kdyžtak jeden střelit smile

Re: nefukční blesk (nabíjení kodenzátoru)

Yeayer Hned se všemu nediv, externí blesky mají naprosto jiné směrné číslo než blesk itegrovaný v nějakém prdítku. Proto samozřejmě potřebují i jinou kapacitu kondenzátoru. A 10 vteřin se nabíjí snad až při vybitých baterkách.

Re: nefukční blesk (nabíjení kodenzátoru)

Fox_25: tak ten jeden foťák byl od bratrance. Zrcadlovka za 11k, spadla mu pod jedoucí auto když fotil nějakýho brouka na svodidle, tak mi jí dal, protože byla tak trošku "dvojrozměrná" big_smile. Jinak byl v tom kondík jak jsem psal, tak jsem tak trošku nepochopil význam 1300uF, když tady v tom foťáku, kterej fotil za tmy docela luxusně byl jenom 330/150. Jinak je mi jasný že jiná firma/jinej foťák. Jen jsem komentoval smile.

Re: nefukční blesk (nabíjení kodenzátoru)

jenze mikro blesk na jakykoliv zrcadlovce, byt by to bylo D1 od kanónu, je vykonem uplne jinde nez nejaka ta poradna 50ka na stativ na velky foceni !!!

..navic blesk na fotaku je na h...  tedy dobrej je tak maximalne na prisviceni kdyz zcina bejt trosku sero nebo na slabej vykon pro opticky synchro s bleskama externima, protoze ve tme budes mit jednak vsechno "placaty" (proste divny stiny) a navic staci trosicka aerosolu a fotka bude mazla totalni mlhou (protoze castecky aerosolu napalis primo na odraz zpet do obektivu), ale to uz jen tak pro pouceni.. smile