Téma: Transport kalibračných kriviek pre mic v Holmimpulse

Žiaľ doteraz som neprišiel na to ako merať v Holmimpulse s použitím kalibračnej krivky pre mic. Robím to nasledovne. Kliknem na ikonu import, potom kliknem na browse. Zadám tam príslušný kalibračný súbor a odklepnem. Objaví sa mi okno succesfully imported. Po meraní so zadanou kalibráciou je však výsledok merania rovnaký, ako bez kalibrácie. Bohužiaľ samotný návod k Holmimpulse je veľmi lakonický a o kalibrácii tam defacto nie je nič.  V ARTE je to relatívne veľmi jednoduché, tá mi však na požadované meranie teraz nestačí. Holm poskytuje možnosť s meraniami realizovať jednoduché matematické operácie.  Skúšal som to aj iným spôsobom. Naimportoval som si kalibračnú krivku do okna Holmu (bez problémov to ide) avšak po zadaní operácie sčítanie, alebo odčítanie so základným súborom to nereaguje.
Predpokladám, že MaBat má Holm zvládnutý na jedničku, môžu sa pridať aj ďalší borci (Pistole, Dawsoo, Check). Vopred vďaka.

Re: Transport kalibračných kriviek pre mic v Holmimpulse

Mám stejný problém, jak má vypadat textový soubor kalibrace mikrofonu pro Holmipulse? Jen dva sloupečky? frekvence a zisk?
Moc díky za odpověď...

Web

Re: Transport kalibračných kriviek pre mic v Holmimpulse

Asi by sa tam mala objaviť aj fáza. Pri importe kalibračného súboru bez zapísanej fázy mi Holm zobrazil nulovú fázu v celom rozsahu. Ale v tom problém zrejme nebude...

Re: Transport kalibračných kriviek pre mic v Holmimpulse

Zkuste importovat křivku mikrofonu do okna a následně exportovat jako kalibrační křivku mikrofonu, zdá se, že to funguje, ale já jsem lama a nevim, jestli neměřim kraviny...

Re: Transport kalibračných kriviek pre mic v Holmimpulse

Standyf vďaka, pri najbližšom meraní to vyskúšam.

Re: Transport kalibračných kriviek pre mic v Holmimpulse

návod
http://www.diyaudio.com/forums/software … ost1841507
V poslednej verzii( 1.4.2.0) sa zdá, že tá voľba (Microphone calibration) nie je aktívna, ale tlačidlo IMPORT vpravo funguje a otvorí sa voľba kalibračného súboru pre import.

Re: Transport kalibračných kriviek pre mic v Holmimpulse

Asi je to tak ako píše BV. Hoci som skúšal všetky možné spôsoby, kalibračná krivka sa síce dá natransportovať aj zobraziť, ale pri meraní ju soft neberie do úvahy. Funguje jedine kompenzácia DAC-ADC prevodníka.

Re: Transport kalibračných kriviek pre mic v Holmimpulse

Začal jsem holm používat před týdnem, 64 bitovou verzi pod Win7. Kalibrace mikrofonu funguje - naimportovat + zaškrtnout použití kalibrace. Formát kalibračního souboru mám po řádcích, na každém hodnota frekvence, zisk, fáze oddělené středníkem (funguje to i bez zadané fáze).
Nevýhodu u HolmImpulse vidím v tom, že používá jen jednokanálové měření, takže se dá měřit buď se zapnutým source direct na zesilovači, nebo při zapnutých korekcích vydělit změřenou frekvenční charakteristiku reproduktoru frekv. chárou přenosu zesilovače.

(upravil MethMan 19. 5. 2011 13:30)

Re: Transport kalibračných kriviek pre mic v Holmimpulse

To je spíš výhoda. Míň drátů. Pro měření se integrované zesilovače nepoužívají. Úroveň se řídí SW a lze tak měřit i SPLref.

Re: Transport kalibračných kriviek pre mic v Holmimpulse

MethMan: Jak mám nastavit HOLMI tak abych mohl měřit i SPL?

Re: Transport kalibračných kriviek pre mic v Holmimpulse

Nevím, nepoužívám HOLM.