Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 1 z 2)

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » zesilovač na krmení subáku

  Stránky: 1 2 »»»

RSS

Příspěvky [1 až 20 z 30]

Téma: zesilovač na krmení subáku

Zdravim všechny, před pár dny sem dokončil práce na mém homemade subáku, osadil sem ho dvema 100W 15", každý s impedancí 8ohm zapojenými paraelně. Výsledna impedance sou tedy 4ohmy .

Můj problém spočívá v nedostatku financí na profesionální zesilovač, oběhl už sem pár bazarů a prošel spousty webů, ale bezůspěšně, nic za rozumnou cenu sem nenašel.

Vlastnim směšovací/mixážni pult, takže by mi teoreticky měl stačit pouze koncák, mám pravdu? Našel sem pár stavebnic, ale ty sou buď přehnaně drahé, nebo příliš náročné na sestrojení, spokojím se i s něčím z druhé ruky.

Sem studentem střední školy, takže celkové náklady by neměli přesáhnout rekněmě 2000 Kč, ale čím méně tím líp.

Za každou pomoc díky smile

Elflover

(upravil sinclair 18. 8. 2011 14:18)

Re: zesilovač na krmení subáku

1. Píšeš jako prase, na studenta, který právě dokončil studium střední školy a úspěšně to završil maturitou píšeš opravdu jak debil.

2. Za dva tisíce korun nekoupíš ani v bazaru toroidní transformátor, který by dokázal napájet zesilovač dejme tomu 500-800WW a dvě 15".

3. Za tyhle peníze se budeš muset poohlédnout po značkách, jako je Omnitronic, McCrypt, DAS, American Audio, RH Sound, Mison, QSA a podobné,
    upozorňuju, že všechno bude jeté, řádně ojeté a některé kusy mohou být i poškozené - za dva tisíce korun dneska nekoupíš ani jeté kolo, na kterém by     
    se dalo někam dojet, natož tak poloprofesionální koncový zesilovač s výkonem cca 300-400W na kanál.

    Na tomto threadu je poměrně dobře vidět, jak mají -náctiletí poškozený žebříček hodnot a nemají ani nejmenší ponětí o tom, co se z tohoto oboru /ale
    nejen z tohoto/ dá za tyto peníze koupit.

Web

Re: zesilovač na krmení subáku

Musím souhlasit se Sinclairem...

Jinak by mě docela zajímaly ty 100W 15". Copak je to za repráky? Určitě jsou to subbasy?

(upravil Johny_Hard 18. 8. 2011 14:49)

Re: zesilovač na krmení subáku

Elflover : máš pravdu potřebuješ koncový zesák big_smile akorád kámoši co měli po škole byli schopni zapojit předzesilovač za koncový stupen, jestli studuješ na střední obor elektro a umiš pájet a poznáš rezistor,kondenzátor a tranzistor tak by neměl být problém, vzít dokumentaci,dps,součástky atd a udělat si svuj zesák, kdyžtak napiš jaký máš mix a repráky,jestli to máš nějaké levné záležitosti tak to ani zesák nedělej,to se nevyplatí dělat si nějakou aparaturu, a za 2 litry si mužeš kupit tak zesák o výkonu 2x 1000W čínských big_smile radši si udělej někde brigádu a kup si něco pořádného smile a hlavně nekupuj integráčový zesák něco jak TDAxxxx, udělej si radši silnější tranzistor 2x100-2x200W,kery budeš využívat do požadované míry,a kromě ohmu a watu se dívej na jiné vlastnosti zesilovače smile a to už ti asi nemusim jako středoškolákovi říkat jaké, ale pokud chceš ten subák doslova krmit tak za ty 2 litry to asi nepujde smile

Re: zesilovač na krmení subáku

Souhlasím. Co to ale asi bude za 15" s výkonem 100W? McFun?

Web

Re: zesilovač na krmení subáku

Milan: jestli to bude levná záležist z číny nebo někde z tamtěch zemí tak na 50W ten reprák mu bude hrát nahovno co myslíš ??

Re: zesilovač na krmení subáku

Jestli máš zájem, tak tu mám k dispozici postavenej zesilovač z dvou modulů AUJ 637 http://www.aldax.cz/index.php?tab=3& … how=auj637

Kdysi jsem to stavěl ale nedostavěl, chybí tomu akorát přední panel a doporučil bych ti vyměnit elity ve zdroji, můžu ti je k tomu dodat. Má to dodělanou ochranu proti ss výtupu a opožděné připojení reprosoustav. Na chladiče foukaj dva větráky, rozměr na šířku je 480mm. Kdyby si měl zájem, můžu poslat fotky a dohodnout se. Neni moc rychlej (SR), takže se spíš hodí jen na suby -> Odborníci, ať mě opraví jestli se pletu.

Re: zesilovač na krmení subáku

sinclair: Promiňte citaci, ale super příspěvek. Čekal jsem kdo odpoví a jak... super:)

(upravil Elflover 18. 8. 2011 21:58)

Re: zesilovač na krmení subáku

zprvu se chci omluvit, spletl jsem to .. repráky samozřejmě nejsou 15" ale 15cm průměr membrány. Oba sou značky DHD v prvotřídním stavu. Bude fungovat jako pomoc doma a privátních párty, převážně na tekno, takže o zkreslení a kvalitu až tolik nejde.
Vlastním směšovač Voice Systems M802-FX a na akcích máme něco vyrobené od kámoše co se tím živí, ale co ..to ti teď neřeknu. Ve škole studuji programování, takže nějaké ty zkušenosti mám, a audio mě baví už od mala smile

sinclair: opravdu nevím zda jste můj příspěvek četl, ale přečtěte si ho znova, psal sem že jsem studentem střední školy, to znamená, že stále studuji:) čeština opravdu není můj obor, nejspíš mojí vrozenou vadou. Také jsem psal že mam dva stovatové reproduktory, tudíž trafo na napájení 500-800W nepotřebuji. Z názvu threadu se dá také odvodit, že zasilovač je na subwoofer, stačí mi tedy pouze jeden kanál s výkonem 150-200W. Navíc sem psal, že mi stačí stavebnice, nevím kde jste vzal že potřebuji profesionální zesilovač.

Nevidím žádný smysl vašeho dalšího texu a nebudu na něj reagovat, neznáte mě nesuďte a jak je vidět neznáte ani generaci náctiletých:)

PS: S kolama Vás také zklamu, bydlím naproti prodejně a půjčovně kol a řeknu Vám že by jste k nám měl brzy zavítat, určitě si vyberete, my v Praze máme levno smile

Re: zesilovač na krmení subáku

Poslechni Ty idiote, studente střední nejspíš elektrotechnické školy. Běžné zesilovače v AB třídě mají účinnost cca 50%, takže pokud máš dva stowattové reproduktory, potřebuješ dvěstěwattový zesilovač a při účinnosti běžných zesilovačů cca 50% potřebuješ na napájení takového zesilovače nejméně 400VA transformátor. Kdybys dobře poslouchal při výuce, věděl bys to - takhle víš velkej prd.
Bohužel, podle předchozího tvého textu víš absolutní hovno, tak mi není vůbec jasný, jak bys asi chtěl skládat stavebnici 400W zesilovače, ať už koupenou od kohokoliv.
Není ti jasná ani taková kravina, jako je dimenzování síťového transformátoru pro zesilovač a to bys jej chtěl skládat...Dobře ti radím, poohlédni se po Aukru, bazarech apod. a kup si hotovou věc, protože ve tvém případě je zakoupení jakékoliv stavebnice rovno přímému vsypu peněz do kanálu....
Co si na mě otvíráš držku, když jsi blbej jak tágo?

Web

(upravil Elflover 19. 8. 2011 3:06)

Re: zesilovač na krmení subáku

Podle vyjadřováni o moc chytřejší nejsi ty choleriku smile Studentem elektrotechniky nejsem, jsem studentem IT v oboru programování a o své oborové zkušenosti si starost nedělám...  tebe doma nenaučili že si máš sprostá slova nechat pro sebe co? já tady na ně zvědavej nejsem tak psss, přišel sem pro radu né číst ty tvoje nesmyslný výmysly a blekoty ... jestli nemáš co víc říct k tématu tak už tenhle thread nech za hlavou, zbytečně by ti lezla žilka. smile

PS: poslal sem ti mejla Rimmere, po něčem takovým sem koukal

Re: zesilovač na krmení subáku

Elflover: dva 15cm repráky na "párty" a ještě k tomu tekno? Být tebou, tak na to velmi rychle zapomenu, protože s tím skoro nic neuhraješ. Teda pokud tím nebudeš zvučit místnost 3x3m, tam by to na nějaký bordel stačilo.

(upravil Johny_Hard 19. 8. 2011 11:38)

Re: zesilovač na krmení subáku

Elflover : jestli máš tak 15cm průměr tak to máš tak na doma to neni ani 8 palců typuju, průměr 15 palcového repráku je aspon 380 mm, tak s tim moc neuspěješ u toho tvého tekna, a jestli ti nejde až tak o kvalitu a zkrelsení tak si vem staré rádio, tam bude reprák i zesák,napoj na tom mix a třeba ti to bude hrát líp lol a ta značka DHD znamená u toho tvojeho Dohromady Ho*** Dá lol

Re: zesilovač na krmení subáku

15 cm "basáky" jsou na požadovaný účel opravdu naprosto nevhodné. Navíc pochybné značky. Těch 100W co je na nich napsáno nemusí až tak moc odpovídat realitě. Pokud k nim zapojíš zesilovač, schopen opravdu dodat poctivých trvalých 100W, což ten od Rimmera zcela určitě je, upečeš je během druhé skladby.

Web

Re: zesilovač na krmení subáku

Asi sem špatně popsal párty, tou myslím 10-15 lidí v uzavřených prostoráh a tohle je jen jako zhutňovač toho co máme, připojil sem na něj zatím 90W zasík z domácího kina a opravdu to zní moc pěkně. Repráčky sou od zběratele co se jich zbavoval za 150korun, a bednu sem si postavil, pořád nechápu ten negativní přístup lidí tady na fóru, zatím mi z Vás nikdo nepomohl jen rejpete. DHD je americká značka, tuším autoaudia. Pokud se upečou narvu tam jiný z poliček.

Re: zesilovač na krmení subáku

Elflover:
kam nemuže čert tam postaví značku od autorádií, ještě by mě zajímal ten zesík z domácího kina :-p těch 90W myslíš jeden kanál nebo 6x15W hmm ???jestli to máš z receíííveru to bych možná bral,ale asi těžko bude domáci kino kere má 90W na kanále, jestli to máš od činanu tak to bude tak 9W zesilovač, my se ti snažíme pomoct dobrýma radama (já tedy moc neee ale ostatní jooo), a jestli z těch 10-15 lidi neni nikdo hluchy tak voe ti budou stačit slušné bedničky od kompu, já tekno atd takový styl nepslouchám,ale pochybuju že na techno se používají 15cm repráčky takové prdítka,jestli chceš něco pořádného tak aspon 10-12 palcové repráky basáky a k tomu zesilovač 100-200W, zesilovač tim mylsim jako už zesilovač a nějaké faty činské,spousta lidí nerozumí snačkám a elektronice a furt mi dokola tvrdí semtam někdo že má v autě 1kW autorádio a domáxí kino 5x1kW, samozřejmě nehled vždycky na cenu a na waty, ale pokud máš v kapse 2 litry tak si kup telefon s MP3 a bedničky ke kompu a bude ti to stačit smile jinak za 2000 nevim jak ti jinak poradit smile

Re: zesilovač na krmení subáku

Elflover = jasně všecičko hraje suprově bednu máš taky vypočítanou co ? jinak repráčky od sběratele to bude pecka za 150 big_smile

EsoRimmer = za kolik bys pustil ty 2 AUJ sháním 2 díky za odpověď

Re: zesilovač na krmení subáku

Bednu sem odhadl podle netu, no pán rozprodával sbírku a povedlo se mi zachránit pár kousku různých repro, zesilovač je vyndanej z aktivního subáče. Nevim jestli každej z Vás vlastní kilowatové aparatůry, ale my se u půl kilowaty v baráku bavíme moc pěkně smile

Re: zesilovač na krmení subáku

Prosímtě ty máš 2000 kč, představy uplně z jinýho světa a máš půl čínské kilowatty doma ? chci vidět big_smile:D:D pošli fotku,..

Re: zesilovač na krmení subáku

Elflover :ty místo elflover by si měl mít místo elf jméno ALF, jestli ses díval cca před 12-15 lety na seriály tak to byl mimozemštan, a jestli se ty bavíš doma u výkonu 0.5kW tak v normálu to bude asi 15W při požáru, jestli to je tak jak říkáš pul kilowat tak jestli víš co je to osciloskop,multimetr,generátor signálu tak si spočítej výstupní výkon při jmenovité zátěži, a kdyžtak si přečti trochu teorie o zesilovačích a reprobednách, najdi si vhodnou značku, našetři pár klacků at si mužeš kupit pořádný zesák a bednu smile a podle tebe jestli ty se bavíš doma pulkilovat domácího kina tak mi ho někdy puč já pujdu zvučit smile

Příspěvky [1 až 20 z 30]

  Stránky: 1 2 »»»

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » zesilovač na krmení subáku

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£