Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » Sháním schéma k SA 608

  Stránky: 1

RSS

Příspěvky [12]

Téma: Sháním schéma k SA 608

Ahoj všem, co toto čtou. Podařilo se mi sehnat zesilovač SA 608 a sháním k němu schéma, pokud možno bez nutnosti registrace na cizích stránkách. Byl by někdo z Vás tak ochotný (pokud toto vlastní) a schéma mi přenechal? Nebo jestli o něčem víte, pošlete mi prosím odkaz. Děkuju.

Re: Sháním schéma k SA 608

Ak sa jedna o Pioneer SA608, tak schema je tu:
http://www.eserviceinfo.com/downloadsm/ … SA608.html

Ach jaj. smile

Re: Sháním schéma k SA 608

Ach jaj roll. Tento odkaz už mi jedna trpělivá duše poslala. Problém je, že se to nedá zvětšit, při zvětšení se to rozmaže a v původní velikosti se to nedá přečíst. Jen s lupou a to ještě bídně. Abych byl přesný, potřebuji to vytisknout v dobře čitelné podobě - hodnoty součástek, měříci body. Tohle je pro rámcovou představu. Ale děkuju za snahu.

Re: Sháním schéma k SA 608

Prepac, ale nie si trosku narocny? Si myslis, ze ti niekto bude doma skenovat A3 v 1200dpi a vesat na net?? A este k tomu aj za dara? Ak aj hej, tak bez tej registracie sa nezaobides. Vela zdaru pri hladani.

Re: Sháním schéma k SA 608

Vypadá to náročně, ale bylo to jen o dotazu a ochotě pomoct. Já se slušně zeptal a Ty jsi vrámci svých znalostí a možností pomohl, to byl projev ochoty a já za to poděkoval. Nečekám že za mě někdo položí život.

Re: Sháním schéma k SA 608

Dandy - když mi pošleš email, budeš mít ve schránce servisní manuál ... wink

... i muži mají své dny, viď BR@NO ...  cool

Re: Sháním schéma k SA 608

... odesláno na email ... měj se ... big_smile

(upravil Dandy87 20. 6. 2011 18:51)

Re: Sháním schéma k SA 608

Pěkný. Mockrát dík smile.

(upravil sinclair 20. 6. 2011 22:44)

Re: Sháním schéma k SA 608

To je pěkná sviňa zesilovač, jeden jsem tu měl po havárii při puboš-párty a nadřel jsem se s ním jak mezek. Hlavně majzla na ty koncové tranzistory, jsou to takové staré potvory s Ft jen 15MHz, většina novějších výkonových tranzistorů je daleko rychlejší, je třeba to po opravě zkontrolovat osciloskopem a případně upravit kompenzace, jinak to divočí.

Web

Re: Sháním schéma k SA 608

Jo jo, ještě jsem se k tomu nedostal roll. Ale dík za radu. Zakmitává a vypadává jeden kanál, osobně si myslím, že důkladné vyčištění hodně spraví ale znáš to. Datasheety to jistí a náhrady součástek jsou zatím ještě možné yikes většinou.:cool:

Re: Sháním schéma k SA 608

Ajvaj... to u tak starý mašiny nemusí dopadnout dobře. No ale za pokus nic nedáš, maximálně Ti to shoří znovu, kór když budeš tranzistory měřit digitálem a ne proudovým ohmmetrem, na kerém se dá poznat nakopnutý trand. Příklad: vytáhl jsem z jednoho zesu jednoznačně nakopnutý E-B 2SA970 /změřený prouďákem/ a pak jej strčil do digitálu - ukázal normálně betu 340, jako by mu nic nebylo. Akorát je mi líto takových hokus-pokusů, je to krásný stroj, ozdoba každého obýváku, doslova kus nábytku.

Web

Re: Sháním schéma k SA 608

Člověče dopadlo to líp, než jsem čekal. Kuchnul jsem potenciometry, vyčistil je, to samé jsem udělal s přepínači - ty byly totálně zoxidovaný, předělal kostry, složil a zapnul. V první chvíli jsem myslel že nejde, jaký bylo ticho. Když se pak rozezněly tóny Bachovy fugy, tak mě až zamrazilo. Jo, je to trochu zdramatizovaný, ale fakt je, že perfektně funguje a navíc má moc pěknej zvuk.
   Kdysi jsem si koupil v nějakým pel-melu v Praze Pioneera A-40. Chrastil a bušil do repráků jak kladivo. Tenkrát taky stačilo vyčistit a předělat filtraci napětí, sloužil 12 let, než ho začali testovat děti mad. Chudák. Jeho pozůstatky slouží dodnes v lampovým sluchátkáči. Proto mám ty starý mašinky rád a navíc jak řikáš, jsou nádherný.:)

Příspěvky [12]

  Stránky: 1

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » Sháním schéma k SA 608

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£