Téma: Výměna NE5532 za LME49720

Čau, chci se zeptat, jak by se choval operák LME49720 v obvodu, který byl původně tvořený pro NE5532 (viz. obrázek).
Byly by potřeba udělat nějaké změny v součástkách, případně v zapojení ? Díky

http://img189.imageshack.us/img189/2505/2201rsd.jpg

(upravil Kovas 12. 8. 2011 13:39)

Re: Výměna NE5532 za LME49720

NE5532 je dnes poměrný standart, hraje slušně. Nejsem si jist, zda-li v tomto zapojení by tato změna měla dostatečný přínos. LME49720 se  hůře shání, nemluvě o tom, že není za hubičku.

Re: Výměna NE5532 za LME49720

Pošli mi to na mail, v práci nemohu na image šmak. mrknu na to. A nějaký LME bych možná měl k prodeji.

Web

Re: Výměna NE5532 za LME49720

Peníze nejsou zrovna tou zásadní věcí. Za luxus se platí a já si ho občas rád dopřeju wink

To opamp: máš to v mailu.

Jinak, nemáte i vy ostatní nějaké schéma, vhodné pro tento OZ, popř. něco univerzálního k laborování s jinými typy ? Nebo se mám držet jen doporučeného zapojení z datasheetu ?

(upravil Hordek 28. 6. 2014 12:29)

Re: Výměna NE5532 za LME49720

.

Re: Výměna NE5532 za LME49720

Myslím že to bude fungovat v pohodě. Ale s LME nemám kdejak skvělé zkušenosti - rozhodně lepší než 5532 ale za tu cenu no nevím. OPA2132 mi přijdou uchometricky v poměru cena/zvuk lepší. Další variantou je AD8512 který taky nestojí moc a je proti 5532 o pořádný kus dál smile

Re: Výměna NE5532 za LME49720

Konkrétně v tomto obvodu - RSD4132 - je to úplně u prdele, co tam bude, hlavně tam odsuď vyhoďit to TLko, protože jestli v tomto korekčáku něco kurví zvuk, tak je to to TLko.
Je to všechno píčou ke zdi - v jednom crossoveru, stavěném asi v roce 1987, byly TLka od Signeticsu, propašované po kapsách cestou z Mnichova.
Přehodil jsem je zkušebně za TI a zhrozil jsem se, co že to z toho leze.
Takže oni podle mě ty šváby začali kurvit, protože i v Pavlově DPX223 dodnes mám TL071 Signetics, koupené defacto v tom samém krámě-u Conrada a hraje to perfektně. Kdoví, co by se stalo, kdybych tam dal TL-ka od TI, koupené v TME, GME nebo GESu. Pokoušet to nebudu a cpát do toho prachy taky ne, stačí mi, že mám tyčku od každého typu /071, 072, 074/ koupené v Rystonu, NE-čka se suffixem AP hrají taky hezky a jsou laciné, to je tím, že musíte vzít v Rystonu nejméně pět tyček NE a pak dostanete i APčka.
Chraň Vás pánbůh kupovat takové obvody, jako LME49720 a podobné drahé kusy v TME. Nasrali mě tam už třikrát a počtvrté už jim to nedovolím...Poprvé s 2SK170, ty tak šuměly, že šly do kýblu všecky, podruhé s "obyčejnými" OP07 a potřetí s "japonskýma" .tranzistorama, je to banda polských dacanů. Co je mi platné, že je to tady na druhý den /to je i Ecom, mimochodem/, když je to materiál na hovno, leda tak na bastlení....

Web

(upravil JeF111 23. 8. 2011 11:02)

Re: Výměna NE5532 za LME49720

Ohledně TME bohužel musím konstatovat to samé jako Sinclair sad Dokonce i AME / ASWO už dodává čínské pajcy - konkrétně zkušenost s gramo hroty Shure. Ty 2SK170 jsem kupoval v TME kdysi na actidamp a jsou v pohodě, je to ale už asi 6 let. LMEčko z GESu mi kmitalo jak zblázněný skoro všude, origoš sampl byl v pohodě. Ale i tak, za ty prachy není o co stát.
Sběrový dvůr se stává stále zajímavějším místem k nákupu matroše, ale brát jen věci staré 10 a víc let lol

(upravil sinclair 25. 8. 2011 14:12)

Re: Výměna NE5532 za LME49720

S těmihle operáky nemám moc zkušeností, sázím na osvědčenou klasiku NE5532/5534/LM833/MJM4580DD, ze zkušeností kolegů ale vím, že nejsou moc vhodné pro gain 1, tzn. sledovače a vůbec obvody s nízkým ziskem.  Já je nekupuju, protože vysolit takový prachy u Farnella, abych měl jistotu, že nejde o pajc, se mi moc nechce. Ostatně co se týče zvuku /měl jsem doma pár originálnívh samplů/ se LME nijak dtamaticky neliší od NE5534AP. co se týče šumu, jsou na tom oba obvody do gainu cca 10 zcela stejně. Já vím, šířka pásma atd., ale opravdu nehodlám solit šílený prachy Farnellovi, zvlášť když jsou na tom oba poovnávané obvody velmi podobně. Jiné kafe jsou třeba OPA134 nebo OPA2134, ale cenově zase jinde...Výměna NE5532 za origoš OPA2134 je dramatická změna zvuku, problém je, že tyhle obvody jsou v originále velmi drahé a tudíž se často pajcujou....

Web

(upravil Babu28 4. 9. 2011 20:37)

Re: Výměna NE5532 za LME49720

Objednal jsem nedávno LM4562 a LME49720. Nebylo to ani v Gesu, ani GME. Firma je zde na fóru zmiňovaná jako solidní , ale v objednávce se mi přimotaly 3ks LM4562, který byly šméčka čert ví odkud. Na první pohled k nerozeznání, ale pokud se přes ně párkrát přejelo prstem po vršku, nápisy na tech třech nešlo téměř přečíst ani pod lupou. Vzal jsem líh a odmastil jsem u všech povrch. Na originálech šlo krásně přečíst značení a logo bylo krásně vidět, kromě těch pajců. Ty tři kusy sice měly na chlup stejný pouzdro, ale když jsem je dal do patic byly tam dost velký rozdíly. Oproti originálu byly uřvaný a bez detailu na výškách. Když jsem se je snažil prozkoumat, všiml jsem si, že logo N-Semiconduktor mělo jinné ocásky. V polovině loga hnedka tenký a víc roztažený do stran. Za značkou bylo označení, které by sice mohlo odpovídat značení originálu, mělo šest pozic, ale ostatní originály měly osmimístný kód. 450.- bylo v....! Ještě že ten zbytek byl OK.