Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 1 z 2)

Audioweb.cz » Reprosoustavy » koupit vs. postavit reprobedny

  Stránky: 1 2 »»»

RSS

Příspěvky [1 až 20 z 32]

Téma: koupit vs. postavit reprobedny

Postavil jsem si zesilovac a chtel bych si poridit k nemu bedny. Vyplati se postavit si bedny sam nebo koupit jiz hotove?

Re: koupit vs. postavit reprobedny

No to je zas otázka... Nič si nám nenápísal, ako ti máme odpovedať?
Aký máš zosik (kvalita, výkon, značka), aký máš rozpočet, akú veľkú miestnosť máš, akú hudbu počúvaš (alebo to bude len na filmy?), či máš k tomu sub...

(upravil j_paseka 30. 6. 2011 16:06)

Re: koupit vs. postavit reprobedny

Mareček má pravdu chce to víc info. Rozepiš se.

Jinak já jsem si ke svému zesilovači 100W/4R pořídil bedny již hotové. Nevím už přesně typ (Berllin..., 3 pásmové s piezem místo klasického výškáče), příkon mají 40W, hudební pak 65W a impedanci 8R. Řešil jsem je dost na rychlo, protože jinak solidní bedny, které by vydržely i nějaký ten výkon doma nemám.
To jsou ony: http://audioweb.cz/viewtopic.php?id=12060 .

Pokud jsi ale šikovný a umíš to se dřevem, klidně běž i do nějakých DIY. Tu na netu je spousta projektů reprobeden i se schematem vyhybky. Pokud ne, když slušně autora požádáž, snad by Ti i schema poskytl.

Já osobně bych se do stavby beden teda nepouštěl, radši bych od někoho takové bedny koupil.

Re: koupit vs. postavit reprobedny

POSTAVIT wink

Re: koupit vs. postavit reprobedny

Vypletl jsem si přední kolo, jaký si mám k němu koupit rám?

Za sebe říkám postavit, co jsem koukal na sériovky tak i do repra za 30000 cpou elektrolyt. kondíky nebo jen kondík k výšce a zbytekl bez výhybky.

Re: koupit vs. postavit reprobedny

A už jsi někdy bedny stavěl? Máš zkušenosti s výhybkama? Jestli ne, tak bych si něco sehnal, poslechl, řekl, né to není ono, sehnal jiné atd. Měl bys výhodu, že můžeš porovnávat. Jak si jedny postavíš, už je teoreticky s jinejma neporovnáš a když jo, budeš možná i nasranej smile Toť jen můj názor.

Re: koupit vs. postavit reprobedny

Za sebe můžu napsat.
Pokud máš čas, chuť, prostor ke stavbě a jsi drobek manualně zručný, tak reprobedny a zesilovače jsou z audiotechniky podle mého poslední věci, které se ještě vyplatí obyčejným bastlířům doma dělat.

Re: koupit vs. postavit reprobedny

Základná otázke je, koľko si ochotný investovať. Pokiaľ je strop niekde okolo 5000-6000 Kč, tak sa stavať neoplatí. Za túto cenu nepostavíš lepšie bedne ako tie, ktoré sa dajú kúpiť v bazáre.

Re: koupit vs. postavit reprobedny

Tak potom je ještě otázka, které bedny jsou vhodné k repasi - jinými slovy, že po repasy budou hrát líp než z továrny. Přeměřit bednu a vyrobit vhodnější vyhybku. Toto bych taky bral v potaz, když nejsou peníze na na stavbu nových.

Re: koupit vs. postavit reprobedny

Jo, pravda, klidně na Bazošu nebo Aukru nebo někde v zapadlým bazaru něco koupit klidně i se zničenýma reprákama, vzít šmirgl, kit, lak nebo barvu... Vzít v potaz objem, koupit repráky, součástky na výhybku, terminály atd. Truhlařinu budeš mít hotovou fabricky a pak si už jenom můžeš hrát. Hrát se vzhledem, s čelní deskou atd. A až si dohraješ tak začneš hrát. Bude to víceméně Tvoje bedna s Tvým osazením a skelet budeš mít od profesionálů v dávné době vyrobený.

Re: koupit vs. postavit reprobedny

Udelal jsem si zesilovac podle http://www.opamp.wz.cz/lama2/lama.htm. Fajn nejspis to nebude zadna pecka, ale neprijde mi to spatne. Jako s mim prvni zesilovac jsem snim spokojen. Posloucham rock, punk, ska. Vyrabeji se bedny primo pro druh hudby?:/ Nepotrebuji zadne spickove parametry. Mam chut zkusit je vyrobit. Zajimalo by me, jestli se treba do 5000kc daji postavit bedny stejne nebo lepsi jako bych za stejnou cenu koupil a nebo pri tomto cenovem stropu repasovat bedny z bazaru? Doporucili by jste mi nejakou literaturu kde bych se o teto problematice mohl co nejvice dozvedet? Napr. reproduktory a reprosoustavy 2 od Kamila Tomana?

Re: koupit vs. postavit reprobedny

Zesilovač s LM3886 obecně mezi zesilovači ať už diskrétních nebo s IO ničím neoslní ale hlavně v ničem nezklame. Prostě mezi IO je LaMa velmi dobrý zesilovač. Je to takový poctivý a slušný pracant. Je to Tvůj první zesilovač, který jsi postavil tak, že jsi zapájel patřičné piny na patřičná místa dle schématu. Možná by chtěl zvukově trochu nadržet, aspoň fyziologií. Tranzistorový zesilovač přijde na řadu později...
Jestli bedny stavět nebo koupit není vhodná otázka. Na tu by sis měl odpovědět sám. Rozhodně ale platí, že peníze (pozor - ne čas a práce) vložené do diy prejktu vs. nové koupené srovnatebé bedny mluví ve prospěch beden stavěných. I kdybys měl použít MDF, DTD nebo DTD laminované tl. 18mm, tak za novou koupenou bednu dáš o hodně víc peněz. Běžné laciné vyráběné bedny jsou z mnohem horších materiálů. Ale taková kompletně zrepasovaná bedna koupená za pár šupů v bazaru, kde se už nemusíš starat o přesné lícování během spojování materiálu ušetří hodně práce.

Re: koupit vs. postavit reprobedny

Dneska se za přijatelný peníz dají sehnat poměrně kvalitní třípásmovky (set na DK) ale zase za stejné peníze se dají postavit DIY stereo sloupky které budou zvládat větší zátěž a nebude tam ošizená výhybka...ale zase nebude tak kvalitní korpus...(domorobo-kvalitní u stoláře by stál víc než ten set).

Web

Re: koupit vs. postavit reprobedny

No vida smile Zlatá střední cesta. Zrepasovat starší, to by se taky dalo. Asi nej řešení. Není to tak nákladné a člověk se na tom vyřádí. smile

Re: koupit vs. postavit reprobedny

nenech se ukecat na DIY. Za 5tisíc to nemá žádný smysl. Koupit v bazaru něco co má hlavu a patu a je aspon trochu slušně osazeny, opravit povrchovku udelat vyhybku a hotovo.

Re: koupit vs. postavit reprobedny

POSTAVIT- Za podminek, že je dostatek času, solidní nářadí, prostor, snaha neco vytvořit a šikovné ruce.

Re: koupit vs. postavit reprobedny

za bura neuděláš ani bednu s bižuterií a povrchem i když budeš setřit....

Web

Re: koupit vs. postavit reprobedny

V cenovym limitu bych nic novyho stavet nezacinal. Jestli chces stavet tak prisetri. Jestli si to chces jen zkusit, kup neco jetyho a zmer to. Po te nasimuluj. Z toho si uz snadno udelas pribliznou predstavu o vysledne cene. Dobre na tom je ze behem te doby porad muzes poslouchat a v klidu se rozhodnout jak dal.

Re: koupit vs. postavit reprobedny

Ahoj, uvazuji o stavbe 3p a mel bych tu na prodej nasledujici regalovky:

na basech jsou daytony RS180, na vejskach SEASy 29TAC (upraveny a vytuneny 29TAF s chamberem a bez ferrofluidu), rozmery jsou cca 25*30*45 (s*h*v) a objem kolem 20l, nalazeni BR si uz presne nepamatuju, ale bylo to neco pod 40Hz. zevnitr je bedna polepena cca 1,5 cm tlustou tlumici vrstvou a vevnitr je tlumeni z vatelinu a molitanu. Dale je ozvucnice zpevnena pravolevou vyztuhou.Vejskac je umistenej tak, aby vychazely rozumne difrakce (Edge). Vyhybka je odladena na zaklade mereni (osovy, mimoosovy charakteristiky, zkresleni) a je simulovana v LspCADu. vysledna charka byla zvlnena tak 1,5-2dB pri 12tinooktavovym vyhlazovani a i poslechove to je dobry. Ve vyhybce jsou pouzity foliovy kondiky Bennic, bezindukcni rezistory a vzduchovy civky (krome ty hlavni pred stredobasem, ta je na EI jadre). Obvodove jsem zvolil moderni serio-paralelni reseni. Delicka je kolem 2kHz, elektricky 3 az 4 rad.

Bedny jsou na duralovych antivibracnich hrotech a maji kvalitni zlacene konektory

nejaky fotky ze stavby jsem hodil sem:

http://www.ulozto.cz/9551575/dayas-zip

Re: koupit vs. postavit reprobedny

Medik napísal si veľmi málo informácií, na základe ktorých sa ťažko radí. Neprejavil si záujem o DIY a teda odporúčam radšej kúpiť.
Ak by si predsa len chcel stavať, nie kvôli prešťaniu komerčných bení za podobne nízku cenu, ale kvôli radosti a chuti sa niečomu novému priučiť, smelo do toho!
Sám som sa pustil do projektu, ktorý ma vo výsledku vyšiel rovnako, ak nie drahšie ako hotové bedne s rovnakým osadením meničov, ale nelutujem to.
Mnoho vecí človek pochopí ak sa toho reálne chopí a je to boj, ale DIY je cesta, nie cieľ a to je na tom tom to krásne.

luikas: vyzerá to tak, že máš chybné dáta na vstupe a tiež je výhybka zbytočne zložitá.

Příspěvky [1 až 20 z 32]

  Stránky: 1 2 »»»

Audioweb.cz » Reprosoustavy » koupit vs. postavit reprobedny

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£