Téma: Rozpouštění silikonu

Zdravím,
dá se vůbec nějak rozpustit silikonové lepidlo? Měl jsem jím přidělané chladiče na grafické kartě, a teď bych rád ty zbytky dostal dolů...

Re: Rozpouštění silikonu

... na vytvrdlé silikonové lepidlo / tmel žádné rozpouštědlo neexistuje, ale můžeš zkusit chladič dát na 24 hodin do mrazáku a pak se lépe odlupuje drolením prstem nebo hrubým hadrem ... vyzkoušeno ...

je ale možné, že bude mít dost velký vliv složení lepidla, které jsi použil ...

Re: Rozpouštění silikonu

Silikonové tmely, když začínaly, držely absolutně na všem a odstranit je bylo prakticky nemožný. Dnešní, asi ekoteroristický, nedrží prakticky na ničem, tak je lze vydloubat a vydrolit prstem..

Web

Re: Rozpouštění silikonu

Já když sundával plastové kryty na blatnících jinak než mechanicky to nešlo, jinak se prodáva speciální odstraňovač, občas se objeví i v Lidlu.

Re: Rozpouštění silikonu

Pokud si velmi matně pamatuji, tak silikon před 25r. narušoval benzín (zkřehnul a drolil se)...  Dnešní nevím...

Re: Rozpouštění silikonu

Stačí jej na pár hodin namočit do technickýho benzínu. Silikon nabobtná, změkne a nechá se pěkně drolit.

Re: Rozpouštění silikonu

V drogeriích se prodávají rozpouštěče

Web

Re: Rozpouštění silikonu

rozpúšťadlo, prípadne ponoriť do acetónu

Web

Re: Rozpouštění silikonu

Benzín  (jak jsem psal výše), ten s tím hne a naruší ho, ale aceton myslím že nee... Maximálně po hodně dlouhé době... Aceton je dobrý na klasickou bužírku (asi PVC), kde ji po pár desítkách sec až minutách nabobtná (roztáhne) a pak se dá na něco i (původně většího průměru než bužírka) snadno navléct a pak se při vyschnutí stahne. Dříve se tak nahrazovala dnešní smršťovka...

Re: Rozpouštění silikonu

... tuto metodu jsme používali v práci také, ale ne s acetonem, ten ošklivě naleptal některý druh izolace drátů, používali jsme trichloretylén ...

Re: Rozpouštění silikonu

Silikon a silikon je rozdíl, jsou různé hmoty - od gumy po trvale lepivé atd. Většina silikonových materiálů se narušuje většinou rozpouštědel typu benzín, ketony, freony apod. Myslím, že bobtnají dobře i v acetonu, toluenu, ovšem ne v lihu.

Web