(upravil hrnous 13. 8. 2011 17:28)

Re: music 70 kliďák

bez ecc je to to samé.. ale pokročil sem, ono totiž na snímacím odporu v katodách - ty sem ted projistotu nahradil jinýma 2.3R mám 50mV tj dle ohmova zákona 21mA, ALE když sériově ke snímacímu odporu hodím mA metr tak sem na ideálních 30mA ta teď babo raď smile buď su vůl já nebo měřák.. když ale měřím úbytek na 6R8 mezí zemí a snímacími odpory tak sedí i úbytek pro 60mA smile

Re: music 70 kliďák

Och...
[url=]http://craigswinejourney.files.wordpress.com/2009/08/homer_facepalm.jpg[/url]

Web

Re: music 70 kliďák

asi tak smile

Re: music 70 kliďák

Zcela bezpečně jsi měl připálené měřicí odpory v katodách, vyměň je za 2W DRÁTOVÉ odpory 1R5, mají je tuším ještě v GESu. Změř napětí na filtračním elytu 200uF/70V, který se nachází poblíž usměrňovacích diod, mělo by tam být kolem 55V, jestli není, je příslušný elyt vyschlý.

Web

Re: music 70 kliďák

odpory sem měnil na 2.3R ale efekt ten samý.. kondík pro předpětí sem taky dával nový.. odporem 30mA teče ale úbytek tomu neodpovídá..

(upravil sinclair 14. 8. 2011 14:51)

Re: music 70 kliďák

A proti čemu to předpětí koncových elektronek měříš? Jestli proti kostře, tak je to samozřejmě špatně, musíš měřit proti střednímu pájecímu bodu /na předpěťové desce jsou tři takové delší tlustší dráty a to jsou MB1, MB2 a MB3. Změř napětí na filtračním kondíku pro -Ug1, mělo by tam být přes 50V a to stejné napětí by se mělo dostávat až na desku předpětí, kde jsou ještě odpory, které zabraňují ztrátě předpětí při vadném kontaktu trimru. Neměnil jsi na té předpěťové desce odpory?? Vyhoď ty odpory 2,3R a dej tam to, co tam má být, to znamená buď navinout 1,4R nebo koupit válcový nepříliš velký dráťák na zatížení 2W s odporem 1R5. Podle schématu si vystopuj, kam až se to napětí cca 50V má dostávat a pak běž po odporech až na g1 koncových elektronek. Předpětí se nesmí měřit proti kostře, ale proti střednímu měřicímu bodu na předpěťové desce.
Kolik máš na anodách bez buzení a kolik na g2 také bez buzení? -20V je naprostá kravina, buď měříš krejčovským metrem, nebo v blbých místech. Mně se za celých třicet let nestalo, že by se to chovalo podobně, jediná závada byla vyschlý kondík 200uF/70V ve filtraci předpětí a sem tam vadné trimry. Schválně si jeden trimr vyletuj a změř, musí mít 100k +/-20% a taktéž změř ostatní odpory na předpěťové desce podle schématu. Podstatných je tam těch asi -55V proti kostře, jestli to tam není, tak je v hajzlu dioda, nebo jsi přepóloval ten kondík.
A propos, tam nemá co téct 30mA, spotřeba celého obvodu předpětí je kolem 5mA, to naznačuje, žes ten nový filtrační kondík pro předpětí přepóloval, nebo je tam jiná podobná bota.
To je kurva tak jednoduchý zesilovač, že nebýt toho vysokého napětí, spravuju to s jednou rukou v prdeli....

Web

(upravil hrnous 14. 8. 2011 18:40)

Re: music 70 kliďák

no ono už se celá situace posunula viz předchozí posty.. předpětí je NASTAVENO na -32V pro 30mA katodového proudu změřeného .. to už je v pořádku resp vypadá, že celou dobu bylo..nicméně úbytek napětí na těch odporech 2R3 tomu neodpovídá.. úbytek na 6R8, který je společný je ale 415mV a to je 61mA pro obě a to už je ok.. čudné.. ve středu jedu do brna tak pořídím ty dráťáky a uvidí se.,. Ua je 540V, Ug2 je 460V.. maximální -Ug1 je -51V.. počáteční problém totiž nebyl v tom, že by se lampy nedařilo otevřít na požadovaný kliďák ale že jsem na snímacích odporech měřil nesmysl a proto jsem dostal těch manuálových 42mV až při skoro -20V kdy byl kliďák fakticky někde o kus výš..škoda, že me nenapadlo změřit reálný proud katodou resp katodovým odporem dřív a ne jenom úbytek na něm..