Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


Audioweb.cz » Reprosoustavy » Výber štúdiových monitorov k PC

  Stránky: 1

RSS

Příspěvky [20]

(upravil longi 25. 9. 2011 17:31)

Téma: Výber štúdiových monitorov k PC

Dobrý deň.
Zanedlho mám sviatok a chcem si kúpiť k PC repro. Ide o to že aj zosik aj repro čo som poúžíval doteraz stoja za prd a tak sa neviem rozhodnúť či kúpiť zosik + pasívne bedne alebo kúpiť niečo na spôsob štúdiových monitorov. Už chvílku pátram po internete že čo koľko stojí a zdá sa mi ze aktívne bedne výjdu lacnejšie.
Myslíte že šúdiové monitory budú dobra voľba? Čo sa týka rozpoču tak strop mám tak 350€.
Jejak "ohromujúci" výkon neočakávam a ani nechcem, úplne mi bude stačit 35w - 40w na kanál. Nech hrajú čo navyrovnanejšie a nejak výazne hlboko nemusia ísť lebo mam subwoofer.
Keďže ich budem používať v trochu stiestnených podmienkach tak rozmery by nemuseli prekračovať 230mm na šírku, 400mm na výšku a na hľbke nezáleží.
Zatial čo sa mi najviac pozdávali a vošli sa do rozpoču sú: Yamaha HS50M, KRK RP6 ROKIT G2, Focal CMS40
ESI NEAR05 EXPERIENCE
Trochu ma nahnevalo že vačšina štúdiových monitorov sa kupuje po 1ks a tak sa veľmi ľahko dostanem nad 350€.

Problém je že som počul hrať asi len jedny monitory tak preto som sa obrátil na Vás. Ďakujem.

Re: Výber štúdiových monitorov k PC

Ahoj.
Pokud víš co aktivní studiové monitory obnáší, a jak jsou rozdílné od běžných audiosoustav, tak není důvod je nebrat. S monitory se také kamarádím, a pokud není potřeba velký výkon nebo výstřední hodně výrazný zvuk, můžu to jen doporučit. Subwoofer by měl u seriózního a takto drahého audia fungovat opravdu jako subwoofer, takže na dvoupásmo se 4" středobasovým měničem zapomeň, i 5" je na hraně. To už radši něco jako toto.
Také je nějaká chvála na KRK, ale nemám s tím zkušenosti.
Jeď si to také někam poslechnout, a nekupuj to jako párky v tescu.

Re: Výber štúdiových monitorov k PC

Podívej se na tenhle BLOG Jsou tam dobrá měření několika monitorů a nějaká ta omáčka k tomu.

(upravil longi 26. 9. 2011 16:35)

Re: Výber štúdiových monitorov k PC

Crashpc : akurát pozerám tie M-audio BX8a Deluxe a jeden k ním napíal toto: Tohle je spis na perfektni bass.... ve vyzsich frekvencich neni frekncni prubeh moc vyrovnanej.Čo je opak toho čo chcem.
Nedávno som počul hrať u známeho KRK V6II, celkom slušný zvuk a tak teda rozmýšlam že by som zobral tie KRK RP 6 G2 ak sa na seba aspoň trochu zvukovo ponášajú.
Ďalej ma napadá že ako sú na tom monitory od Behringer-u ? napríklad tieto Behringer B3030A Diky.

EDIT: Akurát som sa docítal ze niekto sa sťažuje na tie KRK RP 6 G2 ževraj je z ních výraznejšie počuť šum a že trafáky v nich dosť počutelne hučia. Tak teraz neviem sad

Re: Výber štúdiových monitorov k PC

Ahoj
No musíš si uvědomit,že za tuto cenu je to totální low-end.Alespoň v kategorii studiových monitorů.Trošku slušnější výrobky začínají na 10K za kus.
Pokud by ses podíval dovnitř pochopil bys.Měl jsem možnost pár kousků opravovat.Skus kouknout po Adam A7,je to sice mimo tvou cenu ale jsou to repra které se za studiové monitory dají považovat.Snad.

Re: Výber štúdiových monitorov k PC

longi, chápu, ale se 4" nebudou pořádně ani středy, ani středo-basy.  Proto ten KRK....
Záleží kdo a proč to psal. Pokud je to tetřev a měl uši navyknuté na Geniusy, tak se s jeho výrokem dá ztotožnit. Těžko říci.
Co se Behringera týká, můj názor je ne. Za tu cenu bych hledal osobně někde jinde.
Tak budem hledat další modely. Také mám takové dilema smile

(upravil longi 26. 9. 2011 19:42)

Re: Výber štúdiových monitorov k PC

Crashpc, tak ak dačo najdeš tak mi daj prosím Ťa vedieť, budem aj ja hladať ale je to takto na prd keď  si ich nemôozem vypočuť  a kupovať mčku vo vreci by som nechcel.
Bubu1: mysliš že by som sa mal vyprdnúť na monitory a skúsiť to nejak inak vyriešiť? lebo hľadal som kde sa dá ale nenašiel som lacnejsie riešenie. A ak vieš o niečom rozumnom za danú cenu tak budem rád ak mi dáš vedieť. Dík.

Ono mi to dosť súri keď že mi už zosilovač doslúžil a tie bedne čo mám to je katastrofa (System fidelity SF 2030 odporúučam nekupovať ! smile ).

Re: Výber štúdiových monitorov k PC

Ahoj
No neznám tvoje nároky,třeba ty M-audio jsou docela best aktivní bedny k PC.Na takový slušný hraní ke kompu OK.KRK je už možno označit za studiový monitor,kvalita trochu pokulhává,nicméně k PC super.Cena už je ovšem vyšší.K PC je studiový monitor OK,asi nejlepší řešení.Teda pokud si to neuplácáš sám,nejistý výsledek pokud nemáš měření.Já ted třeba hraji u kompu na Rotel 920 a Teslácké 820.K optimalnímu výsledku daleko,ale nestěžuji si,hraje to.
Investice v bazaru 1000Kč.Až skončím s přestavbou baráku a zbudou nějaké kačky šel bych asi do Adama A7.

(upravil Honza63 26. 9. 2011 21:37)

Re: Výber štúdiových monitorov k PC

Podívej se, prosím, na vmaudio.cz. Check tam nabízí dvoupásmo k PC, věřím mu, je to OK. Mám to objednané. Basreflex mám do podstavy bedny.

(upravil longi 27. 9. 2011 18:58)

Re: Výber štúdiových monitorov k PC

Tak som večer nad tým romýšlal a rozhodol so ma že podvihnem strop o 100€ čiže najakých 450€ (už tych pár € hore dole ma nezabije).
Zatial sa rozhodujem medzi Yamaha HS80M a KRK RP 8 G2 lebo som našiel viac článkov kde ich porovnávajú a dozvedel som sa že tie YAMAHI sú viac na Hi-Fi posulch, majú čitatelňejšie stredy, majú menej "bassov" čo je pre mňa dobre ale další písali že trochu viacej šumia. Ďalej ma zaujíma to že či nebude robiť neplechu BR umiestnený vzadu na tej YAMAHE lebo jednu by som mal v rohu miestnosti a tie bedne čo mám teraz ( tiez BR vzadu) tak tá v rohu výrazne "zahuhnieva" niekde okolo 125Hz.
Neviem, myslíte že by som urobil blbosť keby som zobral tú YAMAHU?
Neviem nájst nič v tej cenovej kategórii čo by som poznal. Pozeral som aj tie Adam audio čo bubu1 spomínal ale tie sú stále pridrahé.
Skúste mi ešte niekto pomôcť pri rozhodovaní. Dík smile

Re: Výber štúdiových monitorov k PC

Takhle od oka nejde radit, zkusil bych prodejci zavolat, zda je možné si obě soustavy u nich poslechnout, případně si nechat obě zaslat domů, poslali by ti vybalené, použité kusy, v klidu by sis je otestoval a měl bys jasno.

Podobně zahuhňávat ti bude v rohu i uzavřená, na správné umístění si dej bacha: http://audioweb.cz/tp-reprodukcezvuku.htm

Re: Výber štúdiových monitorov k PC

Ač mám k tomu výhrady, a nemám osobní zkušenost, slyšel jsem pozitivní ohlasy i na Alesis a Fostex. Třeba toto:

http://www.shop4djs.com/fostex-1/fostex … i-par.html
http://www.audiotek.cz/product-12185-al … active-mk2

Kéž by to šlo někde poslechnout.

(upravil longi 28. 9. 2011 15:05)

Re: Výber štúdiových monitorov k PC

No však to, že vypočuť niet kde. Jedine to čo Antonio povedal že si ich nechať oboje zaslať domov ale neviem či každý predajca je taký ústretový.
Ďalej ma ani nenapadá nejaká predajňa kde by som si to mohl vypočuť.

Antonio: Ja si uvedomujem čo to všetko obnáša čo sa týka rozmestnenia ale u mňa je trochu problém s rozmermi bytu (malý jedno-izbovy byt), s rozmiestnením nabytku a podobne preto bude jeden v rohu.

Nad tými Fostex PM1 MKII som zormýšlal, skúsim niečo viac nájsť o nich a potom sa rozhodnem čo a ako. Každopádne ak má ešte niekto nejaký nápad tak sem sním smile Zatial diky.

Re: Výber štúdiových monitorov k PC

Ahoj
Tak pokud jsi rozpočet navýšil,tak skus určitě pouvažovat nad těmi http://www.audiotek.cz/product-31198-krk-rp-8-g2,měl jsem možnost poslechnout si chvíli jejich předchozí verzi a nebylo to vůbec špatné.A co se týče šumu,všechny studiové monitory min.do 30k mají konce s integráči+výhybky s nějakým
levným operákem.

(upravil longi 2. 10. 2011 10:08)

Re: Výber štúdiových monitorov k PC

Tak som si čoto prečítal, čoto porovnal a vyšlo mi to tak že tie Yamaha HS80M budú pre mňa "to pravé orechové" smile Trochu ma sere to že si ich neviem vopred vypočuť ale tak čo už narobím keď ich nikde nikto nemá skladom. Dúfam že neurobím pi****nu keď ich vezmem.
Objednávku budem riešiť zajtra tak ak by mal niekto pocit že zle robím to čo robím tak ma do zajtra večera ešte môže od toho odhovoriť.
Ďakujem Vám. smile

Re: Výber štúdiových monitorov k PC

Čaute, sorry že píšem dva príspevky za sebou ale keď  editujem posledný prispevok tak sa neaktualizuje datum posledného príspevku a rád by som to čím skôr vyriešil s vaœou pomocou.

Predvčerom mi prišli tie yamahy a chcem sa Vás opýtať na dve veci. Prvá je: že ak zapojím jednu alebo druhú osobitne tak sa nič nedeje, respektíve hrajú tak ako majú. Ale keď ich obe pripojím na jeden zdroj signálu ( PC zvukovka, telefón, notebook) tak začnú brumieť a keď vytiahnem jack s hociakého zdroja signálu tak úplne stíchnu. Keď som ich skúsil pripojiť k telefónu a notebooku tak bolo sních počuť klasicky brum ale keď ich pripojím do PC zvukovky tak ten brum sa premení na akési "50Hz praskanie". Ono to počuť iba keď je hlasitosť na monitoroch v polovici a viac.
Keďže je to moja prvá skúsenosť s monitormi tak sa chcem spýtať či je problém v mojom provizórnom riešení ( to je 3,5mm jack s ktorého lezú dva tienené vodiče do dvoch 6mm jackov, tie dva vedú do monitorov) alebo je niekde inde problém?

Druhá vec je trochu taká blbosť ale zaujíma ma či sa bežne štúdiové monitory ladia tak nízko ako tieto ktoré sú ladené na 36Hz. Díky smile .

Re: Výber štúdiových monitorov k PC

Ahoj
No máš tam klasickou zemní smyčku,proto ti to brumí.No a těch 36 Hz ber s hoodně velkou rezervou,výrobce to udává pro pokles 10dB.
Myslím že se nevyhneš klasickému oddělovacimu trafku.

(upravil longi 2. 10. 2011 15:02)

Re: Výber štúdiových monitorov k PC

Bubu1 ale tých 36Hz hrajú najvýraznejšie a aj najnižšiu výchilku má vtedy membrána.
Ďalej ma napadá či sa nedá použiť akýsi Digital/Analog konvertor ktorý by som pripojil na optický výstup na zvukovke. Robí sa také dačo ?

Re: Výber štúdiových monitorov k PC

Ahoj
Ten oddělovák jsem viděl někde za cca.150Kč.Ale musíš hledat.No a ten převodník zkráceně DAC stojí podle kvality,za slušné zařízení tak 10K.Což už je myslím pro tebe mimo.Viděl jsem myslím něco i za  1500Kč ale kvalita nevím.Tady na vebu je o dacech celkem rozsáhlé vlákno tak si počti.

Re: Výber štúdiových monitorov k PC

Asi začnem veriť na nadprirodzené veci a UFO  big_smile
Predchvíľou som si ich zapol že si idem čo to vypočuť, dal som ich hlasnejšie a brum nikde. Tak som ich skúsil pripojiť na iný zdroj signálu a to isté. Nič som s nimi nerobil, sú presne tak isto zapojené ako včera. Vôbec nechápem čo to má znamenať ale som rád smile
Tak Vám teda ďakujem za Váš čas smile

Příspěvky [20]

  Stránky: 1

Audioweb.cz » Reprosoustavy » Výber štúdiových monitorov k PC

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£