(upravil mechanik 20. 7. 2011 17:59)

Téma: priame nahrávanie

Hladám program ktorý bude schopný v dobrej kvalite nahrať priamo hudbu ktoré má zvukovka na výstupe, teda ked si pustím foobar, film, video na internete a podobne... skúšal som viac menších programov ale nejak to nefungovalo, cez audacity to tiež nešlo, mám ESI juliu

dakujem

(upravil Napster050 20. 7. 2011 19:28)

Re: priame nahrávanie

moja zvukovka ma v ovladacom paneli (po dvojkliku na ikonku v spustenych programoch na pozadi) položku "What u hear".
Ked dam nahravať tento "vstup" tak nahrava všetko čo počuješ.
Nema to aj ESI Juli ?

Web

Re: priame nahrávanie

http://www.pc-help.cz/viewtopic.php?t=10594

Je to v podstatě snadné, jen nevím jak kvalitní. Ale asi to nahrává rovnou "data" protože je blbost aby to dělalo D/A A/D konverzi, i když ve světě PC je asi všechno možné.

(upravil mechanik 21. 7. 2011 23:30)

Re: priame nahrávanie

tak zase nič, v tom prvom programe to vytvorilo len prázdny zvukový súbor, v druhom nebola možnosť nahrávať z niečoho iného ako je mikrofon a mikrofonny výstup zvukovka vôbec nemám, audacit to isté... sad  našiel som na zvukovke možnosť prepojiť vstup a výstup (softvérovo) ale to tiež nepomohlo,  skúsim ešte creative zvukovku

EDIT: tak na creative je možností okrem mikrofonu asi ešte 5 takže som to tam našiel a ide to cool pri julií verím že to bude len moja neschopnosť, skúsim si prelistovať manual, ale creative má pri mne za jednoduchosť malé + cool

Re: priame nahrávanie

Právě že mám taky creative, tam to funguje. Je možné že Julia od ESI to umět nebude, matně si pamatuji že nahrávání u creative probína na HW úrovni před převodníky a dokonce přes ASIO pod WinXP zvládá HD 24/96 bez ztráty kytičky.

A u mě za to mají taky malé bezvýznamné +, protože narvat na "top" kartu za 3000 OPA za doslova pár kaček je opravdu hnus. Alespoň digi výstup hraje dobře.

Re: priame nahrávanie

tak a mám to! stačilo prepojiť vstup a výstup MME, takto:

http://s19.postimg.cc/jkrrprkkv/522_5.jpg

Re: priame nahrávanie

mám tam dokonca menší šum takže to pôjde asi cez analog, teda ozajstné prepojenie vstupu a výstupu, no možno to robím zbytočne zložito,
Fox_25, ako je to pri creative?

Re: priame nahrávanie

Tak to nevím, creative nešumí, teda alespoň to na DPA 223+Dispre V2+Pioneer CS-E531 nešlo poznat, jen zvuk je neposlouchatelný. Když prdnu na výstup HS DAC a nahrávám taky to nešumí a navíc mezi nahrávkami nejde poznat rozdíl takže spíše bych řekl že se tak děje buď před OPA nebo rovnou na digi úrovni, ale to hádám za pomoci věštecké koule.