Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


Audioweb.cz » Návrh, měření, software » Ako a kam pripojiť meranu reprosustavu a predzosiovač

  Stránky: 1

RSS

Příspěvky [4]

Téma: Ako a kam pripojiť meranu reprosustavu a predzosiovač

zdravím, dufam že nebudem hneď kričaný ale prešiel som asi 15 tém o merani reprosustav, ale večšina je len o tom istom, ako nastaviť program a kde sa robi chyba pri merani.

Mňa by zaujimalo aky použiť predzosilovač na mikrofon, či stači obyčajne zapojenie operačneho zosilovača s mikrofonom alebo ako. Čital som že niekto použil nejake zapojenia obvodu od check ale neviem to najsť.
a druha vec, ako zapojiť repro. Mam v 12L vyškač a stredobass ale neviem ako a kam ich pripojiť pri merani.
Vďaka.

Re: Ako a kam pripojiť meranu reprosustavu a predzosiovač

Měří se kondenzátorovým mikrofonem, charakteristika omni (kulová). Předzesilovač musí mít fantomové napájení (nejčastěji 9-48V) schemata jsou dostupné na webu. Vhodné jsou zvukové karty na recording, které mají uvedené v sobě, plně duplexní. REproduktor zapojit karta-předzesilovač-zesilovač. Druhá větev mikrofon-předzesilovač-karta. V každém manuálu k měřícímu programu to máš namalované. Google třeba ARTA software.

Re: Ako a kam pripojiť meranu reprosustavu a predzosiovač

tych programov mam postahovanych spusta, a kukal som schemy aj v manualu ale nenašiel som, ARTU pozriem ešte raz

A ešte by ma zaujimalo, ked meriam vyškač spolu so stredobasom, tak najprv zapojim vyškač zmeram a potom stredobas a zmeram? alebo obidva zapojim a meram?

(upravil zuki 10. 6. 2011 21:19)

Re: Ako a kam pripojiť meranu reprosustavu a predzosiovač

Takhle můžeš zapojit  preamp pro mic. Já to mám takto postaveno (co dům dal), napájím to z 12V adapteru po jednom vodiči z cca 4m stíněného kabelu (Jack stereo prodlužka). Preamp mám hned u mikrofonu. Pro 9V baterku by bylo vhodné použít zenerku na menší napětí (5V6-6V8). Operák ( mám patici) jsem použil zatím TLC272. Měří to OK a asi tam už zůstane...  Napájení operáku je připojeno na GND a Vcc (12V, je blokováno 100uF kondíkem).

http://s4.postimg.cc/er669qb3t/3167_mic2.jpg

Měřit můžeš nejdříve každé repro zvlášť a změřená data importovat do SW (návrh vyhybek). Pak uděláš vyhybku a změříš celek. Tím se zkontroluje jak se vyhybka povedla...

Příspěvky [4]

  Stránky: 1

Audioweb.cz » Návrh, měření, software » Ako a kam pripojiť meranu reprosustavu a predzosiovač

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£