Re: Sporák - vypínač před ním

Přesně tak.Ten púvodní hliník bude taženej nahoru.Jinak to ani udělat nemúžeš,pokud chceš mít obklad bez krabice či vypínače.Jestli tomu pořád nerozumíš,tak ti to nakreslím:)

Re: Sporák - vypínač před ním

... a pokud nemá kuchyň "rozbombardovanou", nebo nemůže mít či nechce?

Dotaz zněl urgentně. Pochybuji, že jik čekal, až si to zde vyjasníme. Pokud se sem vrátí, moc by mě zajímalo, jak to nakonec provedl. Sekání nebo frézování do panelu, jakož i sekání či vykružování díry na krabičku v betonu jsou úkony "za odměnu", zvláště jsou-li z druhé strany zdi třeba koupelnové kachle.

Kreslit netřeba, MAD_BOXssův popis je názorný.

Já osobně bych krabičkou s objímkou pro pohyblivý přívod vybavil i výlez pohyblivého přívodu ze zdi. Tudíž jikově řemeslu zdar!

Re: Sporák - vypínač před ním

Takže to dopadlo takhle - viz obrázek:

https://i.postimg.cc/jW6ybc9R/1981669.jpg

Jen na okraj, ty můstky jsou dost tenké (ten slabší má 12 mm).

Takže jenom a pouze na základě tohoto fóra a Vašich příspěvků jsem celou situaci přehodnotil (ještě mimo to jsem to konzultoval s některými známými tady přes elektrikařinu, ti mě sice tak nějak schvalovali můj úmysl vypínač vynechat, ale pravda, trochu jsem je do té odpovědi, kterou jsem chtěl slyšet, tlačil).  Vypínač půjde na své místo. To bude první a provizorní krok. Druhý se bude odehrávat podle Digitinga. Půjde tam měď. Díval, jsem se, kudy vodiče vedou a nebude problém je vyměnit za měděné. To sice ne hned, teď je důležité, že celou situaci budu mít nadále na očích (teda pod krytem vypínače). Jsou tam husí krky a cesty poměrně přímé, sporák je kousek pod vypínačem..., nahoru už kachličky nejsou a možností je víc. A možná tam také dám něco vzhlednějšího, jak tady padlo, třeba nějaký ten ABB...

Takže děkuji Vám za rady a ještě jednou prohlašuji, že pro toto řešení jsem se rozhodl jenom na základě Vašich příspěvků. A teď jsem rád, že právě takhle.