Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


Audioweb.cz » Ostatní technika » po pripojení plazma-HTPC nejde zvuk

  Stránky: 1

RSS

Příspěvky [9]

Téma: po pripojení plazma-HTPC nejde zvuk

Zdravím všetkých. Mám jeden problém a potreboval by som radu. Kúpil som si do domáceho kina ku HTPC plazmový TV, ale po pripojení cez HDMI mi pc presmerovalo zvuk cez HDMI do telky a zvuková karta je hluchá. Integrovanú zvukovú kartu mám v biose vypnutú a Audiotrak prodigy 7.1 hifi prestala po pripojení isť, nejde ani zvuk zapnutia-vypnutia pc (muziku počúvam cez foobar v asiu). Systém je XP. V ovládacích paneloch som skúsil vypnúť ATI HDMI audio ale nič.
Ďakujem za každú radu.

Re: po pripojení plazma-HTPC nejde zvuk

Nikto nemal podobný problém? Zvuk na plazme ide ale zo zvukovky nie.

Re: po pripojení plazma-HTPC nejde zvuk

Dvě zvukovky jsou možné až u Win7. Vypni v biosu NB Azalia a nepůjde ti zvuk z HDMI,pak by měl chodit zvuk ze zvukovky. Obojí zaráz nelze-toto lze až ve win7.

Re: po pripojení plazma-HTPC nejde zvuk

Nechcem aby mi išli 2 zvukovky, na plazme chcem len obraz. V biose mám vypnutu integrovanu zvukovku už dávno, odkedy mám novú zvukovku. Ináč doska je GIGABYTE MA785GT-UD3H.

(upravil DJ_Rix 23. 8. 2011 19:07)

Re: po pripojení plazma-HTPC nejde zvuk

Opakuju: Vypni i položku NB Azalia,nebo jak se to přesně jmenuje. Je to mimo integrovanou zvukovku.

EDIT: Zajímavý je,že ani v manuálu k mojí desce to nevidím,ale vím že to tam je. Musel bych se podívat,bylo to někde kolem nastavení northbridge,byla tam myslím položka spread spectrum a druhá byla právě zapnutí/vypnutí zvukovky v integrované grafice,ta položka onboard audio je od čipu realtek,kterej je jinde na desce. Mě právě audio přes HDMI nešlo,řešil jsem proč a bylo to tímhle.

Re: po pripojení plazma-HTPC nejde zvuk

Díky moc, dúfam že to pomôže. Zajtra to vyskúšam, som v práci.

Re: po pripojení plazma-HTPC nejde zvuk

a nemáš prostě jen ve woknech zvolenej digitální výstup místo reproduktorů?

Web

(upravil marecek1984 23. 8. 2011 21:26)

Re: po pripojení plazma-HTPC nejde zvuk

Nie, práveže ako zvukový výstup je tá moja karta tak ako predtým. Ono sa to preplo sa to samo po pripojení TV. Dokonca ani po opatovnom pripojeni LCD monitorra cez DVI výstup zvuk nešiel (ani po reštarte). Zvukovka sa tvárila úplne v poriadku, len nehrala. Po spusteni foobaru s resemplingom cez asio nešli spustiť skladby. Teraz idem privizórne káblom z DVI na HDMI a je to v podstate dobré, ale chcel by som využiť kvalit HDMI výstupu, ibaže bez zvuku.

Re: po pripojení plazma-HTPC nejde zvuk

DJ_Rix: díky chlape, už to ide, plazma je ticho smile Musel som v biose aktivovať rozšírené nastavenia (ctrl+F1) a až tak som našiel NB azalia.

Příspěvky [9]

  Stránky: 1

Audioweb.cz » Ostatní technika » po pripojení plazma-HTPC nejde zvuk

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£