(upravil Wili 7. 4. 2010 14:49)

Téma: malicke 2-pasmo

Neviem ci je to profi alebo poloprofi ale dam to sem...
Nasiel som po starych reprakoch jeden zvysny stredak od MONACORU je to typ SP-6/100PA, skusal som to simulovat vo winisd a celkom slusne to vyzeralo v bednicke cca 10 litrov s bassreflexom ladenym na 100Hz. Myslite ze by malo zmysel kupit este jeden taky isty a postavit z toho take male dvojpasmo s nejakym 1" driverom pripadne tweeterom? Samozrejme ze ak by som to pouzival tak by to malo HP filter cca 100-200Hz podla pozadovaneho vykonu...a k tomu sub.

Ak ano tak mojou otazkou je aky vyskac by k tomu pasoval? myslim ze delit by stacilo okolo 5kHz. Premyslal som nad D220Ti alebo niecim podobnym, cenovo priatelnym. Pripadne nieco lacnejsie alebo podobne.

Re: malicke 2-pasmo

Jestli to bude mit smysl nevim, ja bych asi radsi 8".
Kazdopadne pouzit D220, to je jak jit s kanonem na vrabce, bude v pohode stacit DE10 nebo DT150.
Deleni max. 3kHz, protoze pokud se da verit mereni na Monacoru, tak na 3,5kHz ma ten 6ti palec nejakou velkou rezonanci.

Re: malicke 2-pasmo

A co MHD-240 ?

http://www.monacor.sk/catalogue-product … SubKtg=675

ta by sla delit aj celkom nizko a je aj cenovo priatelna, myslis ze by to k sebe pasovalo ?

A este jedna otazka, bolo by to pouzitelne od tych cca 100-120Hz alebo by bolo potrebne ten stredobasak delit este vyssie niekde okolo 200Hz ?

Re: malicke 2-pasmo

Parametrove je ten MHD-240 vyhovujici, jaky je v realu nevim. Tomu grafu na strankach Monacoru se neda verit ani za mak - citlivost 110dB na cca 12ti kHz, tak to velky LOL smile
Osobne si myslim, ze DE10 + ME10 za cca 1050,- Kc nema konkurenci.

S tim delenim nevim, to spis az podle vyzkouseni na miste.

Re: malicke 2-pasmo

jj ten DE10+ME10 ma celkom zaujal vyzera to dost dobre aj parametrovo aj po cenovej stranke. Inak co myslis ten stredak zvladne hrat od 100Hz-150Hz plnym vykonom na tych 100W RMS ? V 10 litroch a br. na 87Hz to vychadza na 96Hz(-0dB), a 80Hz(-3dB). Aj ked Xmax. zacina prekracovat pri 100W uz na cca 350Hz, asi to bude fakt blbost a nepouzitelne, co ? cievka ma priemer 40 mm, uchladit by sa to snad malo ale ta simulacia nevychadza dobre, je to asi fakt len stredak a snazim sa tu upliect z hovna bic big_smile alebo tu simulaciu robim blbo tongue

Re: malicke 2-pasmo

No pri 0,75mm xmax, to opravdu nema moc sanci fungovat jako stredobas v dvoupasmu...

Re: malicke 2-pasmo

Nechci zakládat nové vlákno. Nevíte o nějaké neodymové alternativě k DE10, která je opravdu lehká? DE10 má 0,8kg a nejpodobnější neodymový od B&C, DE120, má 0,45kg, což mi nepřípadá jako výhra. Jednopalcová obdoba DE7 s 0,17kg, by bylo to pravé.

Re: malicke 2-pasmo

Nevím jestli se to dá považovat za alternativu, ale lehčí to je.
http://www.dancefloor.cz/index.php?file … p;vyrobek=

Re: malicke 2-pasmo

O 60gramů.. smile