Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » Poradte receiver v hodnote do 30 000Kc.

  Stránky: 1

RSS

Příspěvky [19]

Téma: Poradte receiver v hodnote do 30 000Kc.

Dobry den. Potreboval by som poradit ohladom vyberu znacky receiveru.
Viem, ze je najlepsie ist do studia, pocuvat, kombinovat s reprakmi.
Ale dnes je na trhu take mnozstvo, aby som sa nezblaznil, potreboval by som mensiu selekciu.
Planujem si kupit receiver a k tomu dve regalovky, spolu cca za 2000eur.
Mam nejake typy - Denon AVR 2311, Harman Kardon AVR 460, NAD T 747,...
repraky - BW CM1, DYNAUDIO excite x12, xavian mia2,...
Aku znacku by ste odporucali z hladiska kvality, alebo je to pri tej nizkej cenovej hladine jedno?
A este, ci by ste odporucali kupit k tym regalom aj subwoofer.
Vopred dakujem za rady...

Re: Poradte receiver v hodnote do 30 000Kc.

Jen malý dotaz, k čemu receiver když to má být v podstatě na stereo?

Re: Poradte receiver v hodnote do 30 000Kc.

Presne tak, STEREO zesik a repro z druhe ruky. To uz by mohlo za ty penize trochu hrat..

Re: Poradte receiver v hodnote do 30 000Kc.

za 30 slušný kino? tak za 40 možná jo, ale muselo by se stavět a nebo se spokojit s horším.
receiver třeba http://www.hifibazar.cz/detail.asp?id=1756
a bednybych stavěl něco od checka. tam je kvalita za velmi dobrou cenu
nebo lze snad i nakoupit hotový bedny.
já bych šel cestou kvalitních sloupů jako jsou VMA I v BR, k tomu efekty a centr a později podle potřeby subwoofer. i když si myslím, že nebude potřeba.

toď můj názor

Web

Re: Poradte receiver v hodnote do 30 000Kc.

No tazatel pise 50k dohromady, AVR a repro. Pokud uz teda AVR, tak spis nejaky starsi TOP model, ja bych bral spis http://www.hifibazar.cz/detail.asp?id=1741 .

Re: Poradte receiver v hodnote do 30 000Kc.

souhlas s Xhibitem. jako efekty poslouží kde co a centr není vyloženě nutnej, takže 20tis na bazarový sloupky taky není vyloženě málo. Dalo by se to postavit.

Web

Re: Poradte receiver v hodnote do 30 000Kc.

Diky za rady. Mnohi pisete, ze radsej stereo. Viem, ze stereo hra za tu cenu niekolkonasobne lepsie.
Budem to pouzivat na sledovanie tv + pocuvanie hudby v pomere odhadom 80/20. Chcem aby som si na tom vedel
pustit dvd, cd, blueray,.. popripade napojit napriklad hernu konzolu. Alebo budem musiet kupit viac panelov
a dostanem sa s cenou niekam uplne mimo mojho rozpoctu max 2200eur. Nechcem kupovat ziadne efekty, iba dva repraky,
regalovky, alebo stlpy + mozno subwoofer. Co je teda najlepsia alternativa?? dakujem

Re: Poradte receiver v hodnote do 30 000Kc.

No, ale stále jde o to zda k tomu budeš připojovat 5.1 bedny.  Zatím jsem pochopil že potřebuješ zesilovač který má 3 vstupy(TV, DVD, Hudba). Repro by se ti hodilo třípásmo s tím že by ti někdo postavil zde ověřený projekt. U dobrých beden mi přijde subwoofer zbytečný, ale pravda je ta že jsem jich moc neslyšel. Podle mého názoru by jsi měl receiver k domácímu kinu zbytečný, celé to prodražuje, zvlášť kdy ani nechceš 5.1

Re: Poradte receiver v hodnote do 30 000Kc.

nejdřív by to chtělo si ujasnit, co teda přesně chce. přesně definovat cenu, jaký bedny a né nám dávat na výběr.
na sledování tv stačí stereo. na sledování filmů už by to 5.1 nebo 5.0 chtělo.

Web

Re: Poradte receiver v hodnote do 30 000Kc.

Jestli se můžu vložit do diskuse smile Filmy sleduji klasicky 2.0 nebo 2.1, subwoofer pouštím jen u akčních filmů. Samozřejmě na stereo zesilovači. DK mě nikdy nechytlo i když jsem měl delší domu AV Sony STR-DE875.

Web

Re: Poradte receiver v hodnote do 30 000Kc.

Ako som uz pisal, nebudem kupovat 5.1, iba 2.0 a k tomu, ak bude nutne subwoofer. Je jasne, ze stereo je zvukovo lepsie a podla mna ako pre hudbu, tak aj pre kino, len sa obavam tej praktickosti, ktoru poskytuje receiver kvoli digitalnym vstupom. tam kupim akykolvek prehravac, ktory prehra vsetky formaty, nemusi to byt nic drahe, kedze nemusi konvertovat digital na analog, to urobi receiver. Alebo ak tam budem chciet napojit hernu konzolu, budem ju vediet napojit aj do stereo zosiku? alebo ako sa to riesi? Som v tomto dost neskuseny a mozno som uplne mimo, ale zatial to chapem takto.
Co sa tyka ceny, som ochotny dat max 2200eur, cakomprask. A v tom su repraky 2.0 + receiver/stereo + prehravac (v pripade receiveru si myslim ze staci aj nejaky shit, v pripade sterea asi nie). Este otazka, co mam vybrat ako prve - repro a k tomu hladat zosik + alebo naopak? Dakujem

Re: Poradte receiver v hodnote do 30 000Kc.

Opravdu ti stačí stero zesík. Na PS3 snad není problém si koupit kabel s analogovým výstupem a zapojit ho do stereo zesu ne? TO samý muzes udelat i s TV a BR prehravacem. Na nějakej AVR se můžes s naprostym klidem vybodnout. Novej AVR za 30tis bude zvukově šrot a počítám, že i toho Marantze SR 9600 za 26 by mohl přehrát bazarovej stereo zesík za 10. Jako přehrávač si bud postav HTPC nebo je oblíbenej OPPO. Bedny si kup nejlíp takový, aby žádnej SW nepotřebovali. SW se ale dá napojit pohodlně i na většinu zesilovačů. Pokud prostě chceš AVR, i když ho vůbec nepotřebuješ, dobře vypadá i to Onkyo 989 na Hifibazaru.

Web

Re: Poradte receiver v hodnote do 30 000Kc.

Ja osobne bych AV receiver doporucil!      Souhlasim ze je dobra koupe na hifibazaru.cz. Nejlepsi pomer cena, vykon, zvuk ma Denon. A do 30tisic urcite nejlepsi konstrukci. A ze klasicky zaplatitelny zesilovac hraje lepe, to uz neplati v kategorii do 30tisic! Urcite bych si pockal na novou radu Denona. Rozhodne bych nekupoval Onkyo a Pioneer v cenove hladine do 20000kc. Tyto znacky maji u AV recevieru nizkou zivotnost. Maji aktivni chlazeni a relativne vysokou hlucnost. Denon ma pasivni chlazeni. Harman Kardon nema dobre zapojeni, ale netvrdim ze ma spatny zvuk. Bazar, to fakt nevim? Tady je to hop nebo trop-v jakem stavu budou kondenzatory a ostatni soucastky? Ten recevier mohl  provozovan na spatne vetranem miste?
A opet souhlasim ze je dobra volba koupit bedny VMA.

(upravil chyna.cz 29. 5. 2011 21:03)

Re: Poradte receiver v hodnote do 30 000Kc.

denona jsem nikdy neslyšel, ale za svýho HK avr 630 bych dal ruku do ohně. je to super stroj smile kupoval jsem ho na hifi bazaru za 14 tisíc. rok 2005.
jen ten ovladač. je na něm asi 50 čudlíků a polovina nevím k čemu je a nevím jak nastavit mezní frekvence k jednotlivým bednám (HPF) mám to nastavený defaultně a podle návodu to jde snad jen přes TV nastavit.

Web

Re: Poradte receiver v hodnote do 30 000Kc.

Ahoj Chyno, zkousel jsi ten navod nekde stahnout na internetu a pak hodit do prekladace? Me 'umrel' zesilovac. Tak ja do Denona rozhodne na podzim jdu. Bud 1912, 2212, 2312. Samozrejme mit vic penez, tak ACCUPHASE E450 nebo aspon Yamahu A S2000.  Mam dva DVD prehravace, tak to propojim optikou. Ted mam vytunene TVM a pristi rok planuju koupit VMA2.  Ten tvuj Harman, byl na svoji dobu dobry stroj. U Denona me stve, ze to co chci, je uz jen v cerne barve. A ty AVcka, jsou rok od roku zvukove lepsi. To zkracene obvodove reseni uz maji cim dal lepe zmaknute:-).

Re: Poradte receiver v hodnote do 30 000Kc.

manuál mám doma v češtině. má to asi 100stránek, ale je tam všechno nastavování řešený právě přes televizi. něco málo jde i přes ten ovladač, ale není toho moc.

Web

Re: Poradte receiver v hodnote do 30 000Kc.

Asi to chapu dobre? Telku nemas? Nebo ji mas jinde a manzelka ti ji nechce pujcit? Tady je dukaz jak je AVecko zabavne, zenskou by jsi mel davno nastudovanou a uz x tou:-D.

Re: Poradte receiver v hodnote do 30 000Kc.

asi tak. no v pokoji mám jen monitor a ten nema schodny konektory a prechodky taky nemam.
s manželkou nestraš. ještě nejsem tak starej wink

Web

Re: Poradte receiver v hodnote do 30 000Kc.

To te chapu, manzelku nelze ovladat tatrankou a jeste k ni nedostanes navod:-D. A neni dva roky v zaruce:-D.

Příspěvky [19]

  Stránky: 1

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » Poradte receiver v hodnote do 30 000Kc.

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£