(upravil suzukitom 21. 6. 2011 10:45)

Téma: Co lepšího,než NAD C 370? Poprosil bych hlavně SINCLAIRA.

Mám teď NADA a samozřejmě nedostatek peněz,ale chtěl bych něco lepšího.Mám 250W sloupy Quadral taurin,poslouchám hlavně Rock.Preferuji hlavně basy,výšky a detajly.Mám rád i starší zesilovače,takže bych chtěl neco určitě výkonějšího a zvukově lepšího,ale tak max do 12000kč.Je vubec neco takového?Prosím o radu zkušené.

(upravil Milan 21. 6. 2011 12:40)

Re: Co lepšího,než NAD C 370? Poprosil bych hlavně SINCLAIRA.

pokud to má být integráč, má být ještě výkonnější, a má stát do 12tis, pak pravděpodobně řešení neexistuje. Nicméně nechápu, na co potřebuješ na 4 ohm bedny s výkonem 150W RMS s dvěma 6" na basech silnější zesilovač. Vždyť ten NAD je mnohem silnější jak ty bedny. TO samozřejmě nevadí, ale nevím proč chceš ještě silnější

Web

Re: Co lepšího,než NAD C 370? Poprosil bych hlavně SINCLAIRA.

To si táké myslím,ale zeptat se musím.A v jaké nejnižší relaci bych na tom mol být lépe?A co koupit?

(upravil Milan 21. 6. 2011 12:48)

Re: Co lepšího,než NAD C 370? Poprosil bych hlavně SINCLAIRA.

Na to se těžko odpovídá. Káždému sedí něco jiného, ale C370 je v téhle kategorii integráčů za relativně málo peněz best buy. Dost obtížně budeš shánět něco silnějšího a lepšího i za dvacet v bazaru. Tím neříkám, že potencionální adepti tvářící se dobře nejsou, ale chtělo by to slyšet a porovnat, vystřelit to takhle na blind, to by chtělo jít už do jiný kategorie. Ono moc integráčů, který by se daly sehnat jetý pod dvacku a měly větší výkon než ten NAD moc není. Podle mě ale silnější nepotřebuješ. Kdybys něco došetřil, tak by se dalo sehnat něco dělenýho co bude lepší. Na hifinázorech třeba někdo za 14 prodává Luxmana. Ten asi lepší bude. Předek bys k něma na ebay koupil tak za 300E

Web

Re: Co lepšího,než NAD C 370? Poprosil bych hlavně SINCLAIRA.

Co si myslíš o tomhle a o ceně? http://www.hifionline.cz/hifibazar/prod … -acoustic/

(upravil Milan 21. 6. 2011 13:01)

Re: Co lepšího,než NAD C 370? Poprosil bych hlavně SINCLAIRA.

Tak tohle by čistě teoretický být lepší mohlo. Sinclair to asi zašlape do země, protože AA nemá rád a má k tomu asi důvod, ale já můžu říct, že preamp AA MPP-505 s kinovym koncákem od Rotelu (rb-976mk2), kterej byl v můstku a tak měl výkon 150/8ohm přehrál C370. Jestli je ale ten předek 205 stejnej a neobsahuje jen dac, to nevím, to si musís najít. Varianta to je, ale zase tak uplně bych se do toho nehnal. Nehledě na to, že ten inzarát je půl roku starej a silně pravděpodobně neaktuální

Web

Re: Co lepšího,než NAD C 370? Poprosil bych hlavně SINCLAIRA.

Tak už je to stejně prodané,ale ta cena asi nebyla špatná.

(upravil Hordek 28. 6. 2014 12:29)

Re: Co lepšího,než NAD C 370? Poprosil bych hlavně SINCLAIRA.

.

Re: Co lepšího,než NAD C 370? Poprosil bych hlavně SINCLAIRA.

Nemám problém Quadral,nic je zatim nepřehrálo.Nemyslim nového za 100000kčMěl jsem asi dvacet ruzných beden a ruzné značky.Jinak B&W jsem slišel a quadral hrál líp.

Re: Co lepšího,než NAD C 370? Poprosil bych hlavně SINCLAIRA.

To se ani nedivím....

Web

Re: Co lepšího,než NAD C 370? Poprosil bych hlavně SINCLAIRA.

Toho Luxmana M02 ( http://www.hifinazory.cz/forum/viewtopi … 355#p80355 ), o kterém se zmiňuje Milan v postu 4 jsem slyšel a viděl - a dokázal bych s ním žít a umřít. Na to, v jakém je stavu (a po revizi) je prakticky "za hubičku". Škoda, že již mám své "nádobíčko" pohromadě, šel bych do něj z fleku a bez přemýšlení. Je to TOP zesilovač.

Re: Co lepšího,než NAD C 370? Poprosil bych hlavně SINCLAIRA.

Já mám naopak s bednami Quadral poměrně dobré zkušenosti, blbě hrály akorát jejich pokusy o regálovky.
C370 je vynikající zesilovač s obrovskou výkonovou rezervou, dají se v něm udělat ještě jisté úpravy, aby byl zvuk ne tak lehce překonatelný jinými zesilovači. Jen tak ze zajímavosti - víte, že v C370 neprochází signál ŽÁDNÝM integrovaným obvodem, který by mohl mít vliv na degradaci zvuku? No a vy, kteří tomu trochu rozumíte, tak si stáhněte servisák - zapojení koncových stupňů je případ sám pro sebe a dokonalost sama.
Prošlo mi rukama spoustu Akaiů, Denonů a všeho možného, ale jakmile máte zafixován v hlavě zvuk C370, můžete směle porovnávat a z mého pohledu se C370 jen zdálky přibližují Denony staré řady 9 a Akaie od modelu AM95 výše.
Jestli tu C370 máš, tak buď rád, že ji máš, protože ve slušném stavu se velmi těžko shání, repase pak taky cosi stojí. Ze kterého roku pochází ten Tvůj C370?

Web

Re: Co lepšího,než NAD C 370? Poprosil bych hlavně SINCLAIRA.

Ani nevím,nemám k němu dokumentaci.Jinak díky za odpovědi.

Re: Co lepšího,než NAD C 370? Poprosil bych hlavně SINCLAIRA.

Kamarád u někoho slyšel úpravu od Sinclaira a říkal že to znělo o dost lépe proti sériovce v provozu několik let. Možná by nebylo špatné zvážit zda nad 370 nenechat vylepšit a došetřit více peněz na něco opravdu lepšího.

(upravil suzukitom 24. 6. 2011 14:17)

Re: Co lepšího,než NAD C 370? Poprosil bych hlavně SINCLAIRA.

To možná stojí za uvahu.Takže dotaz na SINCLAIRA-Kolik by stálo to vylepšení NADA a jak to trvá asi dlouho?Jinak bude problém s předáním bydlím u Prahy.

Re: Co lepšího,než NAD C 370? Poprosil bych hlavně SINCLAIRA.

Nebude, dá se v pevnější krabici, obalený bublinovou fólií a obložený polystyrenem bez problémů poslat. Úprava stojí podle výchozího stavu /a roku výroby/ 2.500 až 3000 Kč a rozhodně se vyplatí, první zesilovače tohoto typu se začaly dělat v roce 1998, takže i při běžném domácím provozu je v něm v prdeli dost věcí, hlavně elektrolyty, které už v prvovýrobě za moc nestály.
Po úpravě dostaneš měřicí protokol, popis všeho, co se na zesilovači dělalo a pokud si to budeš přát, tak i servisní dokumentaci. Nemělo by to trvat víc, než dva až tři týdny, podle toho, jak na tom budu zdravotně.

Web

Re: Co lepšího,než NAD C 370? Poprosil bych hlavně SINCLAIRA.

Díky.Prosímtě jak zjistím rok výroby?

(upravil j_paseka 24. 6. 2011 15:09)

Re: Co lepšího,než NAD C 370? Poprosil bych hlavně SINCLAIRA.

Taková blbá rada, že by na štítku, který má každý přístroj? Pak snad na internetu - odhadem. Konec konců Leoš Ti jej i napsal, směrodatný bude rok 98.