(upravil hustakF 8. 2. 2012 10:12)

Téma: Tepání v reproduktorech připojených na TW140 Studio

Zdar,
mám problém se zesilovačem TW140 Studio a to takový, že na pravých výstupech se projevuje tepání v reproduktorech. Zde je nahrávka toho tepání: http://www.uloz.to/9096512/p5230706-avi. Je třeba zvýšit hlasitost, aby to bylo dobře slyšet.

Zesilovač byl asi před půl rokem na opravě, většina kondenzátorů byla vyměněna za nové, ale něco ještě dělá neplechu.

Radil jsem se s tím na jiném fóru a tam mně bylo řečeno, že to dělá pravděpodobně nějaký kondenzátor. Je třeba dát zesilovač na osciloskop a kompletně ho prověřit, kde je závada.

Potíž je v tom, že já ani nikdo v mém okolí osciloskop nemá a proto zde žádám o pomoc.

Pokud by byl někdo ochotný pomoct, rád se spojím a poskytnu další info.

Re: Tepání v reproduktorech připojených na TW140 Studio

Zesilovač pravděpodobně nebyl na opravě u mě, jinak by se nic podobného nemohlo stát. Pokud si toho dotyčný "opravář" nevšiml, tak je buď už hluchej, nebo to ani nezkoušel. Velmi pravděpodobně vím, kde je závada, už jsem se s tím setkal, ovšem znamenalo by to poslat zesilovač ke mně. Moje webstránka je vlevo pod nickem.

Web

Re: Tepání v reproduktorech připojených na TW140 Studio

http://www.elektroworld.info/modules.ph … mp;t=44519

Web

Re: Tepání v reproduktorech připojených na TW140 Studio

mě toto dělá gramofon. vstup s připojeným kabelem . Bez ani neštěkne.

Web

(upravil sinclair 31. 5. 2011 17:53)

Re: Tepání v reproduktorech připojených na TW140 Studio

I kdyby byly v TW140S napíchané všechny vstupy a třeba ještě dva paralelně a zapojené všechny soustavy, tak ten zesilovač nic takového dělat nesmí. Je v něm prostě závada, tu je potřeba najít  a odstranit. Mám v dílně TW140 Studio, pravda, ne ve zrovna standardním stavu, ale klíčové části jsou zachovány. Mám tam napíchnutý minidisc, CD přehrávač, tuner, reportážní casette deck /Sony TC-D5M/ a ještě jeden volný vstup na zkoušení mi visí v luftu a nic podobného se mi tam neděje.
Voltiku, ty máš dost pravděpodobně vyschlý blokovací elyty v phono preampu, nebo jeho napájení.

Web

Re: Tepání v reproduktorech připojených na TW140 Studio

sinclair:
Díky za poradu.
Určitě máte pravdu. Sám jsem nad tím přemýšlel. Myslím, že tam jsou takové ty žluté ošklivé řady nevim. Provizorně gramofónuju přes AZG983.

Pro zajímavost já v tom TWčku mám napíchnotou televizi, telefon, CD přehrávač, gramofon a rádio. To mám ještě jeden vstup volný ( M3 sem si vyvedl místo groundu na zadní panel )

Web

Re: Tepání v reproduktorech připojených na TW140 Studio

Jsou to TE98x, hliníkové axiály. To žlutý jsou svitkáče v korekcích a RIAA korekci smile

Web

Re: Tepání v reproduktorech připojených na TW140 Studio

jó tak ty náhradní mám. Jdu to vyměnit smile

Web