Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » Bass kombo 30W s TDA2030A + korekce low/mid/high

  Stránky: 1

RSS

Příspěvky [15]

Téma: Bass kombo 30W s TDA2030A + korekce low/mid/high

Dobrý den. Rád bych poprosil o radu jak opravit jeden zesik. Napájení funguje, repro taky. Repro maličko brumí (normální brum = kombo je made in china:-) ) Při zapojení kytary do komba nic nehraje.. Zesilovač jede jestě přes korekce (3 pásma). Věděl by někdo kde by mohl být problém? Nemůžu najít schéma zařízení (výroba koncem 2010-ale bez záruky), případně mohu DPS vyfotit..

Re: Bass kombo 30W s TDA2030A + korekce low/mid/high

Jestli tam nebude něco přerušeného, nebo nějaká špatná součástka.

Web

Re: Bass kombo 30W s TDA2030A + korekce low/mid/high

smile Hmm.. díky

Re: Bass kombo 30W s TDA2030A + korekce low/mid/high

Prostě najdi vadu a odstraň, v čem je problém ?

Web

Re: Bass kombo 30W s TDA2030A + korekce low/mid/high

big_smile TDAčko a on je v koncích

Ještě jedna rada: Z korekcí odpoj koncák a zkus jestli sou v pohodě korekce ...

Web

Re: Bass kombo 30W s TDA2030A + korekce low/mid/high

Tech 30W z TDA2030 bych chtěl vidět. Leda tak dvě do můstku a na 8 ohmů a stejně to bude mít otřesný zvuk. Kup si v GMku TDAčka a čekej, kdy to shoří zase. Proč kurva kupujete takové zmrdy? Jestli ti můžu poradit, místo TDA2030 tam dej TDA2050, ale z EZK. Ty by mohly vydržet dýl.

Web

Re: Bass kombo 30W s TDA2030A + korekce low/mid/high

(alebo rovno LM1875, tie majú na rozdiel od 20x0 ja pekný zvuk)

Web

(upravil right13 9. 2. 2011 12:56)

Re: Bass kombo 30W s TDA2030A + korekce low/mid/high

alebo LM675 smile

Web

Re: Bass kombo 30W s TDA2030A + korekce low/mid/high

Co to je vůbec za kombo?

Re: Bass kombo 30W s TDA2030A + korekce low/mid/high

kámoš měl u komba TDA7294 a hrálo mu to celkem fajně, jak přidal volume nad pulku tak se z TDA stal generátor kouře, takové komba použít asi fakt na doma

(upravil e-man 15. 6. 2011 15:53)

Re: Bass kombo 30W s TDA2030A + korekce low/mid/high

Holt rákos hoří jak sviňa lol ale je tak levnej mad zkus značkové součástky cool

(upravil Johny_Hard 16. 6. 2011 9:28)

Re: Bass kombo 30W s TDA2030A + korekce low/mid/high

takové komba by se měly zakazovat co obsahují TDA a nějaké LM, při přebuzení z toho bude dobrá hirošima, to kombo bych hodil do nebezpečného odpadu

Re: Bass kombo 30W s TDA2030A + korekce low/mid/high

Johny_Hard: Moc by ses divil, kolik kombíček - a teď pozor - BASOVÝCH! obsahuje TDA2030! Já jako nechápu ty výrobce, kteří dělají baskytarová komba pro domácí cvičení, jsou osazena šmejdovskými, ale fakt šmejdovskými reproduktory 6,5" a některá 8" a vůbec se jako baskytarová nechovají. Maximálně na doma jako kytarová bez zkreslení "clear". To kdejaká minivěžička s reprobedýnkami podobných rozměrů zvládne ty basy daleko líp než kombo určené k "domácímu cvičení" z nabídky věhlasných firem. Prostě basové kombo musí aspoň trochu basovat! Aspoň trochu! Věřím tomu, že tam ten dotyčný - Wiki - to TDA2030 má. A taky co jiného - z hlediska výrobců, kteří se k výše uvedeným krokům neštítí vedle těch ubohých repruktorů a korekcí zvuku - dát? Přitom mnohá kombíčka vzhledem ke svým rozměrům poskytují i jakž takž slušný objem k tomu, aby to hrálo. Bohužel basově to nehraje ani náhodou.

Re: Bass kombo 30W s TDA2030A + korekce low/mid/high

jik: pokud člověk neni hluchy doslova, tak elektrickou basovou kytaru by měl slyšet doma bez problému, hrál jsem na ni několikrát, když jsem na počítači na nízkou hlasitost pustil muziku, tak basovka hrála a šla slyšet bez problému, na doma to je tak jedno jestli hraju bez komba nebo s kombem, ale určitě bych nehrál přes TDAxxxx, každý ví, že basa je na jiných frekvencích než kytara, je na nízkých frekvencích a potřebuje víc slyšet a potřebuje člověku dodat do uší tvrdší zvuk, basa potřebuje jít cítit, at už z 10 palcového nebo 17 palcového repráku, ale člověk ji potřebuje cítit, když BASA tak nešetřit na parametrech zesiovače a TDA poslat do PIxE a nahradit třeba tranzistorem aspon, tohle je můj názor a to jsem kytarista

(upravil sinclair 5. 9. 2011 5:32)

Re: Bass kombo 30W s TDA2030A + korekce low/mid/high

Já osobně, být baskytaristou, postavím si zesilovač s TDA2050, posílený výkonovými tranzistory, třeba BD911/912, nebo ještě lépe TIP32C/TIP33C, napájet to napětím okolo +/-23V, tak z toho vylítne 50W/4ohm jenom to hvízdne. No a jako reproduktor bych použil buď ARO7904, nebo klidně neupravený ARO711, který snese neuvěřitelné věci. Na cvičení doma naprosto ideální sestava, reproduktor by měl mít otevřenou zadní stěnu a vnitřní objem bedny okolo 40-50L.Jeden takový aparát jsemm stavěl, akorát místo popisovaného zesilovače jsem tenkrát použil TDA1514A, který se ale bohužel už nevyrábí. Je to naprosto klidný, bezproblémový šváb, napájel jsem jen doporučenými maximálními 2x30V a ten šváb měl tu výhodu, že když přepálíte napájení, tak neodejde, ale prostě se zamutuje a dělá mrtvýho brouka. Doporučil bych postavit si konstrukci, která kdysi vyšla v KTE a je taktéž bezproblémová.
http://sweb.cz/servisdok/75W.pdf  to je vynikající modul, opatřený ochranami. Dá se samozřejmě vytunit tím, že tam nepoužijete TDA2030, ale TDA2050, případně LM1875. Pak se dá celý modul napájet napětím okolo 2x24V a v té konfiguraci, jak ho vidíte, je schopen dávat až 120W/4ohm. Čili pro reproduktor ARO7904 tak akorát na rozbití skleniček na poličce. Sám jsem tento modul zkoušel s TDA2050 koupený v ERA Components a byl to nářez. Tranzistory TIP35C/36C jsem koupil v EZK, bezproblémové. Dal bych si pozor na BD249C/250C, protože mateřská firma, tedy STM už je nevyrábí a k dostání jsou jenom exempláře označené logem JB, což je logo firmy Power Innovations a já s nimi nemám dobré zkušenosti.

Daruju někomu, kdo si ho opraví, reproduktor CELESTION G75-100. Má přerušenou kmitačku a myslím, že Roman Štěrba /firma ROLAY ve Valašském Meziříčí bude ochoten za nějaké čtyři stovky ten reproduktor opravit. Je mi líto ho vyhodit, protože je to Celestion a vyslovená kytarová 12".

Web

Příspěvky [15]

  Stránky: 1

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » Bass kombo 30W s TDA2030A + korekce low/mid/high

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£