Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 1 z 2)

Audioweb.cz » Koutek pro začátečníky » na Receiver pasivny subwoofer?

  Stránky: 1 2 »»»

RSS

Příspěvky [1 až 20 z 40]

Téma: na Receiver pasivny subwoofer?

Zdravim. Momentalne mam domace kino Sony Dav-sb 100: http://www.avland.co.uk/sony/davsb100/davsb100lrg.jpg
Satelity su 8 ohmove a SW 4 ohm. Chcel by som vymenit zosilovac na receiver ONKYO TX-NR609, lebo ma velmi dobre funkcie. Samozrejme casom by som k tomu kupil aj kvalitne repraky, ale docasne by sa dalo pripojit tieto sony repraciky na ten ONKYO? Hlavne co sa tyka Subwooferu, lebo je pasivny, da sa to nejako spravit?
Dakujem za ucitocne odpovede:)

Re: na Receiver pasivny subwoofer?

Ahoj, pokud ty repráky Sony nemají impedanci nižší než minimální impedance toho receivru, klidně je připoj. Taktéž pokud ten receiver má výstup na připojení subwooferu, klidně použij ten co máš.

Re: na Receiver pasivny subwoofer?

Okej satelity pripojim pohode chapem, ale co so subwooferom? Ten receiver ma PRE-OUT pre subwoofer to neznamena ze len aktivny sw mozem pripojit? Moj je pasivny, tak ako to mam pripojit?
V manuali toho receiveru som nasiel takuto vetu: If your subwoofer is unpowered and you’re using an external amplifier, connect the subwoofer pre out jack to an input on the amplifier.
Co je to external ampifier?

Re: na Receiver pasivny subwoofer?

extrenal amplifier je něco, co nemáš, takže na to Onkyo ho nenapojíš. Potřebuješ k němu SW zesilovač (vyhazování peněz). Našetři a kup si rovnou aktivní slušnej aktivní woofer a zatim hraj bez něj. Jinak to nemá smysl řešit.

Web

Re: na Receiver pasivny subwoofer?

hm lenze ja SW by som potom uz ani nepotreboval, by som si radsej kupil poriadne stlpove reproduktory ktore maju aj basy...vies tento SW som chcel pripojit len docasne..

Re: na Receiver pasivny subwoofer?

to mi došlo, že dočasně, ale skutečně bude lepší, když si první koupíš sloupy, který hrajou i basy. Ve finále nebude ani tak nereálný, aby to hrálo líp jak ta parodie na woofer od toho kina v krabici.-)

Web

Re: na Receiver pasivny subwoofer?

Tak si asi pockam kym budem mat peniaze aj na sloupy:) ..inak ten ONKYO je 7.2 aj s bi-amp moznostou. Myslis ze ked pripojim len 2 sloupy (napr. Jamo s606) tak to bude pekne hrat stereo? Lebo neplanujem kupit hned 5.0 alebo 5.1.

Re: na Receiver pasivny subwoofer?

To je otázka no. Každej jsme náročnej jinak.-)

Web

Re: na Receiver pasivny subwoofer?

Lacný receiver nikdy nezahrá veľmi dobre stereo, na to sú stereo zosíky. No ale ako núdzovka môže byť, a možno tebe to bude stačiť.
Ja keď som postavil dualmono zosilňnovač s DPA223, všetky receivery a podobné kraviny išli do týždňa z domu. A pritom som si myslel ako ten 5 kanál hrá pekne stereo...

Re: na Receiver pasivny subwoofer?

Nojo ale zase mít na kino monobloky... to už je trochu overkill, navíc je to tak na rack a kde na to vzít místo a peníze ?

Web

Re: na Receiver pasivny subwoofer?

Dualmono nie sú 2 samostatné monobloky, sú to 2 samostatné moduly s vlastným trafom v jednej 2U krabici. Zaberá to menej miesta ako receiver a ked si to pomaly finančne rozložíš a si trošku šikovný, vôbec to nie je drahé vzhľadom ku kvalitke.

(upravil Mamlasos 13. 6. 2011 14:36)

Re: na Receiver pasivny subwoofer?

A dá se dokoupit něco co by se dalo nazvat receivrem bez výkonových stupňů ? Něco co by mělo všechny ty optické vstupy, hdmi switche, dekodéry atd. ? edit: (a hlavně linkové výstupy (sym/asym) pro externí zesilovače)

Web

(upravil gabeez 13. 6. 2011 14:41)

Re: na Receiver pasivny subwoofer?

Pises ze lacny receiver nezahra dobre stereo co je v poriadku, ale ja som tam vyssie uviedol ONKYO TX-NR609, ktory nie je az taky lacny smile Podporuje aj BI-amp takze stereo by malo hrat pekne, ci mylim sa?
Lebo zas nechcem kupit stereo receiver, lebo co ak sa nahodou rozhodnem neskor doplnit repro na 5.1. A stereo receivery nie su lacnejsie ako 5.1, co inak nechapem...

Re: na Receiver pasivny subwoofer?

Dá sa to, ale je to oveľa drahšie ako priemerný receiver. Na také veci sa siaha vtedy, keď to s domácim kinom myslíš vážne a máš dosť peňazi na adekvátne kvalitné konce. Ja som to vyriešil kvalitnou multikanálovou zvukovkou (audiotrak prodigy 7.1 hifi). Tá mi poskytuje kvalitné stereo cez ASIO vo foobare a tiež se super na kino. DPA mám na predok, a na zbytok mi stačia LM3886, ono na tie filmy aj tak nie je dosť času. Ďalej poriadny sub s beymou 12LX60 a elektronikou od aldaxu, SPV250 a Sub senior.  Na zobrazovanie mám projektor 3M. Keď si to všetko spočítam, je to dosť prachov, ale tým že som všetko robil sám z bazárových komponentov, vo výsledku to je absolútne super.

Re: na Receiver pasivny subwoofer?

Okej ale ja neplanujem robit si doma repraky ani zosilovac lebo nevyznam sa v tom ale kupit by som chcel. Uvazujem nad reprakmi Jamo S 606 alebo Magnat Monitor Supreme 2000 alebo JBL E80. Aky stereo receiver by si k tomu odporucal? Najviac sa mi lubia ONKYO dizajnovo. Ale ide mi hlavne o to aby pekne to hralo aj basy aby boli poriadne smile
Tie nove ONKYO uz maju v sebe aj internet radio co je podlamna ku*va dobre, ale dost drahe zas.

Re: na Receiver pasivny subwoofer?

ja sa v komerčných výrobkoch veľmi nevyznám a ani sa o nich pravdupovediac nezaujímam. Ale hovorí sa, že do +-330eur je v podstate jedno čo kúpiš, všetko to bude jedna sračka. Kúp starší bazárový kúsok strednej alebo vyššej triedy, ale ten zase nemá hdmi, internetové rádio a ďalšie kraviny.

Re: na Receiver pasivny subwoofer?

Nechcem z bazaru nic, a mne zalezi na tom ano aby tam bolo HDMI alebo aj internetove radio lebo by som to vyuzil.
Ja sa len neviem rozhodnut ci mam kupit 5.1 aleb stereo receiver? Lebo cenovo nie je velky rozdiel, preto prosim niekto nech napise sem ked ma skusenosti s 5.1 receiverom ako hra v stereo.

Re: na Receiver pasivny subwoofer?

Bohužel proti stereu hodně špatně. Řekne ti to skoro každý. Jestli chceš zvuk na úrovni vyber si něco z hifibazaru, pokud nové funkce tak nový přístroj.

Tady máš bazarový i s HDMI, jen bude určitě mimo tvůj rozpočet.

http://www.hifibazar.cz/detail.asp?id=1759

Re: na Receiver pasivny subwoofer?

Viac nez 500 eur nie som ochotny dat za receiver. Takze ked chcem stereo tak sa neoplati ist do 5.1 receiveru?
A filmy so zvukom 5.1 budu hrat dobre aj stereo?...Ted mam stare domace kino Sony Dav-SB 100, bude to od toho lepsie?

Re: na Receiver pasivny subwoofer?

Ve tvé cenové hladině platí že to lépe zahraje stereo, sice ze dvou kanálů ale slušně. 5.1 ti to zahraje ze všech stran ale hnusně. Co zvítězí u tebe nevím, kvalita nebo kvantita. Já poslouchám orchestrálky a klavír tak budu vždy preferovat stereo, zvlášť když je potřeba hledat kompromis v poměru cena/výkon. A tohle stejně nenajdeš u nového přístroje, je to totiž jako s novým autem kde platí že jen bohatý blázen si koupí nové. Naopak to bohužel teoreticky platí taky. Záleží na tobě.

Ale určitě si to někde poslechni, je blbost to kupovat jen podle rady na internetu byť zde to má velkou váhu. Ale jak už jsem psal záleží na tobě co ti bude vyhovovat více.

Příspěvky [1 až 20 z 40]

  Stránky: 1 2 »»»

Audioweb.cz » Koutek pro začátečníky » na Receiver pasivny subwoofer?

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£