Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 2 z 2)

Audioweb.cz » Koutek pro začátečníky » Měnič 12/230V 50Hz se sinusovým průběhem

  Stránky: ««« 1 2

RSS

Příspěvky [21 až 33 z 33]

Re: Měnič 12/230V 50Hz se sinusovým průběhem

PC žere v nejvyšší zátěži 620W, při běžném hraní to nejde přes 350W...takže tady bych problém neviděl a je snad moje věc, kolik mi PC žere. Taky kdo říkal, že budu tahat ze solarni elektrarny 12V? Z panelu pujde kolem 50V, ktere se DC-DC měniče přetransformuji na 12V, ktere bude nabijet baterie.

Re: Měnič 12/230V 50Hz se sinusovým průběhem

No tak bych tam dal baterky na 48V a měnič z 48 V na 230 V. Tak vyjde lepší účinnost a asi i cena.

Re: Měnič 12/230V 50Hz se sinusovým průběhem

Těch 50V tam nebude stabilně, potřebuji, aby to nabíjelo i při nejnižší osvitu, kdy panely dají asi 20V.

Re: Měnič 12/230V 50Hz se sinusovým průběhem

Pak by to chtělo alespoň baterku na 24 V. Těch 12 V je dost nevýhodný.

Re: Měnič 12/230V 50Hz se sinusovým průběhem

Chceš použít DC-DC měnič na nabíjení baterek .... Jestli tam nebudeš mít hlídání nabíjecího proudu, napětí baterek, kontrolu vybíjecího proudu, odpojení baterek od zátěže při poklesu napětí pod určitou hodnotu, tak ti baterky za chvíli odejdou. Na to se dělají pro solární minielektrárny krabičky řízené mikroprocesorem.
Nevím, kde to chceš používat a kolik příkonu tam máš k dispozici, ale počítej s tím, že ze 100Wp panelu dostaneš při optimistických předpokladech pouze během 3 letních měsíců (červen-srpen) za den energii maximálně 400Wh a kolem vánoc jen asi 20Wh.

Re: Měnič 12/230V 50Hz se sinusovým průběhem

Promín ale, kdysi jsem šlyšel pojem kterému jsem moc nerozuměl ale ted jsem ho pochopil a je jasnej. VYMYSLIS OHEJBák na ROVNňáK"" tz. z 50v => 12=>230=>12V,5V,3,3V! . jakou tohle může mít efektivitu a smysl? ovšem je to tvoje zaležitost. ale zamysli se či by to nešlo jinak. Dekl na kompu ma  2 šroubky a zdroj další čtyři. Řešení tveho problému oklikou je víc než drahé,složité a zpátečnické.:mad:

levnější bude činská elektrocentrála na 2kw než panely více jak za 70 tisíc korun + přišlušenství. a konečně léto:D

(upravil Dohnalik 25. 8. 2011 21:58)

Re: Měnič 12/230V 50Hz se sinusovým průběhem

Několikrát jsem říkal, ŽE DO PC NEBUDU ZASAHOVAT A ZDROJ NEBUDU VANDAVAT! Taky ono měnič na 230V má i více využití, než jen živení kompu...

BTW: Věř mi, že vím kolik má PC šroubků, dělám do toho oboru už docela dlouho.

2hippo: neboj, tohle mám pořešené. MCU bude vyhodnocovat MPP a podle toho bude řídit vše ostatní.

Re: Měnič 12/230V 50Hz se sinusovým průběhem

> ViperKing, Hippo007 

tohle nema smysl, ja uz to taky zkousel, nechme ho aplikovat prislovi "chybama se clovek uci" do praxe, ono to nekdy pro budouci profesni vyvoj nemusi byt ani na skodu..  lol

(upravil hranatybraska 25. 8. 2011 22:45)

Re: Měnič 12/230V 50Hz se sinusovým průběhem

Dohnalik: tak spoj cca 8ks panelů do série a můžeš komp napájet stejnosměrem přímo do síťového přívodu lol

Web

Re: Měnič 12/230V 50Hz se sinusovým průběhem

Zaleze slunko a jsem v ****

Re: Měnič 12/230V 50Hz se sinusovým průběhem

co se týká požadavku na sinus, opravoval jsem čínský měnič 24/230 - 1000VA ,  na vstupu  4 paraelní kaskády polovičního Hmustku,  4 "pc"  trafíčka - todle dělalo z  24V  270V DC , za tím byly  paraelně 2 Hmosty , který z toho dělali  240V / 50Hz obdelniky ,  proč o tom ale píšu, de o to že podobné by šlo udělat jen s tím rozdílem, že h most by byl řízen signálem PWM ,  komparátor kde by do jednoho vstupu šel trojuhelnik 5kHz a do druhého vstupu sinus 50Hz, výstupní signál by se posílil a spínal Hmost z fetů, za tím nějaká tozumná LC propust ...

" Vědět a znát to každý by chtěl, ale učit se nechce ... "

Web

(upravil zuki 3. 9. 2011 19:06)

Re: Měnič 12/230V 50Hz se sinusovým průběhem

Millano: Proč 5kHz, když dnešní polovodiče spínají bez problémů desítky kHz až jednotky MHz... možná někomu 5kHz hezky piští, mě teda ne...
Jinak se to tu už opakuje, mimo jiné už od mého př. #2 odstavec 3)....

Re: Měnič 12/230V 50Hz se sinusovým průběhem

Pro tvé info. FV panel se dostane na své provozní napětí při cca 10% osvitu, pak se napětí ustálí (vandruje o cca 5V) a mění se proud. Na svůj max výkon se dostane v běžném provozu tak k 85% pár hodin v pár dnech v roce. Jestliže chceš reálně provozovat počítač s odběrem 350W z baterií, potřebuješ min 1500Wpp.

Příspěvky [21 až 33 z 33]

  Stránky: ««« 1 2

Audioweb.cz » Koutek pro začátečníky » Měnič 12/230V 50Hz se sinusovým průběhem

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£