Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 2 z 2)

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » nový receiver - co vybrat?

  Stránky: ««« 1 2

RSS

Příspěvky [21 až 35 z 35]

(upravil Kritik 31. 5. 2011 18:58)

Re: nový receiver - co vybrat?

Dix.Prodejce: tak se podívej na střeva big_smile
Denon AVR-2807, Onkyo TX-SR803E a Pioneer VSX-AX4AVi-S
http://www.hifi-regler.de/testberichte/ … e95169b71d
Onkyo TX-DS989
http://www.hometheaterhifi.com/volume_7 … -2000.html

edit:  za ty peníze co prodáváš http://audio-database.com/ONKYO/amp/tx-ds575-e.html bych si to nechal, poslal na tuning a nekupoval nic "nového".

Web

Re: nový receiver - co vybrat?

Ještě mně k tomu Onkyu napadla otázka:
má vůbec multichannel input? čili vícekanálové vstupy pro možnost přehrávání vícekanálového zvuku ze zvukovky? Neb z toho, co vidím, se mi nezdá, že by to nabízel?

Re: nový receiver - co vybrat?

jestli myslíš, to co jsem ukazoval já, tak má. když se podíváš do příslušenství, tak tam uvidíš takovou redukci na který jsou chinche wink

Web

(upravil Dix.Prodejce 2. 6. 2011 22:21)

Re: nový receiver - co vybrat?

ahá, to má HDMI, tím lépe smile
Určitě myslím ten, cos mi doporučil, neb ačkoli byla původní cena vysoká, vzhledem k tomu, že to už není žádný "mladík" poměrně žasnu nad těmi specifikacemi, kterých nedosahují ani jedny z vyšších (či nejvyšších) řady novodobých zesíků.. Fakt se bojím, jak dlouho tam vydrží, v červenci bych měl dostat krásnou výplatu, ale tento měsíc, když jsem měl v květnu nemocenskou, to bude asi bída, proto netuším, zda si jej budu moci dovolit už tento měsíc sad ...snad ho nikdo nevyfoukne

Re: nový receiver - co vybrat?

Mno, HDMI to fakt nemá - tou dobou ještě ani nebylo na světě !
Ale to nic nemění na tom, že to je solidní stroj.

Re: nový receiver - co vybrat?

Vidím, že jsi rozhodnutý pro 10 let staré Onkyo, ten Pioneer má HDMI big_smile

Web

(upravil Dix.Prodejce 3. 6. 2011 6:35)

Re: nový receiver - co vybrat?

fakt? big_smile Tak ono u toho Onkya to bude asi nějaký scart, či co.. Já si ale neumím představit, že bych si koupil Pioneer.. móžná se vyrovná tomu Onkyu (ale nevím), ale zvučnost značky značne pokulhává smile
(pro ostatní): http://hifibazar.cz/detail.asp?id=1753

Re: nový receiver - co vybrat?

Tak s tím pokulháváním bych si nebyl tak jistý smile Pokud jsi rozhodnutý pro Onkyo, tak si ho kup a další receivery neřeš.

Web

Re: nový receiver - co vybrat?

A načo HDMI na receiveri, keď to nie je nutnosť?

(upravil Dix.Prodejce 3. 6. 2011 19:24)

Re: nový receiver - co vybrat?

mám čas, proto si jistý zatím nejsem a beru v potaz i další alternativy, nicméně mi stačilo jednou slyšet Thompson a od té doby se podobných komerčních značek dost bojím wink
Nicméně, toto téma je o tom, abych zvolil to nejlepší (v rámci cenových mezí) a když už je ten pioneer i na hifibazaru, zajímal by mně také názor ostatních.. sám se na to dívám skepticky, nicméně jsem tady kvůli vaší rady smile

Re: nový receiver - co vybrat?

Jednu dobu tady byla tendence takové komparativni dotazy vyčleňovat do zvláštní sekce. Není mi jasné, proč rubriku "zesilovače a receivery" zasíráte zbytečnými dotazy, jejichchž odpodvědi lze najít na netu, včetně uživatelských a někdy i servisních manuálů. Je v tom lenost hledat nebo co v tom je?

Web

Re: nový receiver - co vybrat?

Tak jsem se ti koukal na nemecke testy, toho tveho vysneneho Onkya. Je to fakt na svoji dobu excelentni Avecko! Hlavne aby byly v poradku filtracni kondenzatory? Ale jak jsou u tak stareho pristroje v prumeru v kondici napr: kondenzatory. To je otazka šita na miru pro pana Sinclaira?

Re: nový receiver - co vybrat?

Sinclair: máš pravdu!
Dix: jestli bych si měl koupit AV z hifibazaru, tak nejspíš http://hifibazar.cz/detail.asp?id=1323

Web

(upravil Xhibit 4. 6. 2011 8:57)

Re: nový receiver - co vybrat?

to Tempest: No i kdyby potřebovali výměnu, tak to je ten poslední problém... Práce pro cvičenou opici smile. I když myslím že v přístroji této kategorie nebudou použity úplné šunty, nebál bych se toho.

I ten Denon nevypadá marně, každopádně když už AVR zaměřil bych se na tyto starší modely vcelku vysoké kategorie. Nové zmetky nemají co nabídnout, krom desítek zbytečných funkcí a ořezaných konstrukcí na minimum.

Re: nový receiver - co vybrat?

@sinclair:
tady nejde o lenost, ale o názory lidí, kteří se v tom vyznají.. Můj názor je jedna věc, názor desítek dalších lidí druhá věc.. Kouknu se na test Onkya, kouknu se na test Denonu, kouknu se na test čehokoli jiného.. 3 různé testy, 3 různé přístroje třeba vyjdou jako vítěz a dle specifikací mi přijdou přístroje velmi podobné.. Osobně si nemohu přístroj vyzkoušet a tak jaké je jediné řešení? Zeptat se lidí, kteří o tom něco vědí, lidí, kteří mají možná nějaké zkušenosti a dojít k něčemu, co bude v rámci výběru to nejlepší..
@Kritik:
nad tím Denonem také hodně přemýšlím, jen abych nezačínal další stránky debaty, nezmiňoval jsem se o něm.. Poněvadž z té debaty vychází, že bude s Onkyem zhruba na jedno brdo, porovnám si to a rozhodnu se..

Takže aby se už nikdo nezlobil, že jsem si sám nevěděl rady, debatu tedy končím a všem moc děkuji za rady! smile

Příspěvky [21 až 35 z 35]

  Stránky: ««« 1 2

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » nový receiver - co vybrat?

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£